הר הכסף

במשך שנים ארוכות, נחלתם של כספים נשכחים (פיקדונות נשכחים, חשבונות בנק רדומים וקרנות פנסיה של קרובים שהלכו לעולם) הייתה להישאר בידיהן החמדניות של בנקים, בתי השקעות וחברות הביטוח. הר הכסף, מנוע איתור הכספים שהשיק משרד האוצר – עושה לזה סוף (בערך). 

מה זה בעצם הר הכסף ואיך מאתרים באמצעותו כספים אבודים?

כמו הר הביטוח, שבמידה ולא יצא לכם עדיין להכיר אותו, הוא מנוע חיפוש ביטוחים שהשיקה רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון במשרד האוצר – הר הכסף הוא מנוע לחיפוש כספים אבודים לפי תעודת זהות שהושק על-ידה גם כן. 

במשרד האוצר הגיעו למסקנה, שהעידן הדיגיטלי המודרני שבא עלינו לטובה, יכול לסייע להמון ישראלים לחיות באורח חיים גבוה יותר בעזרת כספים ששייכים להם ושהם לא ידעו על קיומם. 

הר הכסף, מנוע איתור כספים אבודים בחינם מאפשר לכל אזרח ישראלי לאתר את הכספים שלו באמצעות שתי דרכים; חיפוש חסכונות פנסיונים ו – חיפוש חשבונות בנק ופיקדונות רדומים. ובשני המקרים, ניתן לאתר גם כספים אבודים ששייכים למחפש ספציפית וגם לקרוב שנפטר.

אנחנו ממליצים לחפש (כמובן) גם וגם וגם. האיתור הוא ללא עלות ואין לכם באמת מה להפסיד – מקסימום, תרוויחו.

הר הכסף

חיפוש חסכונות פנסיונים וביטוח חיים דרך הר הכסף

אם תחליטו לחפש בהר הכסף חסכונות פנסיונים וביטוח חיים. תוכלו לאתר, בין היתר, כספים אבודים שנחסכו במסגרת קרן השתלמות, קופת גמל, קרנות פנסיה, פוליסות חיים רגילות ופוליסות עם מרכיב חיסכון.

הנה הסבר על איך לאתר חסכונות פנסיונים וביטוחי חיים בחינם דרך הר הכסף; 

כנסו לאתר הר הכסף ובחרו באפשרות "חיפוש חסכונות פנסיונים ופוליסות ביטוח חיים" לאחר הבחירה באפשרות הזו יפתח לכם המסך הבא – עקבו אחר ההנחיות.

מסך ראשון בהר הכסף - חיפוש חסכונות פנסיונים וביטוחי חיים

מסך ראשון – איתור כספים על שמכם / על שם קרוב

במסך הראשון עליכם לבחור האם אתם מעוניינים לחפש כספים על שמכם או האם אתם מעוניינים לחפש כספים ע"ש קרוב שנפטר.

במידה ותבחרו באופציה הראשונה, תעברו למסך הבא שמיד יופיע. במידה ותבחרו באופציה השנייה, המסך שיופיע לפניכם יהיה זהה למסך הבא רק יתווספו לו מספר פרטים של הקרוב שעליכם יהיה להשלים (ראו צילום מסך אחרון).

מסך שני - הזנת פרטים אישיים לטובת החיפוש

מסך שני – הזנת פרטים אישיים

במסך השני יהיה עליכם להזין פרטים אישיים אודותיכם כדי להריץ את החיפוש. תצטרכו להזין מספר תעודת זהות ואת תאריך ההנפקה שלה (היום בו היא ניתנה לכם – מופיע על גבי התעודה עצמה).

בנוסף, תצטרכו להשיב על שתי שאלות – הונפק לכם דרכון בשלוש השנים האחרונות והאם יצאתם מהארץ בשלוש השנים האחרונות.

