ביטוח סחר חוץ

 

ביטוח סחר חוץ הוא בעצם ביטוח אשראי המספק הגנה לעסקים וחברות המבצעים עסקאות אשראי, מגן על מכירות האשראי של העסק ללקוחותיו מחוץ לישראל ומעניק לעסק את ההגנה הנדרשת מפני אי-תשלום.

 

הביטוח מכסה מקרים של חדלות פירעון, פשיטת רגל, קשיים כלכליים אליהם נקלעו הלקוחות- ואף אירועים פוליטיים ומדיניים במדינות בהן נמצאים לקוחותיו של העסק.

 

למי מתאים הביטוח?

 

הביטוח מתאים לספקים, יצואנים, עסקים וחברות, המבצעים עסקאות אשראי עם לקוחות שאינם נמצאים בישראל. 

 

ביטוח סחר חוץ.jpg

 

הכיסויים אותם כולל ביטוח סחר חוץ:

ביטוח סחר חוץ כולל כיסויים שונים, שמטרתם היא הגנה על החברה או העסק מפני אי-תשלום הנובע מגורמים מסחריים, פוליטיים או מדיניים:

 

אי-תשלום בעקבות חדלות פירעון או פשיטת רגל

חדלות פירעון או פשיטת רגל, הן מצבים כלכליים בהם החייב אינו מסוגל לשלם את חובותיו בזמן או סכום החובות וההתחייבויות שלו גבוה משווי נכסיו. לקוח החייב בתשלום לבית העסק שהגיע לאחד מהמצבים אלה, לא ישלם את חובותיו- דבר העלול ליצור פגיעה חמורה אותה לא ניתן לצפות מראש. 

 

קושי כלכלי ופיגורים בתשלומים

גם קשיים כלכליים מסוגים אחרים אותם חווה הלקוח, עלולים לפגוע בעסק לו הוא חייב, בתזרים המזומנים של העסק, הפעילות העסקית השוטפת ועוד. 

 

אירוע פוליטי או מדיני במדינת הלקוח

אירוע פוליטי או מדיני, כמו גם לכלכלה הגלובלית כולה, השפעה רבה על פעילותם של עסקים רבים. הכיסוי הביטוחי מספק הגנה במקרים בהם פגיעה כלכלית בעסק המבוטח בעקבות מלחמה או הפיכה צבאית, ביטול רישיונות היבוא, איסורים שונים על הוצת מט"ח או קבלת סחורה ועוד.

 

ביטוח סחר חוץ – הגנה כלכלית מלאה, גם בחו"ל

ביטוחי האשראי השונים, שהמוכרים והנפוצים ביניהם הם ביטוח סחר חוץ וביטוח אשראי ספקים, מאפשרים לספקים ויצואנים רבים לצמוח ולהתפתח – ומבטיחים לכם יציבות כלכלית וראש שקט.

 

עלות הביטוח מחושבת בהתאם לאופי העסק ופעילותו העסקית, כמו גם בהתאם לסיכונים השונים אליהם חשוף העסק: הענף בו העסק פועל, הלקוחות עימם העסק עובד, התנהלותו הכלכלית והגבייה בעבר ובהווה ועוד- כך שניתן לרכוש את הביטוח המתאים ביותר ואף המשתלם ביותר לכל עסק. 

 

נשמח לספק לכם את הכיסוי הביטוחי האידיאלי עבור העסק שלכם! צרו איתנו קשר עוד היום למידע נוסף.