top
whitebg bigarrow bigarrow

רוצה לקבל הצעה משתלמת?

  קראתי ואישרתי את פרטי התקנון

  ביטוח דירקטורים

  ככה תבחרו ביטוח נכון עבורכם

  תפקיד דירקטור כולל בתוכו קבלת החלטות שלהן עשויה להיות השפעה ישירה על מגוון רחב של גורמים. כשההחלטות שמתקבלות טובות והחברה בצמיחה, איש לא יפצה פה. אבל, שהחלטה אחת גוררת אחריה שורה של בעיות ויש נפגעים – ביטוח דירקטורים הוא הכרחי.

  בשנים האחרונות, בייחוד מאז עלייתן של הרשתות החברתיות, תביעות נגד דירקטורים ונשאי משרה הן דבר שבשגרה. וכל עובד, ספק או בעל מניות (אפילו הקטן שביניהם) יכול לטעון שהחלטה שהתקבלה על ידי מי מדירקטוריון החברה גרמה לו לעוול ולתבוע פיצויים.

  לכן, חשוב שכל דירקטור יהיה מגובה בביטוח מתאים עם כיסויים שיגנו עליו בעת הצורך. וכמובן, לשלם עליו כמה שפחות.

  מה מכסה ביטוח דירקטורים?

  ביטוח דירקטורים כולל בתוכו כיסויים בסיסיים (והכרחיים) להם ניתן להוסיף הרחבות לפי בקשת המבוטח.

  כיסויים כלולים בפוליסה:

  כיסוי הוצאות ייצוג משפטי

  ביטוח לדירקטורים כולל בתוכו מימון של הוצאות משפטיות באם יהיו אם וכאשר מוגשת תביעה משפטית. עלות של ייצוג משפטי עשוי להגיע לסכום השווה למאות אלפי שקלים – אותו ניתן לחסוך בעת רכישת הפוליסה.

  כיסוי בגין נזק שנגרם מתביעה משפטית

  בין אם מדובר בחברה ציבורית ובין אם מדובר בחברה פרטית, במידה והוכח בבית משפט שנגרם נזק לתובעים, גובה הפיצויים יכול להסתכם במיליוני שקלים (ראו כתבה של גלובס). חשוב שכל חברה תהיה בכוסה בביטוחים אחריות לדירקטורים.

  כיסוי רטרואקטיבי

  הביטוח כולל בין היתר גם הגנה מפני מקרים שהתרחשו לפני כניסת הביטוח לתוקף ולא היו ידועים למבוטח. למשל, מבוטח אשר רכש ביטוח דירקטורים בשנת 2020 ונתבע בגין הפרה שנעשה לכאורה בשנת 2018 ולא ידע עליה – יהיה זכאי לכלל הכיסויים בפוליסה.

  הרחבות שניתן להוסיף לפוליסה:

  הארכת "תקופת הגילוי"

  כדי להיות מכוסים מעבר לפרק הזמן בו הפוליסה פעילה, ניתן להוסיף כיסוי המאריך את "תקופת הגילוי" בעד כשלוש שנים. ברכישת כיסוי זה, ברגע שבוטלה או הסתיימה הפוליסה, עדיין קיימת למבוטח מטריית הגנה לפרק זמן שהוגדר מראש.

  כיסוי יח"צ

  תביעות נגד דירקטורים ונושאי משרה לעתים מהוות מכת מחץ לתדמית החברה שלעתים קשה להתרומם ממנה. כיסוי יח"צ יעניק למבוטח פיצוי כספי עבור תשלומים שהועברו לחברת יחסי ציבור לטובת שיפור התדמית מחדש.

  הגדלת מספר המבוטחים

  חברות יכולות לצרף לפוליסה גם דירקטורים שפרשו, יועצים משפטיים ועובדים אחרים שעשויים להיות חשופים לתביעות. 

  כיסויים נוספים;

  בנוסף לכל הכיסויים הרשומים לעיל, ניתן להוסיף גם כיסוי בינ"ל לטובת הגנה מפני תביעות שהוגשו מעבר לים, כיסוי בגין הפרה של דיני ניירות ערך, הגדלת שווי הפיצוי המתקבל במקרה תביעה ועוד.

  עלות ביטוח דירקטורים עשויה להיות גבוהה (תלוי בחברה המבטחת וגובה הכיסוי הנדרש) – צרו איתנו קשר לקבלת ההצעה המשתלמת ביותר מבין החברות השונות.

  הדברים שחשוב לדעת על ביטוח דירקטורים

  ביטוח דירקטורים מכסה את המבוטח מפני מגוון תרחישים אך ישנם גם סייגים שחובה על כל מבוטח להכיר בטרם הוא מתקשר עם חברת ביטוח כזו או אחרת;

  1) חברת הביטוח לא תשלם פיצוי כספי בגין תביעה שהתקבלה עקב הפרה שנעשתה לטובת רווח אישי, הונאה או רווחים שנעשו כתוצאה ממסחר בני"ע.

  2) לא ישולם פיצוי כספי עבור תביעות בתהליך ו/או תביעות חדשות המתבססות על עובדות מתביעות קודמות.

  3) לא ישולם פיצוי עבור תביעות שהתקבלו בגין נזק שנגרם לגוף ו/או לרכוש.

  4) כדי לקבל פיצוי כספי, יש להוכיח שההפרה שבוצעה על ידי דירקטור או נושא משרה נעשתה בתום לב.

  כל הכתוב מתייחס לפוליסות אחריות דירקטורים סטנדרטיות. בחלק מחברות הביטוח ניתן לרכוש הרחבות אשר מכסות גם חלק מהמקרים הנ"ל.

  ביטוח דירקטורים השוואת מחירים

  הזכרנו בתחילת המאמר שפיצויים בתביעות כנגד דירקטורים ונושאי משרה עשויים להגיע למיליוני שקלים אך גובה הפיצוי האפשרי הוא לא סיבה מספיק טובה לשלם ממחיר מופרך עבור ביטוח אחריות מקצועית לדירקטורים. על כל דירקטור או חברה המעוניינת לבטח את הדירקטוריון שלה לבצע סקר שוק נרחב ולבחור בהצעה המתאימה והמשתלמת ביותר.

  השוואת מחירים של ביטוח דירקטורים תכלול בתוכה מחשבה (לעתים תוך התייעצות עם גורם מקצועי) על הכיסויים וגובה הפיצוי הנקוב בפוליסה. לאחר מכן, יש לבצע בדיקה מול כל סוכנויות וחברות הביטוח אודות התנאים אותם מציעים.

  בעת ביצוע ההשוואה כדי לבחור בחברת ביטוח אמינה או סוכנות ביטוח שתדאג לתת לכם מענה מהיר ויעיל בעת הצורך. לקבלת ההצעה המתאימה לכם ביותר – צרו אתנו קשר.

  תשובות לשאלות נפוצות

  למי מיועד הביטוח?
  הביטוח מיועד לדירקטורים ונושאי משרה בחברה (פרטית וציבורית), עמותה, רשויות וכו'

  איזה חבויות ניתן לבטח?
  חובת הזהירות כלפי החברה ו/או כלפי אדם אחר וחובת האמונים כלפי החברה (במקרה דירקטור פעל בתום לב).

  האם ישנה השתתפות עצמית?
  לא, ברוב המוחלט של הביטוחים אין השתתפות עצמית.

  באילו מקרים מומלץ לעשות ביטוח?
  בכל מקרה בו קיימת אפשרות שתתקבל החלטה שעשויה לפגוע בגורמים אחרים שצורה משמעותית. מומלץ לעשות ביטוח מרגע הקמת החברה.

  close

  תקנון לורם

  בדיקה בדיקה

  popimg

  אנחנו כאן בשבילך

   קראתי ואישרתי את פרטי התקנון

   popimg