top
whitebg bigarrow bigarrow

רוצה לקבל הצעה משתלמת?

  קראתי ואישרתי את פרטי התקנון

  ביטוח סייבר

  כל מה שצריך לדעת על ביטוח סייבר לעסקים ולמשפחה

  מה זה ביטוח סייבר?

  היום יותר מתמיד, העולם הווירטואלי הופך לחלק בלתי נפרד מהעולם בו אנו חיים – העולם האמיתי. סייבר, או באנגלית Cyber (קיצור של המילה קיברנטיקה, Cybernetics), הוא אחד הכינויים הנפוצים ביותר למרחב האינטרנטי, בו אנו מבלים לא מעט זמן במסגרת העבודה והחיים הפרטיים כאחד.

  בדומה לעולם האמיתי, גם בעולם בסייבר קיימים סיכונים ובדיוק בגלל זה נוצרו מוצרי ביטוחי חדשים כמו ביטוח סייבר לעסקים, ביטוח סייבר פרטי ואפילו ביטוח סייבר המגן על המשפחה – כדרך להבטיח שבמידה ונגרם למבוטח נזק כלשהו בעולם הסייבר, הוא יהיה מכוסה מפניו.

  בהיבט העסקי, ביטוח סייבר לעסקים כולל מספר כיסויים נחוצים ביותר: כיסוי העלויות ואובדן הרווחים בעקבות אירוע אבטחת מידע, כיסוי עלויות והוצאות כגון הוצאות שחזור, הגנה על מוניטין והוצאות מומחים. כמו גם כיסויים שונים הקשורים בסחיטות או דרישות כופר, חבות מבוטח כלפי צד ג'- צד שלישי, כיסוי והגנה בעת פריצת אבטחה, איומים טכנולוגיים מסוגים שונים ועוד.

  גם האדם הפרטי או המשפחה כולה, זקוקים להגנה אותה ביטוח סייבר פרטי וביטוח סייבר למשפחה מציעים, הכוללת כיסויים נחוצים, לדוגמא: כיסוי מפני "פישינג" – הוצאת כספים במרמה ברשת האינטרנט, גניבת כספים, גניבת זהות, בריונות ברשת, דרישת כופר, כיסוי עלויות שחזור מסמכים ונתונים ועוד.

  בהחלט ניתן להבין שכל מי שמשתמש ברשת האינטרנט, ככל הנראה זקוק לביטוח. אך מלבד רכישת הביטוח עצמו – חשובה היא הבחירה בביטוח המתאים ביותר לאופי השימוש של המבוטח ברשת באינטרנט, סוג הנתונים ורגישות המידע אליו הוא חשוף וצרכיו השונים.

  הנה כל מה שאתם צריכים לדעת:

  ביטוח סייבר לעסקים - התגוננו מפני התוקפים

  כעסק, לביטוח סייבר מחיר קטן לעומת הפוטנציאל הגדול שבו, הנזקים מפניהם מספק הביטוח כיסוי כוללים:

  נזקים לעסק עצמו, נזק צד א' – כשמדובר באובדן מידע, או אובדן נתונים, העלויות הנדרשות מהעסק על מנת לשחזר את אותו המידע, לשקם את המערכות השונות וכמובן להבטיח שלא יגרם הנזק בשנית- עלולות להגיע לסכומים גבוהים. נזק נפוץ נוסף שתוצאותיו ישירות וברורות הוא גניבת כספים.

  נזק תדמיתי –  לפריצה או תקיפת סייבר, עלולה אף להיות השפעה ניכרת על תדמיתו של העסק, האמון שבנה עם לקוחותיו ופרסום שלילי בקרב הציבור – התוצאות במקרים אלה, עלולות להיות נזק תדמיתי וכלכלי חמור עבור העסק.

  נזק ללקוחות של העסק, נזק צד ג' –  במידה ולתקיפת הסייבר השפעה על צד שלישי- לקוחות, ספקים, או מערכת מחשוב חיצונית של צד שלישי, חלה האחריות על העסק ובמקרים רבים מדובר בלא מעט אחריות.  

  יתרונות נוספים של ביטוח סייבר לעסקים

  ביטוח סייבר לעסקים הינו מוצר עליו חברת הביטוח שומרת מעודכן כל הזמן – בהתאם לצרכי השוק המשתנים, כמו גם בהתאם לאופי השימוש של הלקוח באינטרנט ומערכות המחשוב.

  הביטוח אמנם מתייחס לעולם הדיגיטלי, אך אינו שונה מביטוח מפני סיכוני אש או פריצה או כל סיכון "בעולם האמיתי" העלול לגרום להפסקת הפעילות העסקית.

  לביטוח סייבר לעסקים יתרונות בולטים נוספים אותם שכדאי להכיר:

  ניהול חכם ונכון של סיכונים – בעבודה משותפת עם חברת הביטוח, תזהו את הסיכונים השונים אליהם העסק חשוף- ואף ניתן למנוע או לצמצם את אותם הסיכונים בתמורה לפרמיה.

  התאמה לכל שירותי המחשב – גם עסק ללא אתר אינטרנט, חשוף למתקפות סייבר! שירותי מחשוב, שירותי ענן, או שרת חיצוני לדוגמא, חשופים לנזקים עבורם ניתן לרכוש את הכיסוי הביטוחי המתאים.

  לביטוח סייבר מחיר בר השגה השוק המתפתח והתחרות, כמו גם היצע המוצרים המיועד לעסקים שונים במגוון גדלים ותחומים- הפך את ביטוח הסייבר לעסקים לזמין ונגיש יותר מתמיד.

  אם הגנתם על העסק, שמרו גם על הבית עם ביטוח סייבר פרטי

  בדיוק כמו עם העסק, גם על המרחב והפרטיות שלנו ושל היקרים לנו מכל כמובן – חשוב להגן.

  ביטוח סייבר פרטי מספק מענה בדיוק לזה וכולל מקרים של:

  גניבת זהות – לגניבת זהות מקוונת על-ידי צד שלישי, השלכות רבות. מלבד פגיעה בתחושת הביטחון האישי, במקרים של גניבת זהות- מצליח התוקף לשים את ידיו על מידע אישי ורגיש של הנפגע- ולבצע באמצעותו שימוש לרעה. הביטוח מכסה הוצאות שנגרמו בעקבות גניבת הזהות, כמו גם את הוצאות הייעוץ עם מומחים לתיקון רשומות רשמיות- וייעוץ משפטי או פסיכולוגי במידת הצורך וחומרת המקרה.

  גניבת כספים – החזר עבור כספים שנגנבו באופן מקוון: חשבון בנק מקוון, שימוש בכרטיסי אשראי הנעשה ברשת, ארנק דיגיטלי, אפליקציות תשלום שונות ועוד. כמו כן, גם במקרים של פישינג- הוצאת כספים במרמה, או אם נתן הנפגע הרשאה לחשבון ברשת כתוצאה ממרמה, קיים הכיסוי הביטוחי.

  בריונות ברשת ושיימינג – הסרת תוכן פוגעני, הכפשות, השמצות, או מידע אישי ורגיש שעלה לרשת בזדון- אינה בהכרח דבר אותו ניתן לבצע לבד ונדרשת לעיתים התערבותו של איש מקצוע- מומחה סייבר. הביטוח מכסה ייעוץ עם מומחה, כמו גם ייעוץ פסיכולוגי במידה ונגרם נזק נפשי כתוצאה מבריונות ברשת. 

  אובדן מידע מקוון אישי ודרישת כופר– למידע שנמחק, אבד, ננעל על-ידי התוקף, או כל פעולה מקוונת ללא אישור הנגרמת על-ידי צד שלישי- הוצאות שחזור המשתנות בהתאם לסוג התקיפה והיכולת לשחזור המידע והנתונים. כשמדובר בדרישת כופר ובמקרים בהם לא ניתן לשחזר את המידע- אף ניתן לקבל החזר כספי עבור דרישת הכופר.  

  ביטוח אישי או לכל המשפחה?

  בדומה לביטוח הפרטי, ניתן לרכוש פוליסת ביטוח סייבר למשפחה – עבור עד 8 נפשות, בני המשפחה הגרים ביחד באותו הבית! לביטוח מחיר נגיש, המשתנה בהתאם לצרכי הבית והמשפחה- ובמקרים רבים הביטוח המשפחתי יהיה משתלם יותר ממספר ביטוחים פרטיים. 

  ביטוח סייבר למשפחה יבטיח ראש שקט להורים, שילדיהם מבלים לא מעט זמן ברשת. יתרון נוסף שחשוב להדגיש- הוא שהביטוח מתייחס לרשת, לא למחשב ספציפי- ואף כולל בתוכו את השימוש בטלפונים הניידים והטאבלטים.

  איך עושים ביטוח סייבר - מחיר, תנאים ועוד

  כשיותר ויותר עסקים בימים אלה, עושים שינוי ומשלבים עבודה מהבית עם עבודה מהמשרד באופן חלקי ואפילו מלא – הצורך בזמינות המידע והנתונים מכל מקום הולך וגובר.

  רשת האינטרנט היא אמצעי נוח, פשוט וזמין להעברת סוגים רבים של מידע, כשהאתגר הגדול טמון בצורך הקריטי שהמידע יגיע אך ורק לידיים הנכונות. גם הצרכן, האדם הפרטי, משתמש ברשת יותר ויותר – ואף הצריכה והקנייה באינטרנט, במגמת עלייה מתמדת בשנים האחרונות.  

  לכן, בימים אלה רוב חברות הביטוח הגדולות בישראל מציעות ביטוחי סייבר מסוגים שונים ולמטרות שונות. לביטוח סייבר מחיר משתנה – הנקבע בהתאם למטרתו, סעיפי הפוליסה והיקף הכיסוי אותו הוא מציע. 

  אנחנו כבר השווינו את המחירים וגאים להציג בפניכם את מוצרי הביטוח המובילים בשוק לעסקים, אינדיבידואלים ולמשפחה! למידע נוסף לגבי מחיר ביטוח סייבר התנאים שלו, ייעוץ, או כל שאלה והתלבטות – אתם מוזמנים לפנות אלינו.

  מתקפת סייבר - הכירו את התוקפים

  האיומים השונים במרחב האינטרנטי מגיעים מכל מקום ויכולים להגיע מתוקפים מסוגים שונים. בשנים האחרונות, חלה עלייה משמעותית במספרי תקיפות הסייבר נגד חברות ישראליות (וביניהן התרחשה גם מתקפת סייבר על חברת הביטוח שירביט).

  לכל אחד מהתוקפים האינטרס שלו, מטרתו – כמו גם כישוריו הכלים שלו להשיג אותה, רמת מוטיבציה משתנה ועוד. יחד עם זאת, ניתן לחלק את סוגי התוקפים לכמה קטגוריות:

  מתחרים או גורמים פנים ארגוניים

  רלוונטי ביותר לביטוח סייבר לעסקים – ותקיפה שאינה מצריכה בהכרח כישורי מחשב ויכולות מרשימות – ניצול של עובדים בחברה, או עובדים לשעבר, ניצול ההרשאות השונות הנותנות גישה למערכות החברה.

  בין אם הרקע לתקיפה הוא סכסוך אישי או תחושת תסכול, מניע כלכלי- הצעה או "הזדמנות" לה זכה העובד מחברה מתחרה, או כל סיבה אחרת- הפוטנציאל לנזק גדול.

  ארגוני טרור

  תקיפות ופגיעות גדולות שתוצאותיהן אף עלולות להגיע לממדי ענק, הנעשות מטעמי אידיאולוגיה כלפי מדינה או אזרחיה.

  ונדליסטים

  ונדליזם היא תופעה של השחתת רכוש, לרוב ללא סיבה הגיונית, המתבצעת על-ידי אנשים כלפי רכוש פרטי או ציבורי שאינו שייך להם, רכוש השייך לאנשים אחרים.

  במקרים רבים ונדליסטים אינם מפיקים רווח ישיר מאותה השחתה, מלבד הנאה או תחושת סיפוק עצמי.

  האקרים ומומחי מחשב ורשת, המבצעים פריצות או מתקפות סייבר שונות, לשם ונדליזם נפוצים ברשת – וגם אם אינם תכננו לגרום נזק מסיבי, לא פעם זו התוצאה של פעילותם. 

  פושעים ועבריינים

  בעולם האמיתי, עבריין או פושע הינו מי שעיקר פרנסתו מגיעה מפשיעה – ואף בעולם הסייבר, לצערנו, ניתן להתפרנס מפשעים דומים.

  עברייני רשת עוסקים בפשעים כמו פריצה או גניבה – בין אם מדובר בגניבת כספים או זהות, פריצה למאגרי נתונים (אשר גניבת הנתונים ומכירתם, הפצתם, או עם דרישת כופר עבורם- יפיקו רווח כלכלי), עבריינות מין ועוד. 

  ונדליסטים, פושעים, עבריינים ואף ארגוני טרור כאחד, עלולים לפגוע ברשת בעסקים בכל גודל, באדם הפרטי ובבני משפחתו.

  כל אחד מהביטוחים: ביטוח סייבר לעסקים, ביטוח סייבר למשפחה (אפשרי להוסיף לינק לכתבה נוספת בנושא) וביטוח סייבר פרטי, רלוונטיים לתקיפות השונות אשר עלולות להתבצע על-ידי אותם התוקפים השונים ברשת. 

  close

  תקנון לורם

  בדיקה בדיקה

  popimg

  אנחנו כאן בשבילך

   קראתי ואישרתי את פרטי התקנון

   popimg