top
bg

בדיקת ביטוחים פשוטה, מקצועית ומהירה

רוצה לדעת איזה ביטוחים יש לך?זה הזמן לבדיקת ביטוחים פשוטה, מקצועית ומהירה

מה הגיל שלך?

לכמה חברות יוצא לך לשלם בכל חודש?

מתי בפעם האחרונה בדקת את הביטוחים שלך?

יכול להיות שיש לך כפל ביטוחים

רוצה שנוזיל לך את העלויות?

קראתי ואישרתי את התקנון

אנא מלא שדות חובה!

בדיקת ביטוחים בטוחה

רוצים לדעת איזה ביטוחים יש לכם או למה אתם משלמים כל כך הרבה על ביטוח? בדיקת ביטוחים היא בדיוק הדבר שאתם צריכים לעשות.

לפי הנתונים של משרד האוצר, כמעט לחצי מהישראלים יש את אותו הביטוח פעמיים (כפל ביטוחים) או שהם משלמים לחברת הביטוח על פוליסה שהם לא בהכרח צריכים.

ככה תעשו בדיקת ביטוחים משתלמת

יש שתי אפשרויות לבדוק את הביטוחים שעל שמכם; האפשרות הראשונה היא בדיקה עצמית (הסבר מופרט על איך בודקים בהמשך) והאפשרות השנייה היא בדיקה מקצועית של הביטוחים שלכם על ידי גורם מוסמך. שתי האפשרויות הן ללא עלות בכלל – אך לכל אחת מהן יש יתרונות וחסרונות.

איזה מהאפשרויות כדאי לכם לבחור? אתם לא תופתעו לגלות שהבדיקה המקצועית עדיפה בהרבה, והנה הסיבות לכך;

בדיקת ביטוחים עצמית

בדיקת עצמית כשמה כן היא – בדיקה שמבצעים לגמרי לבד. ניתן דרך הר הביטוח (מנוע חיפוש ביטוחים של משרד האוצר), לעבור תהליך קצר בו תצטרכו להזין מספר נתונים אישיים שלכם; תעודת זהות, תאריך הנפקה ועוד) שבסופו תוכלו לראות את כל הביטוחים הקיימים על שמכם. 

אבל יש בעיה משמעותית לבדיקה עצמית. אחרי שתסיימו את תהליך הבדיקה – לא בטוח שתראו את כל פוליסות הביטוח שלכם.

חלק מחברות הביטוח מסתירות מידע במכוון מהר הביטוח כדי "לטשטש עקבות" כדי לגרום לכם, לנציגי מכירות של חברות וסוכנויות ביטוח מתחרות לעבוד קשה יותר ולהקשות על תהליך ביטול הפוליסה.

בנוסף, לא באמת תוכלו לדעת אם הביטוחים שהצלחתם לאתר הם במחיר משתלם לעומת ביטוחים זהים (או אפילו טובים יותר) בחברות מתחרות.

הדרך היחידה לדעת היא להתחיל להרים טלפונים לחברות הביטוח השונות ולבדוק האם המחיר שאתם משלמים והכיסויים בפוליסה מספיק אטרקטיביים – וזה פחות נח.

בדיקת ביטוחים מקצועית תעשה בשבילכם את כל העבודה, רק חשוב שתדעו לבחור חברה אמינה ואיכותית שתעשה אותה עבורכם.

בדיקת ביטוחים מקצועית

בדיקה מקצועית מתנהלת בדיוק באותה הדרך כמו בדיקה עצמית רק עם טוויסט קטן בעלילה. בשלב הראשון מבצעים בדיקה דרך הר הביטוח. בשלב השני, מבצעים גם בדיקה ישירה מול חברות הביטוח כדי לוודא שלא התפספס אף פרט. ובשלב השלישי, במקום להתחיל לשבור את הראש, יהיה מי שיבחן את התוצאות ויגיד לכם האם יש כפל ביטוחים, איזה ביטוחים כדאי להשאיר ואיזה להחליף.

הנה הדברים שבדיקת ביטוחים מקצועית שתפתור לכם:

הוזלת ביטוחים יקרים

התחרות הגדולה בין חברות הביטוח ומלחמת המחירים התמידית שמתנהלת ביניהן מאפשרת לכל אחד ואחת מאתנו להוזיל על בסיס קבוע את הביטוחים שלו. בתקופה האחרונה חלה ירידה דרסטית במחירי הביטוחים הפרטיים (ביטוח בריאות פרטי, ביטוח תאונות אישיות וכד') והביטוחים האלמנטריים (ביטוח רכב, ביטוח דירה וכד'). וסביר להניח שאם עשיתם ביטוח לפני מספר חודשים או יותר, כבר עכשיו תוכלו לקבל מחיר טוב יותר עבורו.

הוזלת ביטוחים קלאסית לדוגמה; נניח, שבמהלך בדיקת ביטוחים קיימים על שמכם יעלה שיש לכם ביטוח חיים שעשיתם לפני מספר שנים (אחד הביטוחים הנפוצים ביותר בקרב הישראלים) – סביר מאוד להניח שאפשר להוזיל לכם את התשלום משמעותית.

למשל, שבדקנו את הביטוחים לאחת הלקוחות שפנתה אלינו לאחרונה, גילינו שיש לה שני ביטוחים שהיא רכשה לפני שנים רבות (חיים ותאונות אישיות) ומצאנו לה פוליסות זהות בחברה אחרת, במחיר נמוך יותר ב 34%. הוזלת ביטוחים שהסתכמה ב 1983 ש"ח לשנה – סכום לא מבוטל שגם אתם יכולים לחסוך.

החלפת ביטוחים ישנים ולא מקיפים

בהמשך לתחרות בענף הביטוח, חברות הביטוח לא רק מורידות מחירים אלא מוסיפות כיסויים שונים לפוליסות כדי למשוך אליהן מבוטחים מחברות אחרות.

לדוגמה, עד לא מזמן חברות הביטוח היו מסרבות להכיר בטיפול בהפרעות קשב וריכוז (ADHD) כטיפול רפואי לגיטימי שעבורו ניתן לקבל החזר כספי. ולאחרונה בעקבות המודעות הגוברת והשכיחות של התופעה חלק מחברות הביטוח החלו כן להכניס כיסויים בפוליסות שהן מציעות על מנת למשוך אליהן כמות לקוחות גדולה יותר.

כפל ביטוחים

דבר שכיח נוסף שקורה בבדיקת ביטוחים קיימים הוא איתור כפל ביטוחים. לפי נתוני משרד האוצר מעל 40% מהציבור הישראלי מחזיק בביטוחים כפולים ומשלם ללא סיבה מיוחדת לשתי חברות ביטוח (או יותר) על אותו הביטוח.

במקרה כזה, בדיקה מקצועית תניף לכם "דגל אדום" ותדאג שיבטלו לכם את הפוליסה המיותרת. בדיקת כפל ביטוחים וביטול של הביטוח המיותר מקנה חיסכון של עד אלפי שקלים בכל שנה.

חשוב לדעת איזה ביטוח לבטל

אם במהלך הבדיקה מתגלה כפל ביטוחים, חשוב לדעת איזה מהביטוחים לבטל לפני שבוחרים לאיזה מהחברות לפנות עם בקשה לביטול פוליסה. אמנם יש ביטוחים עם כיסויים חופפים, אך תמיד פוליסת ביטוח אחת מתעלה על פוליסה אחרת. 

קיימים מספר פרמטרים יש לבדוק לפני שמחליטים איזה ביטוח לבטל; שיעור העלייה במחיר הפרמיה, גובה הכיסויים, השתתפות עצמית והחרגות בפוליסה.

שיעור העלייה במחיר

לא מבטלים את אחת מהפוליסות במסגרת כפל ביטוחים רק בגלל המחיר החודשי הנוכחי. בכל סוגי הביטוח כמעט, גובה המחיר החודשי עולה בהתאם לגיל המבוטח. אבל, בכל חברת ביטוח – שיעור העלייה במחיר  החודשי הוא שונה – ויש לקחת את זה בחשבון.

למשל, אם יש לכם שני ביטוחי בריאות, בשתי חברות ביטוח שונות ובמחיר זהה (נכון להיום) – אין זה אומר שבעוד שנה מהיום המחיר של שני הביטוחים הללו ימשיך להיות זהה. כל חברת ביטוח מייחסת חשיבות שונה לעלייה בגיל המבוטח (סיכון של החברה עולה ככל שהגיל עולה). ולכן, יכול להיות שמחיר של ביטוח אחד בעוד שנה יעלה בעשרות אחוזים והמחיר של השני – לא יזוז. 

גובה הכיסויים בפוליסה

אמנם אבחנה של כפל ביטוחים במסגרת בדיקה מעידה על כך שבוודאות יש לכם שני ביטוחים לפחות עם אותם הכיסויים – אך היא לא מעידה איזה מהכיסויים גבוהים יותר. יכול להיות שבפוליסה אחת גובה הכיסוי יהיה 2,000,000 ש"ח ובשני רק 500,000 ש"ח – שיקול נוסף שיש לבחון לפני שבוחרים איזה ביטוח לבטל.

השתתפות עצמית, החרגות וכו'

יש עוד לא מעט קריטריונים שיש לקחת בחשבון לפני שמחליטים איזה ביטוח לבטל. והשתתפות עצמית (החלק שהמבוטח צריך לשלם בכל תביעה) או החרגות (הסיבות שבגללן חברת הביטוח עשויה לא לשלם לכם פיצויים) הם חלק מהם.

ישנה עדיפות להשאיר ברשותכם את הביטוח עם השתתפות עצמית ומספר החרגות נמוכים ככל הניתן.

בדיקת ביטוחים עצמית אינה מספיקה, צרו איתנו קשר לבדיקה מקצועית ואמינה שתחסוך לכם כסף.

חכם, רשע, תם ושאינו יודע לשאול

כולנו מכירים את ארבעת הבנים המוזכרים בהגדת הפסח ולמרבה הפלא יש התאמה כמעט מדויקת לסוגים של החברות או הסוכנים שאיתם אתם רוצים להתקשר לטובת בדיקת וניתוח הביטוחים שלכם.

כשמדובר בביטוח מומלץ ורצוי לבחור בגורם "חכם" ואמין שיעשה עבורכם בדיקה מקצועית. אחרת, אין יתרון כלל לבדיקת ביטוחים. המטרה של הבדיקה היא לבדוק שאכן הביטוחים שרכשתם ישרתו אתכם נאמנה במקרה הצורך. ושאתם משלמים מחיר הוגן עבור השירות של חברת הביטוח.

קיימים גופים "רשעים" ומתחזים שידלו מכם פרטים על מנת למכור לכם מוצרים אחרים (כפי שפורסם בכלכליסט) לכן חשוב לבחור בסוכנות אמינה שתיתן לכם שירות איכותי.

מה העלות בדיקת ביטוחים?

שאלת השאלות. יש כאלה שיבקשו מכם כסף עבור בדיקת ביטוחים קיימים ויש כאלה שיציעו את השירות בחינם.

חשוב להדגיש, הבדיקה דרך הר הביטוח היא לא בתשלום אבל ניתוח התיק, קריאת דוחות ובירורים מול חברות הביטוח הם דברים שלוקחים זמן. ואף אחד מאתנו לא אוהב לעבוד בחינם.

בדיקת ביטוחים מקצועית יכולה להגיע לאלפי שקלים. אך יש חברות שיציעו את הבדיקה ללא תשלום מכיוון שהן יודעות שהן יכולות להציע לכם מוצרי ביטוח טובים יותר בסוף הבדיקה. וכתוצאה, הן יוכלו לקבל תשלום ישירות מחברות הביטוח השונות. 

אין ספק שכדאי לכם לפנות לחברות המציעות את השירות החינמי אך אם קיבלתם המלצה חמה מחבר או משפחה על בדיקה בתשלום ואתם רוצים ללכת על זה – עדיף מאשר לבדוק לבד. תשלום חד פעמי הוא זניח לעומת הסכום שתחסכו בטווח הארוך אחרי בדיקה איכותית.

אנחנו מציעים בדיקה ללא תשלום שבסופה תקבלו המלצות לשיפור והוזלת התיק הביטוחי שלכם. צרו אתנו קשר ותוכלו ליהנות משירות מקצועי, אמין וחיסכון מקסימלי בתשלום לחברות הביטוח.

תשובות לשאלות נפוצות על בדיקת ביטוחים קיימים

– האם אני יכול לבדוק ביטוחים בעצמי?

כן, דרך אתר הר הביטוח אפשר לראות את כל הביטוחים הקיימים על שמכם. 

– כמה זמן אורך תהליך בדיקת ביטוחים קיימים?

מרגע שבו החלטתם לבדוק את הביטוחים שלכם עד הרגע שתקבלו תשובות חד משמעיות תצטרכו לחכות לא יותר מכמה דקות בודדות. אחרי שתחליטו אילו שינויים לבצע יעברו מספר ימים עד שחברות הביטוח יקבלו ויאשרו את הבקשות לביטול ו/או שינוי שלכם כך שבסך הכל, תוך שבוע ימים זה מאחוריכם.

– איך אדע אילו ביטוחים לבטל ואילו ביטוחים אפשר להוזיל?

לצורך הוזלת ביטוח אפשר לפנות לחברת הביטוח שלכם ולבקש מהם להוזיל את הפוליסה. כמובן שכדאי גם לפנות לחברות ביטוח אחרות ולבדוק האם הן יכולות להציע לכם מחיר נמוך יותר עבור אותה פוליסה. בנוגע לביטול פוליסות ביטוח קיימות, מומלץ להתייעץ עם סוכן ביטוח או גורם מקצועי לפני שפונים בבקשה לביטול או שינוי כיסויים.

– האם כדאי לעשות בדיקה עצמית או בדיקה מקצועית?

מכיוון שגם בדיקה עצמית וגם חלק מהבדיקות המקצועית הן ללא תשלום, אין באמת סיבה אמיתית לעשות את הבדיקה לבד. פנו לגוף מקצועי שיבצע עבורכם את הבדיקה ואחר כך תקבלו החלטה אם ואילו שינויים כדאי לכם לעשות. 

– כמה כסף ניתן לחסוך בבדיקה?

תלוי כמה ביטוחים יש בבעלותכם היום אבל בגדול ניתן לחסוך עשרות אחוזים בתשלום לחברות הביטוח. במקרים מסוימים הצלחנו לחסוך לנבדקים מאות שקלים כל חודש.

– האם תהליך הבדיקה בטוח?

בדיקת ביטוחים מתאפשרת רק לאחר הזנת מספר תעודת הזהות שלכם, תאריך הנפקת התעודה ועוד שתי שאלות בנוגע לדרכון ותאריך אחרון של יציאה מהארץ. מומלץ לא למסור פרטים אישיים שלכם לאף אחד שאינכם סומכים עליו. במקרה שמדובר בחברה עם רישיון אין כל חשש למסור את הפרטים האישיים שלכם מכיוון שכל תהליך הבדיקה מפוקח ומבוקר.

 

לסיכום

חשוב שכל אחד ואחת מאתנו יבצעו בכל תקופה (מקסימום שנתיים) בדיקת ביטוחים. כמו שלא הייתם רוצים לשלם מחיר גבוה על חבילות הסלולר והתקשורת שלכם גם בביטוחים ניתן לחסוך לא מעט אם מקפידים לבדוק ולבצע שינויים בהתאם.

נשמח לעמוד לשירותכם ולבצע עבורכם בדיקה שבסופה תוכלו להחליט אילו ביטוחים אתם רוצים להשאיר בתיק שלכם, אילו ביטוחים אתם רוצים לשנות ואילו ביטוחים לשדרג. מגיע לכם עתיד בטוח.

 

popimg

אנחנו כאן בשבילך

  קראתי ואישרתי את פרטי התקנון

  popimg

  מה הגיל שלך?

  לכמה חברות יוצא לך לשלם בכל חודש?

  מתי בפעם האחרונה בדקת את הביטוחים שלך?

  יכול להיות שיש לך כפל ביטוחים

  רוצה שנוזיל לך את העלויות?

  קראתי ואישרתי את התקנון

  אנא מלא שדות חובה!
  close

  תקנון לורם

  בדיקה בדיקה

  popimg

  אנחנו כאן בשבילך

   קראתי ואישרתי את פרטי התקנון

   popimg