top
whitebg bigarrow bigarrow

רוצה לקבל הצעה משתלמת?

  קראתי ואישרתי את פרטי התקנון

  ביטוח רכב

  ככה תעשו את הביטוח המשתלם ביותר

  סוגי ביטוח רכב

  כפי שידוע לכם, קיימים שלושה סוגים של ביטוח רכב: ביטוח חובה, ביטוח צד ג' וביטוח מקיף. הראשון הוא ביטוח שכל נהג בישראל חייב לעשות כדי לעלות על הכביש ואילו השניים האחרונים הם בגדר "רשות" אך ברוב המקרים, חשובים לא פחות.

  כדי למצוא פוליסה משתלמת, עליכם להחליט מבעוד מועד איזה כיסויים אתם רוצים (וצריכים) שיהיה לכם בביטוח. מכיוון שככל שיש יותר כיסויים בביטוח – ככה המחיר שלו עולה. 

  הנה מדריך קצר שיעזור לכם להחליט איזה כיסויים אתם צריכים בביטוח שלכם:

  ביטוח חובה

  ביטוח חובה הוא בגדר חובה מסיבה מסוימת, הוא מספק כיסוי ביטוחי לכל נזקי גוף שנגרמו למי שהיה מעורב בתאונת דרכים. נסיעה על הכביש ללא הביטוח מסוכנת וממש לא מומלץ לעלות על הכביש בלעדיו.

  לרכישת ביטוח חובה

  ביטוח צד ג' 

  ביטוח צד ג' נועד להגן עלינו, הנהגים, מפני נזק כלכלי לא מתוכנן שצפוי להיגרם כתוצאה ממעורבות בתאונה. הכיסוי העיקרי בביטוח הוא עבור נזקים שנגרמו לרכוש ציבורי או רכוש של אדם אחר שהיה מעורב בתאונה בה אתם הייתם מעורבים. 

  כך למשל, אם חלילה מבלי לשים לב נכנסתם מישהו אחר, גרמתם לו נזק ונמצאתם אשמים באירוע – חברת הביטוח תשלם על הנזקים. 

  לרכישת ביטוח צד ג'

  ביטוח מקיף

  ביטוח מקיף הוא "הדובדבן שבקצפת" והיקר ביותר מבין שלושת סוגי הביטוחים. הביטוח מתאים למי שרוצה לישון ולעלות על הכביש בראש שקט ולדעת שלא משנה כמעט מה יקרה, חברת הביטוח תשלם על הנזק במידה ויקרה.

  הכיסויים בביטוח מקיף הם בין היתר; כיסוי מפני גניבת הרכב, כיסוי עבור נזקים שנגרמו לרכב באשמתנו או במקרה של ונדליזם, החלפת שמשות, גרירה בעת הצורך ואפילו תיקון פנצ'רים באמצע הדרך.

  לרכישת ביטוח מקיף

  ביטוח לנהגים חדשים וצעירים

  כל נהג חדש או צעיר מחויב לעשות ביטוח אשר מתאים לסטטוס בו הוא נמצא. ומכיוון שהסיכון שנהגים בקטגוריה הזו יהיו מעורבים בתאונת דרכים גבוה יותר, המחיר (והכיסויים) בביטוח תואמים למצב.

  ביטוח נהג חדש

  כל מי שהוציא רישיון לראשונה בחייו מוגדר כנהג חדש למשך שנתיים וצריך לעשות ביטוח מתאים, בלי קשר לגילו.

  למידע נוסף ורכישת ביטוח לנהג חדש

  ביטוח נהג צעיר

  צעירים עד גיל 24 מחויבים לעשות ביטוח לנהגים צעירים וככל הנראה מדובר על ביטוח הרכב היקר ביותר מבין כל הקטגוריות.

  למידע נוסף ורכישת ביטוח לנהג צעיר

  ככה בוחרים ביטוח רכב

  בעוד שאין לכם אופציה להתפשר על ביטוח החובה, לכם כמבוטחים, יש את האפשרות להחליט אם ואיזה כיסויים אתם רוצים להוסיף לביטוח הרכב שלכם.

  אלו הדברים שאתם צריכים להבין כדי לקבל החלטה נבונה:

  כל כיסוי נועד להגן עליכם כלכלית

  שאתם רוכשים ביטוח, אתם בעצם משלמים על הסיכון שחברת הביטוח לוקחת על עצמה במקומכם. כך שאם קורה משהו, היא זו שתשלם. אבל, אם בשורה התחתונה חברות הביטוח מרוויחות כסף (והרבה) מה זה אומר? שהסטטיסטיקה לטובתכם!

  קיימת אפשרות שכל החיים אתם תשלמו על ביטוח מקיף וכמעט לא להשתמש בו – הוצאה "מיותרת" של למעלה מ 100 אלף ש"ח (סכום שהייתם יכולים לחסוך בכל שנה ולהשתמש בו במקרה הצורך). 

  הסיכון קיים, אבל הסטטיסטיקה אומרת שרוב הסיכויים שלא תהיו מעורבים בתאונה רצינית שתשבית את הרכב או שיגנבו לכם אותו. דבר שיש לקחת בחשבון בעת רכישת ביטוח רכב.

  אם אתם מחזיקים ברכב זול או שאתם יכולים להרשות לעצמכם רכישת רכב אחר במקרה ותצטרכו, יכול להיות שרכישת ביטוח מקיף לא תהיה נכונה עבורכם.

  תבעתם את הביטוח? הפרמיה שלכם כנראה תעלה 

  כמו שכבר הבנתם, חברת הביטוח מוכרת לכם את הסיכון שהיא לוקחת על עצמה ובחישוב המחיר של ביטוח רכב היא משקללת את כלל הסיכונים שיחלו עליה במידה והיו מבוטחים אצלה.

  אם כבר תבעתם את הביטוח שלכם, משמע שהייתם מעורבים בתאונה או שהרכב שלכם כבר נגנב מסיבה מסוימת, וזה מדליק "נורה אדומה" לחברת הביטוח שמגיבה בהעלאת מחיר הביטוח. הסיכון לחברת הביטוח עולה – וכך גם המחיר.

  אתם צריכים לקחת בחשבון גם את העלייה האפשרית המשוערת במחיר הפרמיה ובנוסף, את ההשתתפות עצמית שתצטרכו לשלם.

  השתתפות עצמית וגבול אחריות

  אין מתנות חינם וחברת הביטוח לא תשלם כל סכום לכל אחד שיבקש. כשאתם עושים ביטוח רכב, אתם מתחייבים לשלם השתתפות עצמית (סכום מינימלי כלשהו) במקרה שהחלטתם לתבוע את הביטוח. 

  סכום ההשתתפות תלוי בסוג הכיסוי שלכם ובהסכם אל מול חברות הביטוח ועשוי להגיע לאלפי שקלים. ונועד להגן על חברות הביטוח מפני "תביעות סרק" על נזקים קטנים וגם להשאיר להן עוד כסף בכיס במקרה שהן צריכות לשלם למבוטח.

  השוואת ביטוח רכב

  השוואת ביטוח רכב היא למעשה הדרך היחידה להבטיח שהביטוח שתעשו הוא האיכותי והמשתלם ביותר.

  עם למעלה מ 15 חברות ביטוח המציעות היום פוליסות לביטוח רכב (והמספר רק הולך ועולה עם כניסתן של חברות ביטוח חדשות לשוק) הדרך היחידה לוודא שמצאתם את הביטוח הטוב ביותר היא לעשות השוואה בין כולן.

  גם אם שמעתם ממשפחה או מחברים שהשיגו הצעת מחיר טובה לביטוח הרכב שלהם מחברה מסוימת , אין זה אומר שאותה חברה תציע הצעה משתלמת גם לביטוח שלכם.

  המחיר של ביטוח רכב משתנה בין חברה לחברה מכיוון שכל אחת מהן מעריכה את הסיכונים אחרת לסוגי נהגים מסוימים ורכבים מסוימים. חברה אחת יכולה להציע מחיר מאוד אטרקטיבי לנהג צעיר אשר נוסע על רכב חדש ובטיחותי ואילו חברה אחרת תציע מחיר גבוה יותר ותעדיף לבטח נהגים ותיקים.

  כמו כן, בכל שנה, עליכם לעשות השוואת ביטוח רכב חדשה, ולא להסתמך על המחיר הנמוך שקיבלתם בשנה החולפת. השוק משתנה ואיתו בכל עת המחירים שמציעות החברות השונות. תעשו השוואה, בכל שנה מחדש. 

  להשוואת ביטוח רכב

  חברות ביטוח רכב

  להבדיל ממוצרי ביטוח אחרים שיש חברות אשר מעדיפות לא לשווק אותם, ביטוח רכב מוצע על ידי כל חברות הביטוח באשר הן. 

  הגודל של שוק ביטוח הרכב הוא עצום (מפני הוא חובה) והחברות השונות משקיעות את מירב המאמצים כדי לתפוס כמה שיותר נתח שוק ממנו.

  התחרות גבוהה וחלק מחברות הביטוח מוכנות להציע מחירים מאוד אטרקטיביים והטבות בלעדיות כדי למשוך לקוחות חדשים. 

  הנה רשימה של כל חברות ביטוח רכב

   

  טיפים חשובים לרוכשי ביטוח

  1) מי נוהג ברכב? אם זה רכב פרטי שלכם ואתם לא מתכננים שאף אחד אחר ינהג ברכב – אל תעשו פוליסת ביטוח רכב לכל נהג. ככל שמספר המבוטחים נמוך יותר כך גם יהיה המחיר של הביטוח.

  2)  כמה הקילומטראז שלכם זז? חלק מחברות הביטוח מוכנות להציע לנהגים שנוסעים פחות (וגם לנהגים זהירים) מחיר ביטוח נמוך יותר. נוסעים כל יום קילומטרים בודדים מהבית לעבודה וזהו? ציינו את זה ותוכלו לקבל מחיר טוב יותר.

  אם יש עוד רכב בבית מוריד גם כן את העלות של הביטוח מכיוון שחברת הביטוח לוקחת מראש בחשבון שלא תסעו כל הזמן רכב ברכב אחד. ואם תעשו את הביטוח לרכב השני אצלה גם כן, תוכלו לזכות בהטבות מיוחדות.

  3) כמה השתתפות עצמית אתם מוכנים לשלם? אם יש לכם אתם היכולת לשלם סכום השתתפות עצמית גבוה יותר בקרות אירוע ביטוחי, מה טוב. ככל שההשתתפות עצמית בביטוח גבוהה יותר – ככה המחיר של ירד.

  4) רכב עם מערכות הגנה והתראה מתוחכמות יחסוך לכם גם בביטוח. רכבים חדשים עם מערכות בלימה אוטומטיות או רכבים בהם מותקנת מערכת למניעת תאונות בדמות מובילאיי משפרות משמעותית את הסיכוי שאתם לא תהיו מעורבים בתאונה (חלילה) וחברות הביטוח מוכנות להגיב בהתאם ולהוריד מחירים.

  5) עבר ביטוחי נקי משפר את התנאים גם כן. כך שאם מעולם לא תבעתם את חברת הביטוח, היא תהיה יותר משמחה שתהיו לקוחות שלה. 

  6) תתמקחו כמו שרק ישראלים יודעים להתמקח. ההצעה של נציג חברת הביטוח היא כמעט ואף פעם לא ההצעה האחרונה שהוא יהיה מוכן להציע לכם. אם החלטתם לעשות השוואה בעצמכם, תגידו את זה לנציג חברת הביטוח ותעדכנו אותו אם קיבלתם מחיר טוב יותר מחברה אחרת – סביר להניח שהוא יצליח לשלוף מהשרוול תנאים טובים יותר.

   

  close

  תקנון לורם

  בדיקה בדיקה

  popimg

  אנחנו כאן בשבילך

   קראתי ואישרתי את פרטי התקנון

   popimg