ביטוח מחלות קשות

כל כך הרבה סוגים שונים של ביטוחים, וכל כך הרבה סימני שאלה. מסעות הפרסום של חברות הביטוח הם מסע הפחדה בהם משתמשים בחששות והפחדים הכי גדולים שלנו כדי למכור לנו ביטוחים שאנחנו לא בהכרח צריכים, וביניהם גם ביטוח מחלות קשות. 

אז לפני שאתם מחליטים לצלצל לחברת הביטוח, חשוב שתבינו באמת האם כדאי לכם להוסיף גם את הביטוח הזה לרשימת הביטוחים שלכם או שזה מיותר לחלוטין, והכסף שלכם יזרק לפח. 

מה זה בעצם ביטוח מחלות קשות?

נתחיל בעיקר, ביטוח מחלות קשות מעניק פיצוי כספי במקרה שחלילה מתגלה מחלה כלשהי מרשימת מחלות המופיעות בפוליסה. גובה הפיצוי נקבע לפי גובה הכיסוי שנסגר עם חברת הביטוח וסוג המחלה שהתגלתה.

הביטוח נועד להעניק זמן החלמה שקט, וללא דאגות כלכליות שברוב המקרים מתרחשות שיש צורך להתחיל טיפולים רפואיים אינטנסיביים, ואין יכולת להתפרנס. בנוסף, העלות של טיפולים מהסוג זה בדרך כלל מאוד יקרה ולא כולם מחזיקים בביטוחי בריאות פרטיים שמכסים את כל ההוצאות הרפואיות ומורידים חלק מהעול הכלכלי.

כמה פעמים נתקלתם בחייכם בבקשות תרומה לחולה? אני מניח שעשרות אם לא מאות פעמים שונות. פשוט למשפחות נגמר הכסף. ויש מקרים עצובים מאוד בהם אין אפשרות להמשיך בשגרת חיים רגילה ואפילו נאלצים לוותר על טיפולים מצילי חיים.

ביטוח מחלות קשות

ביטוח מחלות קשות – חשוב או מיותר?

למי כדאי לעשות ביטוח מחלות קשות?

לצערנו זה לא מדע מדויק, ואת ההחלטה האם כדאי לכם לעשות ביטוח מחלות קשות תצטרכו לעשות לבד. אנחנו כן יכולים לנסות להכווין אתכם אל התשובה בעזרת שתי נקודות למחשבה;

באיזו מידה היה לכם לא נוח לקרוא את החלק הראשון של המאמר?

מטרתו של כל ביטוח הוא "להגן" עלינו ברגעים קשים. וגם פה, זה בדיוק המקרה. אם הרגשתם ממש לא נוח שהבנתם שישנה אפשרות שבעת מחלה לא תהיה לכם האפשרות לעבוד ולהתפרנס, וקיימת אפשרות שלא יהיה לכם מימון לטיפולים ספציפיים – כדאי לכם לעשות ביטוח. 

אם אתם כבר מסודרים כלכלית ויש לכם הון ששמור בצד לימים הפחות טובים, הביטוח יועיל לכם, אבל לא מספיק חשוב כדי שתרכשו אותו. יש ביטוחים אחרים שעדיף לכם לשים בראש סדר העדיפויות שלכם.

עלות מול תועלת

ביטוח מחלות קשות הוא לא ביטוח יקר מאוד. ולכן הרבה מאוד אנשים מעדיפים להוסיף אותו לתיק הביטוחי שלהם ו"לישון בראש שקט". אם הוצאה של כמה עשרות שקלים בחודש (בממוצע) לא תעיק על המצב הכלכלי שלכם, שווה להוסיף את הכיסוי הזה לשאר הביטוחים שלכם.

החלטתם לעשות ביטוח מחלות קשות? צרו איתנו קשר כדי לקבל את ההצעה המשתלמת והנכונה לכם ביותר ממגוון חברות ביטוח.

האם מומלץ לעשות ביטוח מחלות קשות?

חד משמעית כן. ששיעור התחלואה במחלות קשות כ"כ גבוה ואלו נחשבות לסיבת המוות הראשונה בישראל. מומלץ ליצור מעטפת רחבה ככל האפשר שתכין אתכם ליום קשה.

המחשבה "לי זה לא יקרה" היא באמת מבורכת, ואנחנו כבני אדם מתוכנתים לחשוב מחשבות חיוביות ולהיות מנותקים לגמרי מהמחשבה שמשהו רע יכול לקרות לנו. אבל לצערנו, הסטטיסטיקה מראה אחרת. 

לדוגמה, נתונים שנאספו על-ידי האגודה למלחמה בסרטן ופורסמו באתר מאקו חושפים את אחוזי התחלואה בערים השונות, והם די מדאיגים. לכן, אם אתם יכולים להרשות לעצמכם כלכלית, מומלץ לעשות ביטוח מחלות קשות. בנוסף, אנשים שבקרב הקרובים שלהם יש שיעור תחלואה גבוה במחלה מסוימת כתוצאה מסיבות גנטיות, גם נוטים לבטח את עצמם ולא לקחת סיכונים מיותרים.

לפני שאתם מחליטים לרכוש ביטוח, חשבו לעצמכם;

* האם אני מוכן כלכלית למקרה שבו לא אוכל לעבוד?
* האם אני יכול להרשות לעצמי לשלם עבור ביטוח נוסף כל חודש?
* האם אני מבוטח בביטוח בריאות שמכסה את כל ההוצאות הרפואיות והטיפולים במקרה של מחלה קשה?

אחרי שחשבתם על התשובות, ובמידה והחלטתם כן לעשות ביטוח מחלות קשות, הגיע הזמן להמשיך ולהבין קצת יותר לעומק על סוגי הביטוחים, הכיסויים השונים והמחירים בחברות הביטוח

השוואת ביטוחי מחלות קשות

כל הביטוחי מחלות קשות נועדו לתת את אותו מענה – פיצוי כספי שיעזור להתמודד ולצלוח את תקופת המחלה. אך עם הזמן, חברות הביטוח רצו להבדיל את עצמן אחת מן השניה, ולהציע ביטוחים טובים יותר ללקוחות פוטנציאליים.

היום יש שני סוגים עיקריים לביטוח מחלות קשות; ביטוח למחלת הסרטן וביטוח מורחב למספר רב של מחלות. הביטוח הראשון מעניק פיצוי כספי במקרה והתגלתה המחלה הספציפית הזו והביטוח השני מעניק פיצוי בעת גילוי של מספר מחלות.

כל חברת ביטוח מציעה פיצוי בגובה שונה ורק במקרים ובשלבים ספציפיים של גילוי המחלה. לכן יש לשים לב ולבחור בכובד ראש את הביטוח מחלות קשות בו אתם מעוניינים ואת החברה המבטחת.

השוואת ביטוחי מחלות קשות

השוואת ביטוחי מחלות קשות – איך מוצאים את הביטוח הטוב ביותר?

איך עושים השוואת ביטוחי מחלות קשות

כשעושים השוואה בין הביטוחים השונים יש ארבעה פרמטרים שצריכים לקחת בחשבון לפני שפונים לחברות הביטוח לקבלת הצעת מחיר;

גובה הפיצוי

מהו גובה הפיצוי שחברת הביטוח מציעה? התשלום החודשי עבור פוליסה בה הכיסוי הוא 100,000 ש"ח לא יהיה זהה לתשלום עבור פוליסה עם כיסוי בגובה 500,000 ש"ח.

בצעו השוואה בין פוליסות שמציעות את אותו גובה פיצוי.

מספר הכיסויים

אילו כיסויים יש בפוליסה? מספר המחלות הכלולות בפוליסות משתנה בין חברת ביטוח אחת לאחרת. וכמו בסעיף הקודם, מחיר של פוליסה עם מספר נמוך של כיסויים לא יכול להיות זהה לפוליסה בה יש מספר רב של כיסויים.

בחרו אילו מחלות אתם רוצים שיהיו כלולות בפוליסה שלכם, והשוו בין פוליסות הכוללות רק את הכיסויים בהם אתם מעוניינים.

החרגות וסייגים

חברות ביטוח מכניסות כל מיני סעיפים "דרכוניים" בפוליסות שלהן אשר מאפשרים להן לא לשלם ולהעניק פיצוי במקרים מסוימים. ככל שיש יותר סעיפים כאלו, ככה יהיה קשה יותר לדרוש מחברת הביטוח את הכסף (עוד על כך בהרחבה בסעיף הבא).

בביטוחי מחלות קשות יש הגדרה של "קבוצות" אשר בעת גילוי של המחלות המוזכרות בהן המבוטח יהיה זכאי רק לחלק מהפיצוי. כך למשל בפוליסה של חברת הפניקס, גילוי של סרטן שד מקומי או סרטן הערמונית מקנה רק 15% מגובה הפיצוי.

שימו לב לכל החרגה יוצאת דופן ותחסכו מעצמכם התקשרות עם חברת ביטוח שמלכתחילה לא נראית לכם.

אמינות ושירות

בהמשך לסעיף הקודם, זה חלק חשוב בו אתם חייבים לשפשף את העיניים כדי להפנים. הדבר החשוב ביותר שיש לקחת בחשבון בעת השוואת ביטוחי מחלות קשות היא רמת השירות והאמינות של החברה המבטחת.

לא משנה אם תצליחו למצוא ביטוח מאוד זול, זה לא יעזור לכם אם ברגע האמת חברת הביטוח תערים קשיים ולא תרצה לשלם את הפיצוי אשר נקבע מבעוד מועד.

חשוב לזכור שחברות ביטוח הן עסק לכל דבר ועניין והמטרה העיקרית שלהן היא לשם למבוטחים כמה שפחות. לכן במשרד האוצר חשבו על מדד שירות הביטוח הנותן ציון לכל חברות הביטוח לפי שקלול של אחוז התביעות שאושרו, שולמו ומהירות הטיפול בהן, שביעות רצון הלקוחות, ומספר תלונות הציבור שהוגשו כנגד החברה.

בחרו בחברת הביטוח שקיבלה את הציון הגבוה ביותר.

ביטוח מחלות קשות הצעת מחיר

אחרי שהבנתם מהם ארבעת הפרמטרים עליהם צריכים להסתמך כדי לקבל הצעת מחיר לביטוח מחלות קשות, הגיע הזמן לגשת לעניין ולהתחיל לאסוף נתונים. 

 אתם מוזמנים לפנות אלינו כדי לבצע סקר שוק מהיר ולקבל הצעת מחיר טובה לביטוח שמתאים לכם או לחלופין לפנות לסוכנויות או חברות ביטוח בעצמכם ולקבל הצעות מחיר.

עצה של ישראלים טובים – תתמקחו על המחיר. בכל פעם שבדקנו זה עבד, והצלחנו להוזיל את המחיר של הביטוח בעשרות אחוזים.

חברות הביטוח מתחרות אחת בשניה וכשאתם בישורת האחרונה, די פשוט להוריד את מחיר הביטוח רק אם תגידו לנציג המכירות את המשפט "בחברת X הציעו לי פוליסה במחיר נמוך יותר". זה פשוט עובד. 

 

לכל שאלה או התייעצות נוספות אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר בטלפון או על ידי השארת הפרטים שלכם בראש העמוד. נשמח לעמוד לשירותכם.

בטוח, ככה עושים ביטוח.

 


התכנים באתר מבוססים על מידע שנאסף על ידי צוות האתר ונועדו לשמש ככלי עזר להחלטה בלבד. "בטוח, ככה עושים ביטוח" אינה סוכנות ביטוח, יועץ פנסיוני או יועץ השקעות והאמור אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי.