בדיקת ביטוחים

רוצים לדעת איזה ביטוחים יש לכם או למה אתם משלמים כל כך הרבה על ביטוח? בדיקת ביטוחים היא בדיוק הדבר שאתם צריכים לעשות.

לפי הנתונים של משרד האוצר, כמעט לחצי מהישראלים יש את אותו הביטוח פעמיים (כפל ביטוח) או משלמים לחברת הביטוח על פוליסה שהם לא בהכרח צריכים. ולכן בדיקה שנתית של תיק הביטוח היא הכרחית.

איך עושים בדיקת ביטוחים?

יש שתי אפשרויות לבדוק את הביטוחים שעל שמכם; האפשרות הראשונה היא בדיקה עצמית של תיק הביטוח (הסבר מופרט על איך בודקים בהמשך) והאפשרות השנייה היא בדיקה מקיפה ומקצועית של פוליסות הביטוח שברשותכם על ידי גורם מוסמך.

שתי האפשרויות הן ללא עלות בכלל ולכל אחת מהן יש יתרונות וחסרונות. אז איזה מהאפשרויות כדאי לכם לבחור? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת:

בדיקת ביטוחים עצמית

בדיקת עצמית כשמה כן היא, אתם יכולים דרך הר הביטוח, מנוע חיפוש ביטוחים של משרד האוצר לעבור תהליך קצר בו תצטרכו להזין מספר נתונים אישיים שלכם (תעודת זהות, תאריך הנפקת התעודה ועוד) שבסופו תוכלו לראות את כל הביטוחים הקיימים על שמכם. 

אבל יש בעיה יחידה (ומשמעותית) עם בדיקה עצמית. אחרי שתסיימו את תהליך הבדיקה ותראו את כל פוליסות הביטוח שלכם, לא תדעו אם הביטוחים האלו בכלל נחוצים לכם, אם הכיסויים מספיק טובים ואם המחיר שלהם הוגן.

הדרך היחידה לדעת היא לשמור את התוצאות שקיבלתם ולהתחיל לגשש בין חברות הביטוח השונות ולעשות סקר שוק על מנת לבדוק ולקבל תמונת מצב. פחות נח. בדיקת ביטוחים מקצועית תעשה עבורכם את כל העבודה, רק חשוב שתדעו לבחור חברה אמינה שתעשה אותה עבורכם.

בדיקת ביטוחים מקצועית

בדיקה מקצועית מתנהלת בדיוק באותה הדרך כמו בדיקה עצמית. גם הפעם הבדיקה תתבצע דרך הר הביטוח רק שהפעם מי שיבחן ויסתכל על הביטוחים שלכם יהיה גורם מוסמך שיוכל להגיד לכם מראש איזה פוליסות טובות ואילו אפשר לבטל לאלתר. הנה הדברים שבדיקת ביטוחים מקצועית שתפתור לכם;

הוזלת ביטוחים יקרים

התחרות הגדולה בין חברות הביטוח ומלחמת המחירים התמידית שמתנהלת ביניהן מאפשרת לכל אחד ואחת מאיתנו להוזיל על בסיס קבוע את הביטוחים שלו. בתקופה האחרונה חלה ירידה דרסטית במחירי הביטוחים האישיים (בריאות, תאונות אישיות וכד') והביטוחים האלמנטריים (רכב, דירה) וסביר להניח שאם רכשתם ביטוח לפני מספר חודשים כבר עכשיו תוכלו לקבל מחיר טוב יותר עבורו.

הוזלת ביטוחים קלאסית לדוגמה – נניח בבדיקה יעלה שיש לכם ביטוח בריאות או ביטוח חיים שעשיתם לפני מספר שנים (שני הביטוחים הנפוצים ביותר בקרב הציבור הישראלי) סביר מאוד להניח שאפשר להוזיל לכם את התשלום משמעותית (עד עשרות אחוזים) על ידי בדיקה מהירה בשתי חברות שונות.

למשל שבדקנו את הביטוחים לאחת הלקוחות שפנתה אלינו, מצאנו שיש לה שני ביטוחים שהיא רכשה לפני שנים רבות (חיים ותאונות אישיות) ומצאנו לה פוליסות זהות בחברת אחרת, במחיר נמוך יותר ב 34%. הוזלת ביטוחים שהסתכמה ב 1983 ש"ח לשנה. סכום לא מבוטל שאתם יכולים לחסוך.

החלפת ביטוחים ישנים ולא מקיפים

בהמשך לתחרות בענף הביטוח, חברות הביטוח לא רק מורידות מחירים אלא מוסיפות כיסויים שונים לפוליסות כדי למשוך אליהן מבוטחים מחברות אחרות.

לדוגמה, עד לא מזמן חברות הביטוח היו מסרבות להכיר בטיפול בהפרעות קשב וריכוז (ADHD) כטיפול רפואי לגיטימי שעבורו ניתן לקבל החזר כספי. ולאחרונה בעקבות המודעות הגוברת והשכיחות של התופעה חלק מחברות הביטוח החלו כן להכניס כיסויים בפוליסות שהן מציעות על מנת למשוך אליהן כמות לקוחות גדולה יותר.

כפל ביטוחים

דבר שכיח נוסף שקורה בבדיקת ביטוחים קיימים הוא איתור כפל ביטוחים. לפי נתוני משרד האוצר מעל 40% מהציבור הישראלי מחזיק בפוליסות ביטוח כפולות ומשלם ללא סיבה מיוחדת לשתי חברות ביטוח על אותם הכיסויים. 

במקרה כזה החברה הבודקת תניף לכם "דגל אדום" ותפנה אתכם ישירות לאחת מחברות הביטוח כדי לבטל את הפוליסה המיותרת. בדיקת כפל ביטוחים וביטולו מקנה למבוטח חיסכון של עד אלפי שקלים בכל שנה.

צרו איתנו קשר לבדיקת ביטוחים מקצועית ואמינה.

בדיקת ביטוחים

בדיקת ביטוחים – אין סיבה לא לעשות אחת

חכם, רשע, תם ושאינו יודע לשאול

כולנו מכירים את ארבעת הבנים המוזכרים בהגדת הפסח ולמרבה הפלא יש התאמה כמעט מדויקת לסוגים של החברות או הסוכנים שאיתם אתם רוצים להתקשר לטובת בדיקת וניתוח הביטוחים שלכם.

כשמדובר בביטוח מומלץ ורצוי לבחור בגורם "חכם" ואמין שיעשה עבורכם בדיקה מקצועית. אחרת, אין יתרון כלל לבדיקת ביטוחים. המטרה של הבדיקה היא לבדוק שאכן הביטוחים שרכשתם ישרתו אתכם נאמנה במקרה הצורך. ושאתם משלמים מחיר הוגן עבור השירות של חברת הביטוח.

קיימים גופים "רשעים" ומתחזים שידלו מכם פרטים על מנת למכור לכם מוצרים אחרים (כפי שפורסם בכלכליסט) לכן חשוב לבחור בסוכנות אמינה שתתן לכם שירות אמין.

עלות בדיקת ביטוחים

שאלת השאלות. יש כאלה שיבקשו מכם כסף עבור בדיקת ביטוחים קיימים ויש כאלה שיציעו את השירות בחינם. חשוב להדגיש, הבדיקה דרך הר הביטוח היא לא בתשלום אבל ניתוח התיק, קריאת דוחות ובירורים מול חברות הביטוח הם דברים שלוקחים זמן. ואף אחד מאיתנו לא אוהב לעבוד בחינם.

בדיקת ביטוחים מקצועית בתשלום יכולה להגיע עד 500 ש"ח לכל בדיקה. חברות שיציעו את הבדיקה ללא תשלום הן חברות שבטוחות שהן יכולות להציע לכם מוצרי ביטוח טובים יותר בסוף התהליך, וכך הן יוכלו לקבל את התשלום שלהן מחברות הביטוח השונות. 

אין ספק שכדאי לכם לפנות לחברות המציעות את השירות החינמי אך אם קיבלתם המלצה חמה מחבר או משפחה על בדיקה בתשלום של גורם כזה או אחר כדאי לכם ללכת על זה. תשלום של כמה מאות שקלים הוא זניח לעומת הסכום שתחסכו בטווח הארוך אחרי בדיקה איכותית.

אנחנו מציעים בדיקה ללא תשלום שבסופה תקבלו המלצות לשיפור והוזלת התיק הביטוחי שלכם. צרו איתנו קשר ותוכלו להנות משירות מקצועי, אמין וחיסכון מקסימלי בתשלום לחברות הביטוח.

בדיקת ביטוחים קיימים – תשובות לשאלות נפוצות

– האם אני יכול לבדוק ביטוחים בעצמי?

כן, דרך אתר הר הביטוח אפשר לראות את כל הביטוחים הקיימים על שמכם. 

– כמה זמן אורך תהליך בדיקת ביטוחים קיימים?

מרגע שבו החלטתם לבדוק את הביטוחים שלכם עד הרגע שתקבלו תשובות חד משמעיות תצטרכו לחכות לא יותר מכמה דקות בודדות. אחרי שתחליטו אילו שינויים לבצע יעברו מספר ימים עד שחברות הביטוח יקבלו ויאשרו את הבקשות לביטול ו/או שינוי שלכם כך שבסך הכל, תוך שבוע ימים זה מאחוריכם.

– איך אדע אילו ביטוחים לבטל ואילו ביטוחים אפשר להוזיל?

לצורך הוזלת ביטוח אפשר לפנות לחברת הביטוח שלכם ולבקש מהם להוזיל את הפוליסה. כמובן שכדאי גם לפנות לחברות ביטוח אחרות ולבדוק האם הן יכולות להציע לכם מחיר נמוך יותר עבור אותה פוליסה. בנוגע לביטול פוליסות ביטוח קיימות, מומלץ להתייעץ עם סוכן ביטוח או גורם מקצועי לפני שפונים בבקשה לביטול או שינוי כיסויים.

– האם כדאי לעשות בדיקה עצמית או בדיקה מקצועית?

מכיוון שגם בדיקה עצמית וגם חלק מהבדיקות המקצועית הן ללא תשלום, אין באמת סיבה אמיתית לעשות את הבדיקה לבד. פנו לגוף מקצועי שיבצע עבורכם את הבדיקה ואחר כך תקבלו החלטה אם ואילו שינויים כדאי לכם לעשות. 

– כמה כסף ניתן לחסוך בבדיקה?

תלוי כמה ביטוחים יש בבעלותכם היום אבל בגדול ניתן לחסוך עשרות אחוזים בתשלום לחברות הביטוח. במקרים מסוימים הצלחנו לחסוך לנבדקים מאות שקלים כל חודש.

– האם תהליך הבדיקה בטוח?

בדיקת ביטוחים מתאפשרת רק לאחר הזנת מספר תעודת הזהות שלכם, תאריך הנפקת התעודה ועוד שתי שאלות בנוגע לדרכון ותאריך אחרון של יציאה מהארץ. מומלץ לא למסור פרטים אישיים שלכם לאף אחד שאינכם סומכים עליו. במקרה שמדובר בחברה עם רישיון אין כל חשש למסור את הפרטים האישיים שלכם מכיוון שכל תהליך הבדיקה מפוקח ומבוקר.

סיכום

חשוב שכל אחד ואחת מאיתנו יבצעו בכל תקופה (מקסימום שנתיים) בדיקת ביטוחים. כמו שלא הייתם רוצים לשלם מחיר גבוה על חבילות הסלולר והתקשורת שלכם גם בביטוחים ניתן לחסוך לא מעט אם מקפידים לבדוק ולבצע שינויים בהתאם.

נשמח לעמוד לשירותכם ולבצע עבורכם בדיקה שבסופה תוכלו להחליט אילו ביטוחים אתם רוצים להשאיר בתיק שלכם, אילו ביטוחים אתם רוצים לשנות ואילו ביטוחים לשדרג. מגיע לכם עתיד בטוח.

בטוח, ככה עושים ביטוח.

 


התכנים באתר מבוססים על מידע שנאסף על ידי צוות האתר ונועדו לשמש ככלי עזר להחלטה בלבד. "בטוח, ככה עושים ביטוח" אינה סוכנות ביטוח, יועץ פנסיוני או יועץ השקעות והאמור אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי.