איתור ביטוח

"יש לי ביטוח, אבל אני לא יודע איפה". שמענו את זה כל כך הרבה פעמים מלקוחות שפנו אלינו (אם היה לנו שקל על כל פעם), שהחלטנו לכתוב פוסט מיוחד עבור השאלה הזו ולחסוך את המלאכה הלא כל כך מורכבת יש לומר, של איתור ביטוח וחיפוש מספר פוליסה.

יש כמה סיבות לאתר ביטוח – מה הסיבה שלכם?

בדרך כלל שמבקשים מאיתנו לאתר ביטוח, עושים את זה משתי סיבות עיקריות; 

הסיבה הראשונה היא שצריך להשתמש בביטוח סוף סוף אחרי הרבה זמן ולא יודעים למי צריך לפנות. הסיבה השנייה היא שפתאום נזכרתם שאתם משלמים על ביטוח שאתם לא בטוח צריכים אותו בכלל (עד כדי כך, שאתם כבר לא זוכרים איפה הוא נמצא) ורוצים לבטל אותו או להבין בדיוק ממה אתם מכוסים. 

בנוסף לסיבות אלו, יש עוד כמה סיבות שבגללן מבצעים איתור ביטוחים; לוודא / לבדוק לאיזה ביטוח אתם זכאים מטעם מקום העבודה, רכשתם ביטוח דרך סוכן ואינכם בדיוק יודעים איפה הוא עשה את הביטוח וגם לטובת איתור כספים אבודים במסגרת הפרשות שבוצעו לביטוח מנהלים וחיים באחד ממקומות העבודה שלכם.

בכל מקרה או סיבה שתהיה, יש רק דרך אחת לאתר ביטוחים על שמכם – הר הביטוח

איור של זכוכית מגדלת ועין

איתור ביטוח – היום זה פשוט מתמיד

איתור ביטוח דרך הר הביטוח הממשלתי תוך דקות

עד לפני כמה שנים, כאוס שרר בעולם הביטוח ואזרחים רבים בישראל לא ידעו אם ואיזה ביטוחים יש ברשותם. המון ישראלים רכשו פוליסות ביטוח בשתי חברות שונות, מבלי לדעת שהם קנו בעצם את אותם הכיסויים (כפל ביטוחי) וללא שום יכולת להשוות ביניהם. עד שמשרד האוצר התעורר.

רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון במשרד האוצר הקימה מנוע איתור ביטוחים בשם "הר הביטוח" שאילו כל חברות הביטוח מחויבות להעביר לפי חוק ומדי כמה חודשים נתונים על כל המבוטחים שלהם. 

אחרי שנכנסים לאתר ומזינים כמה פרטים אישיים להזדהות נחשפים בתוך כמה דקות לכל פוליסות הביטוח הפעילות שיש ברשותכם. בנוסף, אם מנוע האיתור מצא כי יש חשש שיש לכם כפל ביטוח, תקבלו התראה על כך. 

להסבר מקיף על השימוש במנוע איתור הביטוחים "הר הביטוח" לחץ כאן

למעבר להר הביטוח הממשלתי לחץ כאן

איפה ניתן למצוא את מספר פוליסת הביטוח שלי

הר הביטוח נותן לכם אפשרות לדעת בדיוק איזה כיסויים יש לכם, באיזו חברה את מבוטחים ומה מספר פוליסת הביטוח. כך שגם אם אתם רוצים לבטל פוליסה וחסר לכם המספר כדי להשלים את טופס הביטול, תוכלו לבדוק למצוא אותו אחרי שתזינו את הפרטים שלכם בהר הביטוח. 

צילום מסך מתוך איתור ביטוח שנעשה ללקוח ב"הר הביטוח" ובו מספרי הפוליסות של המבוטח

דרך הר הביטוח ניתן לאתר מספר פוליסה בקלות

לא מבטלים ביטוח מבלי שמבינים את המשמעות

גם אם התשלום החודשי לפעמים קצת מעיק עליכם, סביר להניח שיש סיבה טובה שלשמה רכשתם את הביטוח. אלא אם כן מדובר בכפל ביטוח, אל תמהרו לבטל את הפוליסות שלכם וחשבו טוב לפני שאתם מקבלים החלטה. התייעצו עם משפחה קרובה וחברים או אם גורם מקצועי שיסביר לכם מה הסיכונים שאתם לוקחים על עצמכם מרגע ששלחתם את טופס הביטול. 

איתור ביטוח יאפשר לכם גם להוזיל את התשלום החודשי

לא נעים לנו להגיד, אבל אם הגעתם למצב שאתם צריכים לאתר את הביטוחים שלכם כנראה שכבר עברו מים בנהר והמחיר של הביטוח שלכם "לא כל כך אטרקטיבי". מדי שנה נוספות חברות ביטוח חדשות עם הצעות מפתות יותר ויותר, כך שגם אם נושא התקציב מהווה בעיה אפשר לדאוג לכך שמחיר הביטוח ירד וכך גם התשלום החודשי המנופח.

במידה ואתם רוצים לאתר את הביטוח שלכם במטרה להוריד את התשלום החודשי ו/או לשדרג את הביטוח את מוזמנים ליצור איתנו קשר או לחלופין לבצע השוואה בעצמכם באמצעות המחשבון שמציע משרד האוצר באתר הר הביטוח (ראו תמונה מטה)

צילום מסך מתוך "הר הביטוח" עם סימון של הכפתור בו ניתן לבצע השוואת מחירים בין ביטוחים שונים

איתור ביטוחים פותח בפניכם אופציה להוזיל עלויות

נשמח לעמוד לשירותכם לכל שאלה או בקשה.

בטוח, ככה עושים ביטוח.

 


התכנים באתר מבוססים על מידע שנאסף על ידי צוות האתר ונועדו לשמש ככלי עזר להחלטה בלבד. "בטוח, ככה עושים ביטוח" אינה סוכנות ביטוח, יועץ פנסיוני או יועץ השקעות והאמור אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי.