top
הוזלת ביטוח - ככה עושים את זה
whitebg bigarrow bigarrow

רוצה להוזיל את הביטוחים שלך?

  קראתי ואישרתי את פרטי התקנון

  הוזלת ביטוח - ככה עושים את זה

  על אף שלביטחון שלנו אין מחיר וביטוחים איכותיים לרוב עולים יותר כסף, נראה שיש לא מעט דרכים בהן נוכל להפוך את הביטוחים שלנו למשתלמים יותר. גם בביטוח הבריאות והחיים שלנו, יש מקום להוזלת ביטוח משמעותית שתאפשר לחסוך במהלך חיינו אלפי ואף עשרות אלפי שקלים.

  הביטוח האיכותי ביותר אינו חייב להיות היקר ביותר

  חשוב שנוודא כי אנו רוכשים פוליסות איכותיות, מקיפות ומותאמות לצרכים שלנו. אבל, לא פחות חשוב מכך, במחיר משתלם. כאן, נעבור על כל האפשרויות להוזלת ביטוח חיים, בריאות וגם – הוזלת ביטוח רכב.

  הוזלת ביטוח חיים

  לצערנו, אין לנו כל יכולת לשלוט ברגע הספציפי בו נעזוב את העולם, אך אנו בהחלט יכולים לשלוט במצב הכלכלי והרווחה של המשפחה והקרובים אלינו ברגע הגורלי הזה. 

  לשם כך בדיוק, קיימת פוליסת ביטוח מסוג "ריסק". הפוליסה הזו, מספקת קצבה חודשית או סכום פיצוי חד פעמי במקרה של פטירת המבוטח.

  עבור משפחות רבות, עשוי ביטוח החיים לעשות את כל ההבדל בין חיים יציבים בכבוד ובין חיי צמצום ומצוקה.

  עם זאת, כדי ליהנות מכל היתרונות של ביטוח החיים, איננו חייבים לשלם סכומי עתק בהכרח. ישנם צעדים רבים שניתן לנקוט בהם להוזלת ביטוח חיים.

  הנה כמה דברים שחשוב שנבחן בעת רכישת הפוליסה;

  להתאים את סכום ביטוח החיים להכנסת בן/ת הזוג

  חשוב שנזכור, מטרתו העיקרית של ביטוח החיים הוא להבטיח את יציבות ההכנסה הכספית גם במקרה של מות המפרנס. על אף עובדה זו, משפחות רבות בוחרות לבטח את שני בני הזוג בביטוח חיים בסכום זהה.

  ככל שנתאים את סכום הפיצוי להכנסה בפועל, נוכל ליהנות מתשלומי פרמיות נוחים ומותאמים יותר לצרכים שלנו.

  כאשר אחד מבני הזוג אינו עובד כלל, ייתכן שאין כל היגיון ברכישת ביטוח חיים עבורו.

  לברר מה זמין לך דרך מקום העבודה וקרן הפנסיה

  קרן הפנסיה שלך כוללת מכוון רכיבים ביטוחיים, ואחד מהבולטים שבהם הוא ביטוח שארים המבטיח הפרשת קצבה לשאריך במקרה של פטירה.

  קצבה זו מהווה החל מ-40% מהשכר המבוטח שלך כשמדובר בילדים והחל מ-85% כשמדובר בבן/ת הזוג.

  אם נבחר במסלול המציע רכיב שארים גבוה בקרן הפנסיה, נוכל ליהנות מכל היתרונות של ביטוח חיים בעלויות נמוכות בהרבה. ברוב המקרים, ביטוח שארים בקרן הפנסיה מהווה בערך רק כ 25% מעלות הפרמיות בביטוח חיים. 

  בנוסף, ייתכן כי מקום העבודה שלך מציע ביטוח חיים קבוצתי לעובדיו. על אף שבמקרים רבים המכרזים שמוצעים למקומות העבודה הם משתלמים מאוד, חשוב שנערוך השוואת מחירים קפדנית לפני שנקבל החלטה חד משמעית. בלא מעט מקרים, אנו עשויים לגלות כי דווקא בפוליסות הפרטיות נוכל ליהנות מהוזלת ביטוח חיים משמעותית הרבה יותר. 

  הוזלת ביטוח בריאות

  רובנו כבר מזמן לא מסתפקים רק בשירותים הבסיסיים של קופות החולים ורוצים להבטיח שכשנזדקק לטיפולים רפואיים מתקדמים, נקבל מענה ראוי ואיכותי ללא זמני המתנה ארוכים או תלות במוסדות ציבוריים.

  מעל ל-80% מהציבור מחזיק בביטוח משלים ומעל למחצית בקרב קבוצה זו מחזיקים גם בפוליסת בריאות פרטית כזו או אחרת. גם כאן, יש לא מעט מרווח לעבוד עמו כדי להפחית עלויות.

  אלו כמה מהדרכים להוזלת ביטוח בריאות;

  לקחת נשימה עמוקה

  בהלה היא כנראה הגורם המרכזי לביטוחי בריאות יקרים. נציגי המכירות של חברות הביטוח, יידעו לרוב כיצד לעשות שימוש בבהלה הזו כדי למכור לך כיסויים שלא בטוח שנדרשים לך.

  פוליסות הבריאות מבוקשות מאוד בשוק הביטוח ולא פעם, מבוטחים רבים כלל אינם יודעים על מה הם מכוסים. לכן, חשוב שנברר שני דברים עיקריים לפני שנבצע רכישה:

  * האם הכיסוי זמין בביטוח המשלים? – הביטוחים המשלימים דרך קופות החולים מציעים שלל כיסויים נרחבים ומשתלמים במחירים אטרקטיביים וייתכן מאוד שנוכל ליהנות מהוזלת ביטוח משמעותית בצורה זו.

  * האם אנחנו זקוקים לכיסוי הזה? – פוליסות ביטוח הבריאות מכילות טווח רחב של כיסויים. בעוד שחלקים חשובים מאוד, כמו ביטוח השתלות בחו"ל או תרופות שאינן בסל, כיסויים אחרים כמו רפואה משלימה, למשל, אינו קריטי וייתכן שאפשר לוותר עליו.

  הוזלת ביטוח רכב

  מעבר לעובדה שמדובר בביטוח חשוב מאוד שמספק לנו תמיכה משמעותית לאחר תאונות דרכים, רכישת ביטוח חובה מחויבת על פי חוק.

  כל עוד מדובר בביטוח החובה בלבד, לרוב מדובר בתשלומי פרמיה די נמוכים יחסית ועל ידי השוואת מחירים מהירה ונוחה ניתן למצוא את הפוליסה המשתלמת ביותר. ברוב המקרים, אמנם, לא נסתפק רק בביטוח החובה.

  אם אנו כבר מחויבים לרכוש ביטוח, נוכל ליהנות מכיסויים חשובים שיאפשרו לנו להגן על עצמנו גם מפני תביעות רכוש לאחר תאונות דרכים ואפילו לבטח את הרכב מפני גניבות.

  כשזה מגיע לביטוח מקיף וביטוח צד ג', המחירים עלולים לעלות משמעותית. אלו כמה שאלות ששווה שנשאל את עצמנו כדי לשלוט יותר בעלויות;

  * מי הולך לנהוג ברכב? – על ביטוח רכב שמאפשר לכל נהג להשתמש ברכב, נשלם הרבה יותר. כדי לצמצם עלויות משמעותית, שווה להגדיר בפוליסה כמה אנשים ישתמשו ברכב ומי מהם. ככל שהדבר אפשרי, אנחנו ממליצים להגדיר את הביטוח על בעל הרכב בלבד, זוהי האפשרות הזולה ביותר.

  בנוסף, חשוב שנזכור שאם עלינו לבטח נהג צעיר או חדש במשפחה, מומלץ לברר מול חברת הביטוח על הסדר לתקופות קצרות שיאפשר לך לשלם פרמיות מוגדלות רק על פי שימוש ולא על כל תקופת הביטוח. 

  * האם קיים רצף ביטוחי והיעדר תביעות? – בביטוחי הרכב, נהגים ותיקים וזהירים נהנים מהוזלה במחיר. אם החזקת בביטוח רכב במשך שלוש שנים רצופות ללא תביעות ביטוח עקב תאונה, ניתן ליהנות מהנחה משמעותית. 

  * כיצד בכוונתי להגן על הרכב מפני תאונות וגניבות? – חברות הביטוח מציעות הנחות יפות שיכולות להגיע עד 15% לנהגים שמתקינים ברכב אמצעים למניעת גניבות ותאונות. מערכות אזעקה, מנעולי הגה, איתוראן ומערכות בקרת נסיעה כמו מובילאיי יאפשרו לך לחסוך מאות שקלים בשנה בביטוח הרכב.

  דרכים להוזלת ביטוחים

  לחפש אחר כפל ביטוחים

  בכל שנה, משלמים מאות אלפי מבוטחים בישראל כ-12 מיליארד ₪ מיותרים לחלוטין על ביטוחים כפולים שרכשו בלי לשים לב. מעל ל-30% מהם, ירכשו כיסויים כפולים בביטוח הבריאות.

  מספר הפוליסות הרב, ההבחנה המבלבלת בין ביטוח הבריאות הממלכתי, הביטוח המשלים והביטוחים הפרטיים לסוגיהם, מעלה משמעותית את הסבירות לכפלי ביטוחים.

  לכן, חשוב לערוך לעתים קרובות בדיקה מקיפה בתיק הביטוחי ולבחון האם אנו משלמים על אותו ביטוח פעמיים. ברגע האמת, ממילא נקבל ברוב המקרים את ההחזר אך ורק מביטוח אחד.

  לעבור מרכישות מזדמנות לאסטרטגיה מסודרת

  הדרך הבטוחה ביותר להוזלת ביטוח בריאות היא חשיבה רחבת היקף וארוכת טווח.

  לעתים קרובות, אנו מתגלגלים מפוליסה לפוליסה על פי ההצעות שאנו מקבלים מאנשי מכירות כאלו ואחרים. פעמים רבות, אלו האחרונים אינם מכירים כלל את הצרכים שלנו לעומקם.

  לכן, בדיוק כפי שאנו לא קונים בית או רכב על פי ההצעות שמופנות אלינו באופן אקראי, אלא על פי הצרכים שלנו, כך ראוי שהדבר יהיה בניהול הסיכונים שלנו.

  אחרי הכול, ביטוח הבריאות הנכון יקבע במידה רבה לאיזה טיפול נהיה אנו ומשפחתנו זכאים ברגעים משמעותיים מאוד בחיים ולכן, ראוי שניקח את המשימה הזו במלוא הרצינות.

  עם אנשי המקצוע הנכונים, יהיה באפשרותך לאפיין את הצרכים הבריאותיים שלך לעומקם ולאתר את הפוליסות שיספקו להם את המענה המקיף והמדויק ביותר. ולאחר שמתווה הביטוחים המתאים יהיה בהיר לך לחלוטין, השוואת המחירים תהיה החלק הקל.

  כל שיישאר לך לעשות הוא רק לבחון איזו חברת ביטוח תציע לך את המחיר המשתלם ביותר על חבילת הכיסויים שלך או לרכוש ממספר חברות ביטוח את כלל הכיסויים כדי ליהנות מהעלויות האטרקטיביות ביותר.

  במיוחד היום, כאשר הרפורמה בביטוחי הבריאות הוזילה את המחירים והסדירה את הפוליסות באופן מהפכני, הוזלת ביטוח בריאות היא אפשרית בהחלט.

  close

  תקנון לורם

  בדיקה בדיקה

  popimg

  אנחנו כאן בשבילך

   קראתי ואישרתי את פרטי התקנון

   popimg