פוליסת חיסכון

מחפשים דרך להשקיע את החסכונות שלכם? פוליסת חיסכון היא בדיוק הדבר שאתם מחפשים.

המוצר הפיננסי החדש מבית היוצר של חברות הביטוח הגדולות ובתי השקעות, מצליח למשוך אליו עוד ועוד לקוחות המחפשים אלטרנטיבה טובה לפק"מ בבנק.

אז מה זה בעצם פוליסת חיסכון? האם היא באמת טובה כמו שכולם חושבים?

כל מה שאתם צריכים לדעת בטקסט שלפניכם.

מה זה פוליסת חיסכון

פוליסת חיסכון, פוליסת השקעה או אולי אפילו פוליסה פיננסית, לא מעט שמות וכינויים נרשמו למוצר הפיננסי שתופס תאוצה בשנים האחרונות. בתי ההשקעות וחברות הביטוח מצאו נקודת תורפה, הם הבינו שכולנו לא מרוצים מהריביות אותן מציעים לנו הבנקים עבור החסכונות שלנו והשיקו מוצר מתאים.

פוליסות חיסכון מאפשרות להשקיע חסכונות שהצטברו על-ידי הפקדה חד פעמית או להתחיל לחסוך ולהשקיע כספים על-ידי הפקדות חודשיות לפוליסה (אפשר גם שילוב של השניים).

ההשקעה מתבצעת כדלקמן; אתם בוחרים מסלול השקעה מתוך מגוון מסלולים שעומדים לרשותכם (החל ממסלול סולידי בסיכון נמוך ועד למסלול עם סיכון גבוה) ומומחי ההשקעות של חברות הביטוח ובתי ההשקעות בוחרים באיזה ניירות ערך להשקיע את הכסף שלכם.

במה זה שונה מחיסכון בבנק? בנקים לא ישקיעו עבורכם את הכסף בניירות ערך (אלא אם כן יש לכם כמה מאות אלפי שקלים פנויים לתיק מנוהל אישי). במקום זה, הם מכריחים אותנו "לסגור" את הכסף לתקופה מסוימת, מבטיחים בתמורה ריבית מזערית ובזמן הזה מלווים את הכסף שלנו למישהו אחר בריבית פי כמה וכמה יותר גבוהה.

יתרונות וחסרונות

היתרונות של פוליסות חיסכון

* השקעה מותאמת אישית – כפי שקראתם קודם, פוליסת חיסכון מאפשרת השקעה במגוון מסלולים שונים. ניתן לבחור להשקיע את הכספים במגוון אפיקים בהתאם לאופי שלנו והמטרה של החיסכון. למשל, במידה ומדובר בחיסכון לעת זקנה, נבחר להשקיע באפיקים סולידים כדי לא לסכן מדי את ההשקעה. במידה ומדובר בחיסכון לילד שיגדל, נוכל לבחור במסלול עם סיכון גבוה ולקוות לתשואה בהתאם.

* גמישות ונזילות –  יש לכם כסף להשקיע כרגע? מעולה, תוכלו להעביר כסף לפוליסת החיסכון. אין לכם? לא נורא, אין חובה בהפקדה חודשית כזו או אחרת כמו במוצרי השקעה אחרים. בנוסף, הכסף שלכם לא "סגור". ניתן למשוך כספים בכל שלב, ללא נקודות יציאה או קנסות כאלה ואחרים.

* מיסים – בפוליסת חיסכון לא משלמים מיסים עד שמושכים את הכסף, כך שהרווח שמצטבר ממשיך להיות מושקע ומס הכנסה לא חותך לכם חלק ממנו כל עוד הפוליסה בחיים ולא החלטתם למשוך ממנה כסף. ברוב המכשירים הפיננסים האחרים, מס הכנסה גובה עד 25% מכל הרווחים שלכם. בנוסף, אזרחים ותיקים עשויים להנות מפטור מלא ממס רווחי הון.

* הכנסה חודשית – פוליסת חיסכון מאפשרת הפרשה של "קצבה חודשית" מהכסף שהשקעתם. צברתם סכום כסף גדול ואתם מפחדים לבזבז אותו? פתחו פוליסת חיסכון עם קצבה חודשית, תשקיעו את הכסף ובמקביל תהנו מהכנסה חודשית באיזה גובה שתבחרו.

החסרונות של פוליסות חיסכון

* דמי ניהול – דמי הניהול של פוליסות חיסכון גבוהים באופן יחסי ועשויים להגיע ל 2% בשנה. בהשוואה לקופות גמל, קרנות השתלמות ותיקי השקעות מנוהלים מדובר בהפרש של עד 1.5%. דמי ניהול גבוהים פוגעים באופן ישיר ברווחים שלכם, כך שכדאי שתבחרו בית השקעות או חברת ביטוח שמתחשבת במשקיעים שלה וגובה את דמי הניהול הנמוכים ביותר (מבלי להתפשר על האיכות).

* שקיפות – אם מעניין אתכם במה בדיוק השקיעו עבורכם את החסכונות שלכם, פוליסת חיסכון זה לא המוצר בשבילכם. הדוחות שמספקות חברות הביטוח ובתי ההשקעות יתנו לכם תמונה כללית על המצב מבלי להיכנס לפרטי פרטים.

פוליסת חיסכון בקצרה

* השקעה בפוליסת חיסכון כרוכה בדמי ניהול.

* ניתן לבחור בין מגוון מסלולי השקעה ברמות סיכון שונות.

* ישנה אפשרות לבצע הפקדה חד פעמית ו/או הפקדות חודשיות לפוליסה.

* פוליסת חיסכון הוא מוצר עדיף על פק"מ אך להבדיל ממנו קיים בה גם בהתאם מסלול שתבחרו.

 


התכנים באתר מבוססים על מידע שנאסף על ידי צוות האתר ונועדו לשמש ככלי עזר להחלטה בלבד. "בטוח, ככה עושים ביטוח" אינה סוכנות ביטוח, יועץ פנסיוני או יועץ השקעות והאמור אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי.