ביטוח תאונות אישיות מחיר

ביטוח הוא חלק בלתי נפרד מהחיים המודרניים. בעולם בו המחייה שלנו מתבססת אך ורק על כסף, צצים מעל פני השטח אין ספור סוגי ביטוח שמבטיחים לנו חיים שקטים. הראשון ברשימה הוא ביטוח תאונות אישיות, אשר מבטיח פיצוי כספי במקרה בו חלילה נפצענו ובלתי אפשרי לעבוד ולהתפרנס במחיר נמוך יחסית.

כמה עולה ביטוח תאונות אישיות?

מחיר ביטוח תאונות אישיות משתנה מאדם לאדם, ולא ניתן לקבל הצעת מחיר אמינה באמת (גם לא דרך אתרי השוואות ביטוחים) אלמלא תדברו עם נציג של חברת ביטוח או סוכן ביטוח.

הסיבה לכך פשוטה, כל אחד צריך ביטוח תאונות אישיות מסיבה אחרת וכל אדם מנהל אורח חיים שונה. חברות הביטוח מחליטות את מי לבטח ובאיזה סכום רק לאחר שהבינו באמת מהו הסיכון שעליהן לקחת.

אם אתם לא בטוחים שיש סיבה רצינית שבעקבותיה הסיכון לחברת הביטוח גבוה (ספורט אתגרי, עבודה עם כלים מסוכנים וכד') – עלות הביטוח תהיה נמוכה יחסית. אבל, כדאי שתחשבו שוב האם כדאי לכם לעשות ביטוח תאונות אישיות (כדאי שתהיה סיבה משמעותית).

צרו קשר עם גורם מקצועי שיסייע לכם למצוא מחיר טוב לביטוח שמתאים לכם באופן אישי.

ממה מורכב מחיר ביטוח תאונות אישיות?

המחיר של ביטוח תאונות אישיות מורכב מכמה פרמטרים; גיל המבוטח, מין, מצב בריאותי, סכום הביטוח המבוקש ותחום עיסוקו (בעבודה ובזמן הפנוי). וכפי שהבנתם כבר בפסקה הקודמת, ככל שהסיכון לחברת הביטוח נמוך יותר, כך גם המחיר החודשי של פוליסת הביטוח.

איך מוצאים ביטוח תאונות אישיות במחיר הנמוך ביותר?

יש דרך אחת למצוא מחיר זול של ביטוח תאונות אישיות והוא להפשיל שרוולים ולהתחיל לעבוד.

בשלב ראשון, עליכם להבין קודם כל מה אתם רוצים מהביטוח שעתיד להיות לכם; האם אתם זקוקים לביטוח בגלל שאתם עובדים בעבודה מסוכנת שברגע אחד אתם יכולים להיפצע בה כמו נגרות או שיפוצים? או האם אתם זקוקים לביטוח בגלל שאתם רוכבים על קורקינט ומפחדים ליפול ולהיפצע (לחצו על הקישור למידע על ביטוח קורקינט חשמלי).

הסיבה שלשמה החלטתם לעשות ביטוח מאוד חשובה. יש חברות שלא מבטחות מפני מקרים מסוימים ויש חברות שמבטחות אבל אם חלילה יקרה לכם משהו לא ישלמו את כל הסכום. ראו למשל טבלה שנלקחה מאתר של חברת "הפניקס":

כמה אחוזים מתוך סכום הכיסוי בביטוח תאונות אישיות חברת "הפניקס" משלמים ללקוחות במקרים של שבר

אחוזי תשלום מתוך סכום הביטוח ב"הפניקס"

הטבלה ממחישה בגין אילו שברים תקבלו אחוז פיצוי מסכום הביטוח. ניתן לראות י על שבר ברגל, למשל, מקבלים רק 35% מגובה הביטוח. כך שאם תרכשו ביטוח עם כיסוי של 50,000 ש"ח ותשברו את הרגל – תהיו זכאים רק ל 17,500 ש"ח. זה סכום מכובד לקבל סתם כך, אבל הוא לא יספיק לכם אם תצטרכו לשבת מעל חודשיים בבית ובטח שלא אם תצטרכו לשלם מכספכם על פיזיותרפיה או טיפולים רפואיים אחרים.

אם תבינו בדיוק למה אתם מצפים מחברת הביטוח ברגע שחלילה יקרה לכם משהו, תוכל למקד את המאמצים שלכם ולחפש במקומות הנכונים.

בשלב שני תצטרכו להתחיל לחפש את החברה שמציעה את המחיר הטוב ביותר עבור הכיסוי שאתם צריכים שיש לכם בביטוח. יש לא מעט חברות שיציעו לכם מחירי ביטוח תאונות אישיות שונים וכדי למצוא ביטוח זול באמת תצטרכו לעשות סקר שוק או ליצור קשר עם סוכנות ביטוח מקצועית וותיקה כדי שתוכל לסייע לכם לבצע השוואה בין חברות הביטוח.

ההבדל בין המחירים בחברות הביטוח משתנה לא רק לפי סכום הביטוח המבוקש, אלא גם לפי סוג הכיסוי שמופיע בו. למשל, חברות מסוימות לא יסכימו לבטח רוכבים (על קורקינט או כל רכב דו גלגלי אחר) או יגבו מהם סכומי עתק עבור הביטוח. לעומת זאת, חברות אחרות מסכימות לבטח ואפילו עושות את זה במחיר נמוך יחסית.

המחיר הוא לא הכל

אמנם כולנו רוצים לשלם בזול, אבל זול הוא לא בהכרח טוב. משרד האוצר פעל בשנים האחרונות כדי להנגיש כמה שיותר מידע לציבור המבוטחים כדי להקל ההחלטות שלהם בכל הקשור לתיק הביטוחי.

בין היתר, רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון של משרד האוצר עוקבת מקרוב אחרי השירות אותנו נותנות החברות השונות לציבור אחרי שהן מצליחות למכור לנו את הביטוח. שימו לב בטבלה הבאה שלפניכם למדדים שנבדקו:

טבלת מדד השירות של חברות הביטוח השונות בביטוח תאונות אישיות

"המחיר הוא לא תמיד הפקטור החשוב ביותר"

בטבלה ניתן לראות בוודאות איזה חברות משלמות בפועל את הסכום הנקוב בפוליסת תאונות אישיות ואיזה מערימות קשיים ומסרבות לשלם. חשוב לזכור שחברות ביטוח הן עסק, ומטרתן היא לשמור על הכסף ככל הניתן. יש חברות שמקלות יותר ומשלמות בזמן, ויש כאלו שיעשו הכל כדי לא לשלם לכם.

לא יעזור לכם לשלם כמה גרושים פחות ובסופו של דבר, ברגע שתצטרכו את הביטוח לא יהיה לכם עם מי לדבר ותתקלו באוזניים ערלות. חפשו חברת ביטוח טובה ואמינה, גם אם היא קצת יותר יקרה.

למציאת הביטוח הטוב והמשתלם ביותר מבין חברות הביטוח צרו איתנו קשר.
בטוח, ככה עושים ביטוח.

 


התכנים באתר מבוססים על מידע שנאסף על ידי צוות האתר ונועדו לשמש ככלי עזר להחלטה בלבד. "בטוח, ככה עושים ביטוח" אינה סוכנות ביטוח, יועץ פנסיוני או יועץ השקעות והאמור אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי.