top
whitebg bigarrow bigarrow

רוצה לקבל הצעה משתלמת?

  קראתי ואישרתי את פרטי התקנון

  כל מה שצריך לדעת על ביטוח אלמנטרי

  + שיטה למציאת מחיר משתלם

  מה זה ביטוח אלמנטרי?

  מבין עשרות הביטוחים שנמכרים לנו על-ידי חברות הביטוח, יש אחד שבולט מבין כולם – ביטוח אלמנטרי. 

  גם אם אתם לא מכירים את השם עדיין וגם אם שמעתם אותו אבל לא ידעתם מה המשמעות שלו, חשוב שתדעו על מה מדובר לפני שאתם מצלצלים לחברת הביטוח. למה זה חשוב? כי מדובר על ביטוח שסביר להניח שאתם משלמים עליו כבר שנים. 

  ביטוחים אלמנטריים הם ביטוחים המכסים נזק לרכוש או נזק שנגרם כתוצאה משימוש ברכוש. הכוונה לביטוחי רכב, דירה ועוד. כך שביטוח השייך לקטגוריה הזו בטוח כבר היה לכם.

  "השיטה" למצוא ביטוח אלמנטרי משתלם

  ביטוח אלמנטרי הוא ביטוח בסיסי, כולם צריכים לעשות אותו. ובגלל שכולם עושים אותו, חברות הביטוח לא ממהרות להעניק לנו מחירים אטרקטיביים. במילים אחרות, אם אתם חייבים לעשות את זה, אתם תשלמו על זה כמה שנבקש מכם.

  אז איך מוצאים את היהלום המלוטש? הביטוח הטוב ביותר, במחיר הנמוך ביותר? יש כמה דרכים לעשות את זה. ואנחנו כאן כדי לספר לכם איך.

  קודם כל, לא שמים את כל הביצים בסל אחד

  כמו שכבר הספקתם להבין, ביטוח אלמנטרי הוא שם כולל למספר לא מבוטל של ביטוחים שונים. כדי למצוא את הביטוח שהכי משתלם לכם תצטרכו להפשיל שרוולים ולהקדיש מעט זמן לחיפושים ובדיקות בין חברות הביטוח השונות. 

  התחרות האגרסיבית למדי בין חברות הביטוח על נתחי שוק של ביטוחים אלמנטריים לפעמים מתבטאת במבצעים חסרי תקדים (עשרות אחוזי הנחה, מתנות וכו') רק כדי לפתות לקוחות לעבור מחברה אחת לאחרת. ההטבות וההנחות השוות באמת נפוצות במיוחד אצל שחקניות חדשות בעולם הביטוח.  

  אם אתם צריכים למשל לבטח גם את הדירה שלכם וגם את הרכב, קחו בחשבון שמצד אחד חברת ביטוח מסוימת יכולה לתת לכם מחיר משתלם לביטוח דירה, אבל מצד שני לתת לכם מחיר גבוה מאוד לביטוח רכב.

  אפשר ומומלץ לעשות ביטוחים בחברות ביטוח שונות, אין טעם לעשות את כל הביטוחים שלכם בחברת ביטוח אחת רק בגלל שזה יותר נוח.

  יש שיטה למצוא ביטוח אלמנטרי זול, ולכל סוג ביטוח השיטה שונה. אלו הדרכים לעשות את הביטוחים הזולים ביותר לפי סוגי ביטוח:

  ביטוח אלמנטרי לרכב

  הביטוח הבסיס לרכב הוא "ביטוח חובה" וכל נהג במדינת ישראל שמחזיק בכלי רכב מחויב לעשות אחד לפני שהוא עולה על ההגה בפעם הראשונה. ביטוח חובה זהה לחלוטין מבחינת כל הכיסויים בכל חברות הביטוח, אז איך תסבירו שישנם פערים של עד 70% במחירים בין החברות השונות?

  כדי למצוא את ביטוח החובה הזול ביותר השיטה הבטוחה היא להיכנס ולהזין את פרטי הרכב שלכם במחשבון ביטוח חובה של משרד האוצר. שימו לב שאתם לא נכנסים בטעות ל"אתרים מתחזים" שרוכבים על הגב של המחשבון המקורי ומציגים לכם תוצאות לא אמינות רק כדי שתרכשו ביטוח בחברה ספציפית שהם משווקים אותה. אחרי שתסיימו למלא את הפרטים במחשבון, ששילמתם במשך תקופה ארוכה מאות אם לא אלפי שקלים יותר על אותו הביטוח.

  דרך נפוצה של חברות ביטוח שמוכרות ביטוח חובה בזול להגדיל את הרווחים שלהן היא למכור לנו על הדרך ביטוחים משלימים (צד ג' ומקיף) במחירים מופקעים. לקוח שפנה לחברת ביטוח בעקבות מחיר זול שהיא פרסמה לביטוח אלמנטרי של רכב, סביר להניח שיחשוב שגם שאר הביטוחים שהחברה מציעה הם במחירים טובים, ויסכים לקנות.

  אל תמהרו לעשות את הביטוח צד ג' או הביטוח המקיף לרכב שלכם באותה חברה. כפי שכתבנו לכם קודם לכן, רצוי ומומלץ לבדוק גם מה חברות אחרות מציעות. רכשו את ביטוח החובה הזול ביותר, ואז תתפנו לעשות סקר שוק לביטוח צד ג' וביטוח מקיף. 

  ניתן להיעזר גם בהשוואות של גופים מומחים (כמונו) כדי לקבל הצעות אטרקטיביות לביטוחים נוספים.

  ביטוח אלמנטרי לדירה 

  עוד ביטוח נפוץ מאוד שנרכש על ידי הישראלים. אם רכשתם דירה אתם מוכרחים לדעת שהבנקים מכריחים את נוטלי המשכנתאות לעשות ביטוח למשכנתא הכולל בתוכו ביטוח דירה וביטוח חיים. ובלי קשר למשכנתא, שניים מתוך שלושה משקי בית מבטחים את הדירה שלהם לכל מקרה שלא יהיה.

  גם במקרה הזה של ביטוחי דירה, משרד האוצר בא לעזרתנו ומסייע לנו למצוא את הביטוח הזול ביותר. רק שהפעם, הסיפור קצת יותר מורכב וביטוח אלמנטרי, בסיסי, עשוי להפוך במהרה לביטוח מקיף ונרחב במיוחד שלא בטוח יש לנו בו צורך.

  המחשבון של משרד האוצר יעזור לנו בסופו של דבר למצוא ביטוח משתלם, אבל לפי איזה פרמטרים? להבדיל מביטוח החובה לרכבים, ביטוח דירה הוא לא ביטוח חובה והוא לא זהה בין חברות הביטוח. המחיר של הפרמיה נקבע לפי הסכום המקסימלי שאותו אתם רוצים שחברת הביטוח תשלם במקרה של אסון. ובמקרים של פריצה וגניבה, לפי הסכום שחברת הביטוח תשלם על התכולה שנגזלה מכם.

  איך יודעים מה הסכומים שאותם כדאי לבקש מחברת הביטוח? במקרים כאלו חשוב להתייעץ עם מומחה טרם הזנת הפרטים בחשבון ורכישת ביטוח כלשהו. בחירה פזיזה בסכום הביטוח יכולה לעלות לכם ביותר בתשלום החודשי במקרה שביקשתם סכום גבוה מדי או בעוגמת נפש במידה ונגנבה או נהרסה לכם תכולת הביטוח וסכום הביטוח נמוך ולא מכסה חלקיק מערך הפריטים שנהרסו.

  יש עוד ביטוחים מהעולם האלמנטרי

  אבל ביטוחי רכב ודירה הם הביטוחים האלמנטריים הנפוצים ביותר בעולם כולו, ולכן החלטנו לכתוב ולהרחיב על השניים האלו בלבד. במידה ואתם מעוניינים לרכוש ביטוח מסוג אחר ורוצים לדעת מהי השיטה הפשוטה למצוא את ההצעה המשתלמת ביותר עבורכם, צרו אתנו קשר ונשמח לעזור.

  מה חשוב לבדוק לפני שעושים ביטוח אלמנטרי?

  כמו כל ביטוח אחר שרוכשים, בין אם הוא אלמנטרי ובין אם לא, חשוב שתבדקו שהכיסויים בפוליסה מתאימים לכיסויים שאתם צריכים. אם יש לכם בבית תכולה ששווה חצי מיליון שקל, אין טעים לבטח אותה בהרבה פחות מכך, נכון? אם אתם כבר משקיעים ומשלמים כל חודש על ביטוח שימו לב שאתם עושים ביטוח שישרת את המטרות שלכם ברגע שתזדקקו לו.

  הקפידו לבקש מסוכן או חברת הביטוח את פרטי הפוליסה שרכשתם ובדקו אותה. התהליך לא הסתיים ברגע שנתתם לאיש המכירות את פרטי כרטיס האשראי. לא פעם אחת קרו מקרים בהם נציגי חברות הביטוח הבטיחו כיסויים שמעולם לא היו בפוליסה (ראו דוגמה אחת למקרה שהתפרסם ב וואלה!).

  לשקר יש רגליים

  בעבר שרכשתי ביטוח רכב נהגתי "לעגל פינות" שהנציג הנחמד מהצד השני של הטלפון שאל אותי שאלות בנוגע לביטוח. "האם יש לך רצף ביטוחי בשלוש שנים האחרונות?" כמובן, הייתי עונה. למרות שזו הפעם הראשונה שעשיתי ביטוח לרכב הראשון שאי פעם היה לי. 

  חברות הביטוח יעשו כל מה שצריך כדי להוכיח שהיה "מידע חסר" כדי לא לשלם את הסכום שתובעים מהן. גם אם זה יעלה לכם בעוד כמה שקלים בחודש, עדיף למסור את בשלמותו לחברת הביטוח. אחרת, לא תקבלו ממנה כסף כלל. גם אם שילמתם ממיטב כספכם במשך תקופה ארוכה.

  שם המשחק הוא צרכנות נבונה

  מי מכם עדיין משלם לבזק מאות שקלים בכל חודש רק כדי ליהנות מהזכות לאינטרנט רעוע בבית? בעבר לא הייתה לנו ברירה וכל משק בית בארץ ישראל היה מרפד את הכיסים של בעלי המניות של בזק יופי יופי.

  היום בעידן הדיגיטלי זה פשוט לעשות השוואת ביטוח ולשלם מחיר הוגן. אם אתם לא מתכוונים לעשות את זה בעצמכם רצוי שתעשו את זה באמצעות סוכנות ביטוח או גוף אחד להשוואת מחירים. השקעה קטנה של זמן עכשיו תהיה שווה חיסכון משמעותי במהלך השנים.

  close

  תקנון לורם

  בדיקה בדיקה

  popimg

  אנחנו כאן בשבילך

   קראתי ואישרתי את פרטי התקנון

   popimg