top
bg

ביטוח חיים למשכנתא בקליק

ביטוח חיים משכנתא בקליק3 שאלות ומצאת את הביטוח הזול ביותר

איזה ביטוח משכנתא מחפשים?

מה הגיל שלך?

מה שווי הנכס?

אנחנו תכף מוצאים לך ביטוח משתלם

למי הפוליסה?

קראתי ואישרתי את התקנון

אנא מלא שדות חובה!

ככה תעשו ביטוח חיים למשכנתא

ראשית, אנחנו רוצים לברך אתכם על המאמץ וכוח הרצון. לקחת משכנתא בימינו זה סיפור לא פשוט (בלשון המעטה) ואתם קרבים בצעדי ענק להשלים את המלאכה. סביר להניח שכבר קראתם כמה מאמרים כאלה לפני שפניתם לבנק אבל אתם באמת בישורת האחרונה! לברר על ביטוח חיים למשכנתא הוא חלק בלתי נפרד מהתהליך וחשוב מאוד שתמצאו ביטוח זול שישרת אתכם לכל תקופת התשלומים הארוכה ויקל על הכיס שלכם.

ריכזנו עבורכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על הביטוח הידוע לשמצה ובסוף הקריאה תדעו בדיוק מול מה אתם עומדים ואיך תוכלו למצוא את הביטוח במחיר הטוב ביותר, לכל תקופת המשכנתא. רק עוד 6-8 דקות, וזה מאחוריכם.

מה זה ביטוח חיים למשכנתא?

אם אתם כבר יודעים במה מדובר, דלגו בניחותא על החלק הזה של המאמר. 

ביטוח חיים למשכנתא הוא בעצם רק חלק אחד מהביטוח אותו הבנקים מבקשים כדי שהם יוכלו לתת לכם את ההלוואה ולישון בשקט. ביטוח משכנתא מורכב מביטוח מבנה וביטוח חיים ומטרתו אחת ויחידה – להגן על הבנק מפני הפסד כספי אפשרי. הראשון מבטיח שהבנק יקבל כסף מחברת הביטוח במקרה שבו יקרה משהו לנכס (למשל שריפה, רעידת אדמה וכו') והשני מבטיח שהבנק יקבל את הכסף שלו אם חלילה יקרה לכם משהו ולא תוכלו להחזיר את הכסף שלוויתם מהבנק.

האם חובה לעשות ביטוח חיים למשכנתא?

הרבה לקוחות שואלים אותנו האם אפשר לקחת משכנתא ללא ביטוח חיים ולצערנו הרב, התשובה היא לא. ולא מובן איך עד עכשיו לא חוקקו חוק נגד הדבר הזה.

במהלך תקופת המשכנתא אנחנו משלמים לבנק ריבית בגובה 367,008 ש"ח בממוצע*, ובחוצפה מבקשים מאתנו גם לשלם על הביטוח שיבטיח את רווחיו של הבנק, אבסורד.

אנחנו יודעים שזה מעצבן גם לשלם סכומי עתק עבור ריבית לבנק וגם לשלם על הביטוח עבורו. אבל היי, יש דרך למצוא את הביטוח הזול ביותר. צרו אתנו קשר לקבלת ההצעה הטובה ביותר מבין חברות הביטוח.

*גובה המשכנתא ותקופת ההלוואה בממוצע בשנת 2018

המחיר של ביטוח חיים למשכנתא

מחיר שונה ומשתנה. הסכום שתצטרכו להוציא מהכיס בכל חודש תלוי בגובה המשכנתא שלקחתם, זמן ההלוואה והגיל שלכם. ככל שהסכום ומשך התשלומים גדולים יותר, כך גם התשלום החודשי יהיה גבוה יותר. כנ"ל גם לגבי הגיל של המבוטח. ככל שתתבגרו, המחיר יעלה. 

עוד פרמטרים שעשויים להשפיע על מחיר הביטוח הוא מצבו הרפואי של המבוטח ואם יש בבעלותו דירות / נכסים נוספים. אדם שמצבו הרפואי רעוע יצטרך לשלם לחברת הביטוח "תוספת סיכון".

לפי בדיקות שאנחנו ערכנו על ביטוח משכנתא תשלמו בממוצע בין 90 ל 150 שקל בכל חודש (לפני הנחה). 

אל תעשו ביטוח דרך הבנק

אחת הטעויות הנפוצות ביותר של מבקשי המשכנתאות היא לבדוק גם כמה עולה ביטוח משכנתא דרך סוכנות הביטוח של הבנק. הרי לבנק לא מספיק לגבות מכם ריבית משוגעת בכל חודש עבור המשכנתא שהוא מעמיד לרשותכם, הוא מחפש דרכים נוספות להגדיל את שורת הרווח.

על פניו, מדובר בפתרון קלאסי. ואין באמת סיבה אמיתית שבנק שכל מטרתו היא להרוויח כסף לא ינסה את מזלו. בתוך כל הסחבת אותה הבנק מעביר את לקוחותיו בתהליך קבלת המשכנתא (בירוקרטיה, ניירת, שמאים, ערבויות ועוד ועוד) נציג הבנק המימון "מחליק" לתוך התהליך גם את סוכנות הביטוח של הבנק (קראתם נכון, לבנקים יש סוכנות ביטוח בבעלותם) שמחתימה אתכם גם על מסמכי הביטוח. 

המחירים לביטוח שהבנקים מציעים הם גבוהים למדי ואתם תחתמו (או שכבר חתמתם) על העסקה, הבנק ירוויח גם מכל תשלום חודשי שתעבירו לחברת הביטוח. מה שנקרא, ניצול מלוא הפוטנציאל העסקי. 

ככה תעשו ביטוח זול באמת

כשכל חברות הביטוח טוענות לכתר ומכריזות על "הביטוח הזול ביותר", איך באמת אפשר לדעת איפה הכי משתלם לעשות ביטוח חיים למשכנתא? התשובה היא שאי אפשר, אלא אם כן תעשו השוואה מסודרת בין כולן.

בהשוואה אתם צריכים לבדוק שלושה דברים; כמה אתם משלמים בהתחלה, מהו קצב התפתחות הפרמיה (כל כמה זמן עולה מחיר הביטוח ובאיזה היקף) ומהו סך התשלום אותו תשלמו לחברת הביטוח בסוף התקופה. חלק מהחברות יציעו לכם מחירים מאוד זולים בהתחלה ויעלו לכם את המחיר באגרסיביות במרוצת השנים והחלק השני יציע לכם מחיר גבוה בהתחלה אבל המחיר לא יעלה משמעותית במהלך השנים.

הדבר החשוב ביותר לאלו מכם שחושבים רחוק הוא לשלם כמה שפחות לחברת הביטוח בסה"כ. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לבדוק בכל תקופה (ההמלצה שלנו היא תקופה של שנתיים) איזו חברת ביטוח מציעה את המחיר הזול ביותר ולבצע מעבר ביניהן. ממש כמו חברות סלולר, גם בביטוח חיים למשכנתא ניתן וכדאי לעבור לחברה שמציעה את המחיר האטרקטיבי ביותר.

יכול להיות שלחלקכם מכם משך הזמן שלוקח לבצע את ההשוואה ולבצע את המעבר בין חברות הביטוח לא משתלם – בדיוק בשביל זה אנחנו פה. אנחנו כבר נדאג להשוות בין חברות הביטוח ולהציע לכם בכל פעם את הביטוח הזול ביותר. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא רק להרים את הטלפון או להשאיר לנו את פרטי ההתקשרות אתכם. 

מידע על ביטוח חיים למשכנתא לנכים

בשורה טובה הגיעה מכיוון הממשלה שלנו בשנה החולפת. עד אמצע שנת 2018 נכים היו מתקשים מאוד לקבל משכנתא בגלל שחברות הביטוח היו מסרבות לבטח אותם בפוליסת חיים. 

חוק שהציעה חברת הכנסת קארין אלהרר עבר במליאת ועדת הכספים ומעתה, בנקים וחברות ביטוח מחויבות לאשר לנכים משכנתאות, גם אם אין להם ביטוח חיים (בתקווה שזו תחילתה של פריצת דרך לטובת הביטוח למשכנתא לגמרי).

מידע נוסף על החוק תוכלו לקרוא בכתבה הזו.

 

סיכום

* ביטוח חיים למשכנתא הוא ביטוח חובה למי שרוצה לקחת משכנתא לטובת רכישת נכס.

* בנוסף לביטוח החיים, מתווסף גם ביטוח מבנה למשכנתא סוגר הרמטית את הסיכון של הבנק מנזקים כלכליים אפשריים.

* אל תעשו את הפוליסה דרך הבנק

* ביטוח טוב, הוא ביטוח זול. חפשו את ההצעה שתקל עליכם כלכלית ככל האפשר.

popimg

אנחנו כאן בשבילך

  קראתי ואישרתי את פרטי התקנון

  popimg

  איזה ביטוח משכנתא מחפשים?

  מה הגיל שלך?

  מה שווי הנכס?

  אנחנו תכף מוצאים לך ביטוח משתלם

  למי הפוליסה?

  קראתי ואישרתי את התקנון

  אנא מלא שדות חובה!
  close

  תקנון לורם

  בדיקה בדיקה

  popimg

  אנחנו כאן בשבילך

   קראתי ואישרתי את פרטי התקנון

   popimg