שימו לב כי לפעמים יש שגיאות במערכת, וגם אם הזנתם נכון את פרטי תעודת הזהות ועניתם נכון על השאלות – תקבלו הודעת שגיאה. במידה וזה קורה, נסו לשנות את התשובות לשאלות שלכם עד שתצליחו להתחבר, לפעמים זה עובד.

במידה ואתם מעוניינים שגורם מקצועי יסייע לכם בבדיקה ללא תשלום – צרו אתנו קשר. 

מסך שלישי הר הכסף - תוצאות הבדיקה

מסך שלישי – תוצאות הבדיקה

במידה והתמזל מזלכם, תקבלו תוצאות חיוביות בבדיקה ותצליחו לאתר חסכונות פנסיונים ו/או ביטוחי חיים על שמכם. בתוצאות תוכלו לראות בדיוק על איזה חסכון מדובר ואת הגוף שבו מתנהל הביטוח, פוליסת חיסכון, או קרן פנסיה על שמכם אליו תוכלו לפנות ולבקש לפדות או לבצע העברה.

הר הכסף - שאלות לחיפוש חסכונות על שם קרוב שנפטר

הזנת פרטים של קרוב שנפטר

אם תבקשו לחפש כספים על שם קרוב שנפטר, תצטרכו, בנוסף לפרטים האישיים שלכם, להזין גם מידע מזהה ע"ש הנפטר. הפרטים המזהים שיש להזין הם מספר תעודת הזהות של הנפטר ותאריך הפטירה שלו. 

חיפוש חשבונות ופיקדונות בבנק דרך הר הכסף

חיפוש חשבונות בנק ופיקדונות עזובים מתבצע גם כן על-ידי אותו תהליך בדיוק. רק שהפעם, תצטרכו ללחוץ במסך הראשי באתר הר הכסף על האפשרות "חיפוש חשבונות בנק".

איזה כספים אבודים ניתן לאתר באפשרות זו? חשבונות ופיקדונות שהבנק לא הצליח ליצור קשר עם בעליהם במשך חודשיים ממועד הפירעון שלהן או שנותק עם הבעלים שלהם קשר למשך תקופה ארוכה.

אחרי שתבצעו את החיפוש בהצלחה, במידה ויש לכם חשבונות בנק לא פעילים, פיקדונות ששכחתם מהם ו/או חשבונות ופיקדונות שהיו שייכים לקרוב משפחה שלכם שנפטר – תוכלו לראות היכן הם נמצאים ולפנות לגוף הרלוונטי כדי לפדות אותם.

יש גם איתור כספים אבודים מקצועי טוב יותר

כמעט כל דבר שניתן לעשות באופן עצמאי, ניתן לעשות גם באופן מקצועי.

במקרה של איתור קרנות השתלמות וקופות גמל דרך הר הכסף (להבדיל מאיתור חשבונות בנק ופיקדונות) כנראה שבדיקה מקצועית היא אפשרות טובה יותר, ומיד תבינו למה.

תהליך הבדיקה עצמה הוא פשוט וכל אחד יכול לעשות אותו. התהליך האמיתי של יצירת הקשר עם הגוף שבו נחסכו הכספים והביורוקרטיה של העברת החסכונות לגוף / מסלול השקעה אחר ו/או פירעון שלהם – מורכב הרבה יותר!

בואו נצא מנקודת הנחה שבחיפוש שעשיתם בהר הכסף איתרתם קרן השתלמות ישנה שנמצאת בבית ההשקעות מיטב דש וקופת גמל אחרת שמנוהלת על-ידי מנורה מבטחים, כיצד תדעו מה לעשות אתן ואת הפרטים אודותיהן? (סך היתרה, דמי ניהול, נזילות וכו') גורם מקצועי ומורשה יבצע עבורכם את הבדיקה ויסייע לכם להבין מה מומלץ לכם לעשות עם החסכונות האבודים שזה עתה איתרתם בחינם (כמעט). 

ייעודם של יועצים פנסיונים הוא לתת שירות לציבור הישראלי בכל הקשור לחסכונות ארוכי הטווח שלהם. לרוב, יועצים לא גובים תשלום ישיר מהלקוחות שלהם. אלא, מקבלים תשלום מבתי ההשקעות. לכן, אין סיבה אמתית לבצע בדיקה כזו לבד, רק חשוב לוודא שמדובר בגורם מוסמך ולא בעוקץ (כפי שמפורט בהמשך). 

בדיקה עצמית לעומת בדיקה מקצועית בהר הכסף

הנה כל מה שתוכלו לגלות בבדיקה עצמית אל מול בדיקה מקצועית;

בדיקה עצמית בהר הכסףבדיקה מקצועית בהר הכסף
✔️ איתור כספים אבודים✔️ איתור כספים אבודים
✖️ ללא פירוט אודות החסכונות✔️ פירוט מלא של החסכונות
✔️ משיכה והעברת כספים מהחסכונות שאותרו✔️ משיכה והעברת כספים מהחסכונות שאותרו
✖️טיפול עצמי בביורוקרטיה✔️ טיפול מקצועי בביורוקרטיה
✖️ דמי ניהול רגילים בחסכונות✔️ דמי ניהול מוזלים בחסכונות

הר הכסף עוקץ – ממה עליכם להיזהר?

ישנם לא מעט גורמים זדוניים שמנסים לנצל אנשים תמימים ומתחזים להר הכסף כדי לגנוב פרטים אישיים אודותיהם ובמקרים מסוימים אפילו לגנוב להם חסכונות וכספים.

הדרך שלהם לעשות זאת פשוטה – הם טוענים שבעבור איתור הכספים ומשיכתם יש צורך בתשלום שכר טרחה אסטרונומי למרות, שאסור על פי חוק לגבות תשלום עבור איתור הכסף. 

במקרה מסוים, כפי שפורסם בגלובס, הוקמה על ידי שני אזרחים חברה בשם "גלאי הכסף בע"מ – המרכז לאיתור כספים אבודים" אשר לפי החשד הייתה מרמה קשישים, מזייפת מסמכים וגונבת את כספי הפנסיה שלהם.

כדי להימנע מעוקץ, עליכם לוודא שהגורם אשר מטפל עבורכם באיתור כספים אבודים הוא גורם מוסמך ומפוקח על-ידי משרד האוצר והוא עושה זאת – בחינם. צרו אתנו קשר לצורך הפניה לגורם מתאים. 

עוקץ אילוסטרציה

היזהרו מנוכלים

קיבלתם טלפון מהר הכסף? היזהרו

לפי בדיקה שעשינו, לא מעט ישראלים מחפשים בגוגל "הר הכסף טלפון" ובבדיקה מעמיקה יותר, הבנו כי החיפושים נעשים כי אותם ישראלים מקבלים טלפון מגורמים אשר מזדהים כ"הר הכסף" ורוצים להתקשר אליהם חזרה כדי להמשיך בתהליך הבדיקה.

שימו לב – אין טלפון להר הכסף. הר הכסף הוא אתר אינטרנט שהשיק משרד האוצר לצורך איתור כספים אבודים חינם בחשבונות או פיקדונות בבנק ו/או איתור קרנות השתלמות וקופות גמל. כך שאם מתקשרים אליכם, ואתם כן מעוניינים בשירות, עליכם לוודא כי מדובר בגורם מפוקח כפי שציינו לעיל.

לכל בקשה או שאלה נוספת אתם מוזמנים ליצור אתנו קשר.
בטוח, ככה עושים ביטוח.

 


התכנים באתר מבוססים על מידע שנאסף על ידי צוות האתר ונועדו לשמש ככלי עזר להחלטה בלבד. "בטוח, ככה עושים ביטוח" אינה סוכנות ביטוח, יועץ פנסיוני או יועץ השקעות והאמור אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי.