ביטוח חיים במחיר הטוב ביותר

אנחנו יודעים, ביטוחים הם ככל הנראה הדבר האחרון שאתם רוצים לשלם עליו. במיוחד ביטוח חיים, עליו אנחנו צריכים לשלם מחירים לא מבוטלים "רק" כי אנחנו דואגים לרווחת המשפחה והקרובים שלנו בעתיד.

בשביל להקל עליכם, אנחנו מצאנו את הדרך הבטוחה ("השיטה") לעשות ביטוח במחיר הזול ביותר. אולי התהליך קצת יותר ארוך מהפרוצדורה הרגילה שבה מתקשרים לחברת הביטוח ומוסרים פרטי כרטיס אשראי, אבל הוא יכול לחסוך לכם אלפי שקלים. וזה שווה את זה.

ככה תשיגו ביטוח חיים במחיר הטוב ביותר

כדי להבין את "השיטה", קודם נסביר בקצרה ממה מורכב מחיר ביטוח חיים;

בגדול, המחיר של הביטוח הזה (ושל כל ביטוח אחר) מורכב מהסיכון שחברת הביטוח לוקחת על עצמה כדי לבטח אתכם. במקרה של ביטוחי חיים, הסיכון מחושב לפי; הגיל והמין שלכם, המצב הבריאותי שלכם (מעשנים או לא, האם חולים במחלה כלשהי וכו') ומה הסכום המבוקש שתרצו להעניק לקרובים שלכם.

אדם מבוגר במצב בריאותי רעוע ישלם הון תועפות לביטוח חיים, ואפילו יש אפשרות שאף חברה לא תסכים לבטח אותו. אם מבקש הביטוח הוא צעיר ורענן, הוא ישלם פחות. 

השיטה למצוא ביטוח חיים במחיר הזול ביותר 

אחרי שהבנתם בערך איך מחושבים מחירי ביטוח חיים, הגיע הזמן לגשת לעיקר ולהסביר לכם בשלושה שלבים איך מוצאים את הביטוח במחיר הזול ביותר, ודואגים שהוא יישאר במצב הזה.

שלב ראשון – בדיקת מחירים ראשונית במחשבון של משרד האוצר

שימו לב – בכוונה הדגשנו את משרד האוצר. יש לא מעט אתרי אינטרנט פרטיים שמציעים מחשבונים משלהם ובקלות אפשר להתבלבל (בהמשך המאמר תוכלו למצוא קישור אמין לאתר). המחשבון של משרד האוצר מתעדכן בכל כמה חודשים והוא לא נוצר במטרה להרוויח על הגב שלכם, ההפך הוא הנכון. המטרה שלו היא שתוכלו למצוא את חברת הביטוח שתסכים לבטח אתכם במחיר הנמוך ביותר.

איך משתמשים במחשבון?

1) מחפשים בגוגל (google) את מחשבון ביטוח החיים של משרד האוצר ונכנסים אליו.

2) לוחצים על הכפתור "להשוואת תעריפי ביטוח חיים".

3) ממלאים את הפרטים האישיים שלכם ובוחרים את סכום הביטוח המבוקש. שימו לב שבראש העמוד עליכם לבחור את האפשרות "פרמיה משתנה בכל שנה" ולא מחיר קבוע.

4) לוחצים על הכפתור "לחץ להשוואת תעריפים"

אחרי שתסיימו את השלבים הנ"ל תפתח בפניכם טבלה עם חברות הביטוח והצעות המחיר שלהן. 

 צילום מסך של טבלת השוואת מחירי ביטוח חיים במחשבון של משרד האוצר

טבלת השוואת המחירים במחשבון

5) מיינו את התוצאות בטבלה לפי "פרמיה חודשית ראשונה" (אפשרות המיון נמצאת מעל הטבלה בצד ימין).

6) צלמו את המסך או כתבו לכם במסודר את הנתונים והצעות המחיר של שלושת חברות הביטוח הראשונות בטבלה. 

עכשיו אנחנו מוכנים לשלב השני בתהליך – הנחה במחיר דרך סוכן שעובד עם חברת הביטוח.

שלב שני – סוכן ביטוח זו לא מילה גסה

גילוי נאות, הפרסומות על "שוקה" של חברת ביטוח "תשעה מיליון" מצליחות להשפיע גם עלינו (בכל זאת, אחלה פרסומות) אבל האמת היא שאין סיבה לחשוש מסוכני ביטוח. נכון, הם מקבלים כסף מחברות הביטוח על השירות שהם נותנים וקל לחשוב שהכסף זה יוצא מהכיס שלנו, אבל לא כך הדבר.

חשבו לעצמכם רגע, סוכן ביטוח הוא בעצם כח קנייה קבוצתי אל מול חברות הביטוח, ממש כמו מועדון צרכנות כזה או אחר. איזה יתרון יש לו אם הוא לא מצליח לדאוג להנחות ומחירים טובים יותר מחברת הביטוח? שום דבר למעט העובדה שאתם תצטרכו לפנות אליו במקרה שיש לכם שאלה או צריך להגיש תביעה.

יש חברות שמעדיפות לעבוד ללא סוכנים כלל כמו ביטוח ישיר ותשעה מיליון (אותה חברת ביטוח – איי.די.איי) ואיי.איי.ג'י (AIG) כחלק מהאסטרטגיה שלהן אבל כדי להצליח להשיג את המחירים הטובים ביותר לביטוח חיים, אנחנו צריכים סוכן.  

איך סוכן מוזיל לנו את המחיר?

סוכני ביטוח יכולים לתת הנחת הצטרפות לשנים הראשונות של הפוליסה. כך שאם תפנו לסוכן ותגידו לו שאתם רוצים לעשות ביטוח חיים ב"הפניקס" לדוגמה (אם היא הופיעה כאחת מהחברות עם המחיר הנמוך ביותר במחשבון), וכבר קיבלתם הצעת מחיר בסכום מסוים, הסוכן יוכל להוריד את העלות הזו עוד.

ההנחה של סוכנים במחירי ביטוח לרוב מתמשכת לתקופה של כמה שנים ויורדת בהדרגה. לדוגמה, 25% הנחה בשנה הראשונה, 15% הנחה בשנה השנייה ו 10% הנחה בשנה השלישית.

רוצים שנמצא עבורכם את סוכן הביטוח עם ההנחות המשמעותיות ביותר? תשאירו לנו שם וטלפון בראש העמוד ואנחנו כבר נעשה את העבודה בשבילכם.

איך מאתרים סוכן ביטוח?

יש שתי דרכים לאתר סוכן; הראשונה והמוכרת היא לשאול את המשפחה והחברים, יש לא מעט סוכני ביטוח ואם אתם לא מכירים סביר להניח שאחד מהקרובים שלכם כן. הדרך השנייה היא לגשת למנוע חיפוש סוכנים של לשכת סוכני הביטוח ולחפש סוכן המתמחה בביטוחי חיים.

הדרך השנייה היא קלה יותר מכיוון שיש במנוע חיפוש כתובות אי-מייל של כל הסוכנים, ככה שתוכלו לפנות אליהם באמצעות המייל ולא להיות מוטרדים כל היום בטלפונים. 

עשו ריכוז מסודר של ההנחות והמחירים שסוכני הביטוח מציעים לכם, ובחרו בזה שנתן את המחיר הטוב ביותר.

אגב, במידה ואחת התוצאות שהתקבלה בטבלה בשלב הראשון היא של חברה שאינה עובדת עם סוכני ביטוח, אל תהססו לפנות בעצמכם ולבקש הנחה על מחיר ביטוח חיים, אתם תתפלאו לגלות שניתן להוריד את המחיר די בקלות. 

שלב שלישי – שומרים על דופק גבוה

אמנם הצעירים והרעננים מקבלים מחיר טוב יותר לביטוח חיים אבל אם אתם תהיו "צעירים עבור חברת הביטוח" (הכוונה ללקוחות חדשים) אתם יכולים לקבל מחיר מעולה.

אל תנוחו על זרי הדפנה אחרי שמצאתם את ביטוח החיים במחיר הנמוך ביותר בשבילכם ושימו תזכורת למתי שההנחה עתידה להיגמר. עם השנים מחירי הביטוח יעלו ואתם צריכים לנסות לעבור מחברה אחת לאחרת כדי לנסות לזכות בהנחה נוספת.

גרף המייצג את העלייה במחירי ביטוח חיים ככל שאנו מתבגרים

ככל שהזמן עובר, מחירי הביטוח עולים

המעבר הוא חלק. גם אם מדובר במעבר בין חברות ביטוח וגם אם מדובר במעבר בין סוכנים, בדרך כלל הם אלו שמטפלים בכל הניירת ואתם לא צריכים לעשות דבר. 

בדיקה מחודשת של הצעות מחיר היא הדרך שלכם לשמור על הרמה הנמוכה ביותר של הפרמיה החודשית שאתם משלמים לאורך כל התקופה שבה אתם מבוטחים. חברות הביטוח סומכות על ה"עצלות" של רוב המבוטחים ויודעות שברגע שעשיתם ביטוח, הסיכוי שתעברו לחברה אחרת נמוך. זו הסיבה אגב שהן מוכנות לתת הנחות חסרות תקדים בשנים הראשונות – כדי להרוויח יותר אחר כך.

לקבלת הצעת מחיר משתלמת – צרו אתנו קשר בהקדם. 

בטוח, ככה עושים ביטוח.

 


התכנים באתר מבוססים על מידע שנאסף על ידי צוות האתר ונועדו לשמש ככלי עזר להחלטה בלבד. "בטוח, ככה עושים ביטוח" אינה סוכנות ביטוח, יועץ פנסיוני או יועץ השקעות והאמור אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי.