top
bg

הר הביטוח - דרך פשוטה לבדוק את הביטוחים שלך

רוצה לדעת איזה ביטוחים יש לך?זה הזמן לבדיקת ביטוחים פשוטה, מקצועית ומהירה

מה הגיל שלך?

לכמה חברות יוצא לך לשלם בכל חודש?

מתי בפעם האחרונה בדקת את הביטוחים שלך?

יכול להיות שיש לך כפל ביטוחים

רוצה שנוזיל לך את העלויות?

קראתי ואישרתי את התקנון

אנא מלא שדות חובה!

הר הביטוח - בדיקה מהירה ופשוטה

אולי זה בגלל החיוב החודשי הגבוה ואולי זה בגלל דאגה לעתיד שלכם ושל המשפחה שלכם, אם אתם קוראים את זה סימן שמעניין אתכם לדעת איזה ביטוחים יש לכם ואם יש אפשרות שאתם משלמים ללא סיבה על כפל ביטוחים. יש דרך פשוטה מאוד לעשות את זה – הר הביטוח .

הר הביטוח הוא מנוע חיפוש ביטוחים שהושק ע"י משרד האוצר לאחר שהתברר כי רוב אזרחי מדינת ישראל לא באמת יודעים איזה ביטוחים יש להם ויותר מ 41% משלמים על אותו כיסוי ביטוחי פעמיים.   

מנוע החיפוש הזה  עושה לזה סוף, וגם מאפשר לכם להוזיל בקלות את התשלום החודשי שלכם לחברת הביטוח (עוד על כך בהמשך).

איך הבדיקה מתבצעת?

אז בעצם עומדות לפניכם שתי אפשרויות. הדרך הקלסית היא לבחור בחברה שתעשה עבורכם את הבדיקה, תבדוק אם ואילו מוצרי ביטוח יש ברשותכם ותנסה לעזור לכם להבין באילו ביטוחים תוכלו לחסוך ובאילו לא. השירות ניתן בחינם (התשלום מגיע מחברות הביטוח) כך שאין סיבה אמתית לא לבחור בו.

האפשרות השנייה היא לעשות בדיקה עצמאית של התיק הביטוחי שלכם ואם בכך חפצה נפשכם, ככה תעשו אותה כמו שצריך:

שלב א'

בראש ובראשונה יש להיכנס לאתר של הר הביטוח ולבחור באפשרות "חיפוש ביטוחים על שמי".

לאחר הלחיצה יופיע לכם המסך הבא:

מסך כניסה בתחילת הבדיקה באתר הר הביטוח

הר הביטוח הממשלתי – מסך כניסה

בהתחלה תצטרכו להזין את מספר תעודת הזהות שלכם ותאריך ההנפקה שלה (מופיע על גבי התעודה עצמה). לאחר מכן תצטרכו לענות על שתי שאלות מזהות: "האם הונפק לך דרכון בשלוש השנים האחרונות" ו"האם יצאת מהארץ בשלוש השנים האחרונות".

מהניסיון הרב שלנו בבדיקות ביטוחים באתר הממשלתי קיימת אפשרות שתטעו בשאלות האלו (גם אם לא באמת טעיתם) מכיוון שהמידע שיש למשרד האוצר בנוגע לחופשות אליהן טסתם לא כ"כ מעודכן. במידה ואתם לא מצליחים לצפות בתיק הביטוחי, נסו לסמן אפשרויות אחרות בשאלות הנ"ל.

שלב ב'

במידה והצלחתם להיכנס תעברו למסך הראשי:

המסך הראשי לאחר הזנת הפרטים האישיים בהר הביטוח

הר הביטוח של מדינת ישראל – מסך ראשי

במסך הראשי תוכלי לבחור איזה סוג ביטוחים שלכם תרצו לבדוק. האפשרות "כללי" מציינת את הקטגוריה של ביטוח אלמנטרי (ביטוח רכב, ביטוח דירה וכו'). בנוסף תוכלו לבדוק את כל ביטוחי הבריאות או ביטוח חיים שרכשתם.

בתמונה למעלה ניתן לראות שלנבדק הספציפי הזה אין מוצרי ביטוח בקטגוריות "כללי ו"חיים" אך יש לו 7 (!) מוצרי ביטוח שונים, וסביר להניח שיש פה מקרה קלאסי של כפל ביטוחים, אותו ניתן לפתור בקלות ולחסוך משמעותית בתשלום החודשי.

שלב ג'

בחירה באחת מהאפשרויות תוביל אתכם למסך עם כל הנתונים על הביטוחים שלכם. במקרה שלנו, בחרנו כמובן באפשרות "בריאות":

איתור כפל ביטוחים בתהליך הבדיקה

המסך הזה הוא המסך לו חיכיתם, ויש לבדוק את כל הנתונים בו ברצינות.

במסך התיק הביטוחי תוכלו לצפות בכל המידע על הפוליסות שבבעלותכם – איזה סוג ביטוח, תקופת הביטוח, גובה הפרמיה (התשלום החודשי), מספר הפוליסה והחברה המבטחת.

במסך של הנבדק ניתן לראות בבירור שהוא משלם על אותו הביטוח פעמיים – גם בקטגוריית ההשתלות, גם בקטגוריית הניתוחים וגם בקטגוריית התרופות. המחירים של הפוליסות הכפולות כמעט זהים אך איך יודעים איזו מפוליסות הביטוח טובה יותר וכדאי להשאיר אותה? מהם הכיסויים של אחת? מהי התפתחות הפרמיה של כל אחת מהפוליסות? (התפתחות פרמיה = עליה במחיר הביטוח עם השנים). לכן חשוב מאוד לבדוק את הפוליסות ולהתייעץ עם גוף מקצועי לפני שאתם מקבלים החלטה לכאן או לכאן.

שימו לב להערה שקפצה לנו בבדיקה:

הערת כפל ביטוחים בהר הביטוח

הערת כפל ביטוחים בהר הביטוח

שורה התחתונה, כפל ביטוחים הוא מיותר משתי סיבות. הסיבה הראשונה היא שהתשלום על הפוליסה השנייה הוא מיותר לגמרי והסיבה השנייה היא שגם במידה וקורה משהו (חס וחלילה) ניתן להשתמש רק בביטוח אחד ולא ניתן לקבל החזר כספי!

במידה וביצעתם את הבדיקה ולא קפצה לכם הערת ביטוחים כפולים ואינכם רואים כפילויות כלשהן, חשוב לבדוק בכל זאת את הכיסויים ואת המחיר של הביטוח שלכם. סביר להניח שניתן לשפר את שניהם.

לפרטים נוספים אחד מהנציגים שלנו ישמח לתת לכם שירות.

מלאו פרטים והתחילו לחסוך בתשלום לביטוח שלכם כבר מהיום!

אגב, במקרה הנ"ל חסכנו למבוטח תשלום של כ 12,761 ש"ח בעשר השנים הקרובות.

הרשאה להר הביטוח - מתי ולמי לתת?

ברגע שהחלטתם לתת לגוף מקצועי לבדוק את הביטוחים שלכם, תצטרכו להעניק לו הרשאה לבדוק את הביטוחים שלכם עבורכם. חלק מהגופים מבקשים חתימה על נספח (נספח ה הר הביטוח) וחלק מסתפקים באישור טלפוני.

נכון לכתיבת שורות אלו, מבחינה חוקית אין מניעה לקבל מהנבדק אישור טלפוני כך שאם אינכם רוצים לטרטר את עצמכם עם מדפסות, פקסים ואימיילים – אתם לא חייבים.

מה זה נספח ה?

נספח ה הר הביטוח הוא חלק מחוזר כללי שהונפק על ידי רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון של מדינת ישראל ובו קיימות כל התנאים, ההוראות וההגבלות החלים על חברות וסוכנויות ביטוח לפני ביצוע עסקה עם מבוטח פוטנציאלי.

חתימה על נספח ה הר הביטוח בעצם מקנה את האישור (הרשאה) לחברה / אדם לבדוק את הביטוחים שלכם באמצעות הר הביטוח. בנוסף לנספח זה בחוזר קיימים נספחים שימושיים נוספים. לדוגמה, ייפוי כוח לקבלת מידע מחברות וסוכנויות ביטוח ונספח לביטול פוליסות ביטוח.

מידע חשוב

תפקידו של הר הביטוח לאתר עבורכם בקלות ובמהירות את הביטוחים הקיימים שלכם. עקבו אחרי ההוראות בראש העמוד או עברו למדריך שלנו לבדיקה בהר הביטוח לקבלת הסבר מפורט עוד יותר.

שימו לב שלעתים עשויים להיות מוצגים פה נתונים שגויים כמו פוליסות שלא בתוקף או פוליסות שבוטלו מכיוון שהנתונים מתעדכנים אחת לתקופה.

במידה ואתם מתקשים או לא רוצים לבצע את הבדיקה בכוחות עצמכם – נשמח לסייע בתהליך. צרו אתנו קשר בחלק העליון של האתר ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.

בדיקה עצמאית – רק דרך הר הביטוח הממשלתי

במידה וכן החלטתם לבדוק באופן עצמאי, שימו לב שאתם עושים את זה דרך האתר "המקורי" לבדיקת ביטוח – הר הביטוח הממשלתי של משרד האוצר. בגלל שיש לא מעט כסף בשוק הביטוח, יש לא מעט אתרים מתחזים שמציגים את עצמם כאתר הר הביטוח הממשלתי כדי להשיג פרטי זהות אישיים ולמכור אותם לכל סוכן או סוכנות ביטוח המרבה במחיר.

אם החלטתם להיעזר בגורם מקצועי לעשות את הבדיקה, וודאו שאתם מתייעצים עם גוף מפוקח או אדם בעל רישיון, שאכן בודק את הביטוחים שלכם בהר הביטוח הממשלתי ושולח לכם דוח מסודר ומפורט.

האם יש טלפון להר הביטוח?

לצערנו, עדיין לא הוקם מוקד של משרד האוצר לבדיקות הביטוחים והבדיקה נעשית באופן עצמאי ואינטרנטי בלבד.

קיימים לא מעט חברות וסוכנויות ביטוח שמפרסמות את מספר הטלפון שלהן ומתחזות להיות אותו מוקד בדיקת ביטוחים, כפי שפורסם בכתבה הזו ב ynet. אין לאתר הר הביטוח טלפון, היזהרו ממסירת מידע לגופים אנונימיים וכמו בסעיף הקודם, וודאו שאתם מתקשרים עם גוף בעל רישיון לצורך בדיקת הביטוחים שלכם.

מה זה הר הביטוח 2 ?

למעשה, הר הביטוח 2 לא קיים. אלא, מדובר על אתר ממשלתי אחר לאיתור כספים בשם "הר הכסף". מטרתו של אתר זה היא לעזור לכם לאתר את כל החסכונות הפנסיונים שלכם; קרנות פנסיה, קרנות השתלמות וקופות גמל וכו' וגם לאתר כספים שאינכם יודעים או זוכרים שברשותכם אשר שוכבים באיזה חשבון בנק רדום או בחברות הביטוח וההשקעות השונות.

גם בבדיקה בהר הביטוח 2 / הר הכסף יש לבדוק כי אתם אכן עושים זאת דרך האתר הממשלתי ומומלץ להיעזר בגוף מקצועי לפני קבלת החלטה על העברת הכספים מחברה אחת לאחרת.

כספי חיסכון לטווח ארוך מצטברים לסכומים נכבדים ויש לייחס חשיבות רבה לטיפול בהם. שינוי לטובה של 0.25% בדמי הניהול בקרן הפנסיה שלכם עשוי לחסוך לכם אלפי שקלים שישמשו אתכם בגיל פרישה.

סיכום דבר

* הר הביטוח של מדינת ישראל הוא כלי חיוני שעשוי לחסוך לכם עשרות עד מאות שקלים בכל חודש ויכול גם לסייע בשיפור פוליסות הביטוח הקיימות שלכם.

* הבדיקה באתר הר הביטוח הממשלתי היא פשוטה אך לדעתנו קריאת הנתונים, הבנת הכיסויים ומידע מועט על האלטרנטיבות הקיימות מקשה על הבודק לקבל החלטה נבונה על הרכב התיק הביטוחי שלו. לכן חשוב להתייעץ או להיעזר בגורם מקצועי לבדיקת הביטוחים.

* הבדיקה היא חינמית, ובמידה וגורם כלשהו מבקש מכם כסף עבור אותה בדיקה, אל תשתפו פעולה.

* יש להיזהר ממתחזים שמבקשים את הפרטיים האישיים שלכם כגון תעודת זהות מטרת בדיקת הביטוחים ובמידה וכן החלטתם להיעזר בגוף מקצועי יש לוודא שהוא גוף מפוקח בעל רישיון שפועל בהתאם לכללים וההנחיות של רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון של משרד האוצר.  

נשמח לעמוד לשירותכם ולערוך לכם בדיקה מקיפה ומפורטת. בתום הבדיקה תוכלו לדעת בדיוק איזה ביטוחים יש לכם, האם אתם משלמים לשווא על אותו הביטוח פעמיים ולחסוך בתשלום החודשי שלכם.

popimg

אנחנו כאן בשבילך

  קראתי ואישרתי את פרטי התקנון

  popimg

  מה הגיל שלך?

  לכמה חברות יוצא לך לשלם בכל חודש?

  מתי בפעם האחרונה בדקת את הביטוחים שלך?

  יכול להיות שיש לך כפל ביטוחים

  רוצה שנוזיל לך את העלויות?

  קראתי ואישרתי את התקנון

  אנא מלא שדות חובה!
  close

  תקנון לורם

  בדיקה בדיקה

  popimg

  אנחנו כאן בשבילך

   קראתי ואישרתי את פרטי התקנון

   popimg