ביטוח שיניים פרטי

 

השיניים שלנו, מי לא סבל מהן כמה פעמים במהלך החיים ושילם במיטב כספו כדי לטפל בהן? כנראה שהסבל וההוצאה הכספית הגבוהה לא פסחו על אף אחד. ביטוח שיניים פרטי נועד כדי שתוכלו לקבל את הטיפול הטוב ביותר, בלי להוציא הרבה כסף.

 

אז מה כולל ביטוח שיניים, מה המחיר שלו והאם אתם זכאים לכיסוי במסגרת התשלום לקופת החולים? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת;

 

ביטוח שיניים – למען הפה (והכיס)

אין זה סוד שטיפולי שיניים יכולים להגיע לעשרות אלפי שקלים. על פי נתונים שפורסמו בדוח של משרד הבריאות משנת 2020 ההוצאה הלאומית בישראל עומדת על יותר מ 5 מיליארד ש"ח (!) אשר ממנים יותר מ 10,000 רופאי שיניים פרטיים בישראל.

 

מנגד, נתון פחות מעודד חושף כי רק 7% מכלל האוכלוסייה מחזיקה בביטוח שיניים. והרוב המוחלט מתוך אותם אחוזים זכאי לביטוח מטעם מקום העבודה או מועדון אליו הוא משתייך (מועדון חבר וכיו"ב).

 

איך יכול להיות שחתך קטן כל כך מהאוכלוסייה מבוטח בזמן שההוצאות של הציבור הישראלי על רפואת שיניים גבוהות כל כך? אם תשאלו אותנו, חברות הביטוח מעדיפות להתמקד בשיווק של מוצרי ביטוח אחרים (שמשאירים להן יותר כסף בשורה התחתונה) ולא בביטוחים שפחות רווחיים להן ולבעלי המניות.

 

כל עוד מחירי רפואת השיניים בישראל לא ירדו, יהיה מאוד לחברות הביטוח לשווק את פוליסות ביטוחי השיניים הפרטיים שלהן. ובדומה לפוליסות ביטוח סיעודי פרטיות שחברות הביטוח הפסיקו למכור – יכול מאוד להיות שבעתיד הקרוב הן יפסיקו למכור גם פוליסות ביטוח שיניים פרטי. חלק קטן של חברות ביטוח ("הראל", לדוגמה) כבר הפסיקו לשווק ולמכור חלק מהפוליסות.

 

אבל, נכון לכתיבת שורות אלו, אתם יכולים להחכים ולרכוש לכם פוליסת פרטית איכותית. ואלו הכיסויים שהיא עשויה לכלול;

ביטוח שיניים פרטי

איזה כיסויים יש בביטוח?

הכיסויים בביטוח מתחלקים לשלושה נפחים שונים, הכוללים מגוון כיסויים, אותם תחליטו אם אתם רוצים שיהיו בפוליסה שלכם או לא (יותר כיסויים – פרמיה חודשית גבוהה יותר). שלושת הנספחים הם; עזרה ראשונה וחירום, טיפולים משמרים וטיפולים משקמים לשיניים.

 

עזרה ראשונה וחירום

נספח זה מתאים למי שרוצה כיסוי עבור טיפולי חירום ועזרה ראשונה לכל אורך היממה. לרוב, לא ניתן לרכוש את הנספח הזה בפני עצמו וחייבים לרכוש אותו כתוספת לביטוח שיניים מלא או ביטוח בריאות פרטי.

 

הכיסויים;

 

* סתימות
* שיכוך כאבים
* טיפול בדלקת חניכיים
* טיפול בפצעים בחלל הפה
* עקירה במקרה של דלקת בשן
* הדבקה ראשונית של כתר שנפל

 

ביטוח לשימור השיניים

ביטוח שיניים משמר היא הפוליסה המבוקשת והשכיחה ביותר. שתרכשו אותה, תהיו זכאים בין היתר לכיסוי ופיצוי כספי במקרים הללו;

 

* שיננית
* עקירות
* סתימות
* טיפולי שורש
* שחזור שיניים
* בדיקה של מצב חלל הפה והשיניים
* צילומים (כולל צילום רנטגן וצילום פנורמי)

 

טיפולים משקמים

כיסויים עבור טיפולים משקמים אינם שכיחים אך אם אתם רוצים לדאוג שהפה שלכם יהיה מבוטח לחלוטין – כדאי לשקול להוסיף גם את הכיסויים האלו לפוליסת ביטוח שיניים שלכם.

 

הכיסויים;

 

* ניתוחי חניכיים
* בניית כתרים ושתילתם
* יצירה וטיפול בשיניים תותבת
* התייעצות עם רופא פרטי ותכנון תכנית טיפול

 

לתשומת לבכם – ברוב הפוליסות ישנן תקופת אכשרה (תקופה בה לא ניתן לתבוע את חברת הביטוח) של 60-90 ימים (תלוי בחברת הביטוח). ובנוסף, הפוליסות תקפות ל 6 שנים בכל פעם. 

אילוסטרציה - כמה עולה ביטוח לשיניים

ביטוח שיניים בקופת החולים?

קופת החולים שלכם אמנם לא מספקת ביטוח לשיניים, אבל, היא תסבסד לכם חלק מהעלויות, של חלק מהטיפולים – בכפוף לסוג הביטוח המשלים שש לכם אצלה. רוב המימון, הולך למבוטחים ברובד העליון (פלטינום, מושלם וכו').

 

טיפולי שיניים דרך קופות החולים בהחלט זולים יותר, אך הם לא מבוצעים במרפאות של רופאים פרטיים, אלא במרפאות ורופאים ייעודיים של הקופה (ראו כתבה של דה-מרקר).

 

אם כבר יש לכם ביטוח משלים ברובד העליון, כדאי שתשקלו האם כדאי לכם להוסיף להוצאות החודשיות שלכם גם ביטוח שיניים פרטי. אך אם זה לא המצב, וכמו רוב מדינת ישראל אין אתם משלים על הביטוח היקר ביותר של קופות החולים – סביר להניח שביטוח פרטי יהיה לכם זול יותר. 

כמה עולה ביטוח שיניים?

מחיר ביטוח שיניים פרטי בדרך כלל נע באזור 100 ש"ח לאדם מבוגר ויורד ככל שמצרפים יותר ויותר מבני המשפחה לפוליסה. בן / בת הזוג ישלמו עד 25% פחות מהמבוטח הראשי ועל ילדים ישולמו עד 40 ש"ח נוספים לכל ילד.

 

בנוסף למחיר החודשי, יש לקחת בחשבון גם את נושא ההשתתפות עצמית. חברות הביטוח לא מסבסוד את מלוא עלות הטיפול ועל כל תביעה שתאושר בחברת הביטוח תצטרכו לשלם את חלקכם.

איך מצטרפים לביטוח שיניים משתלם?

אם מקום העבודה שלכם מסבסד לכם חלק מהעלות – אחלה. אבל אם לא, כדאי לבצע סקר שוק בין חברות הביטוח השונות כדי למצוא את הפוליסה המשתלמת ביותר.

 

כפי שכבר קראתם לעיל, החברות השונות לא "רצות" למכור את ביטוחי השיניים שלהם, אלא להפך. מספר החברות שמציעות פוליסה לשיניים רק הולך וקטן ויש חברות שאפילו הפסיקו למכור פוליסות לאלתר.

 

במידה ואתם רוצים לקבל הצעה משתלמת, צרו אתנו קשר ואנחנו נדאג לבדוק מבין חברות הביטוח איזה פוליסה הכי תשתלם לכם.

 

אנחנו זמינים עבורכם לכל שאלה,
בטוח, ככה עושים ביטוח.

 


התכנים באתר מבוססים על מידע שנאסף על ידי צוות האתר ונועדו לשמש ככלי עזר להחלטה בלבד. "בטוח, ככה עושים ביטוח" אינה סוכנות ביטוח, יועץ פנסיוני או יועץ השקעות והאמור אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי.