פוליסת חיסכון

מחפשים דרך להשקיע את החסכונות שלכם? פוליסת חיסכון היא ככל הנראה בדיוק הדבר שאתם מחפשים.

המוצר הפיננסי החדש מבית היוצר של חברות הביטוח הגדולות ובתי השקעות, מצליח למשוך אליו עוד ועוד לקוחות המחפשים אלטרנטיבה טובה לכסף נזיל והפיקדונות השונים בבנקים.

אז מה זה בעצם פוליסת חיסכון?
למה התשואות בפוליסות השונות יכולות להגיע לעשרות אחוזים?
ואיזה פוליסות הציגו את הביצועים הטובים ביותר בשנה האחרונה? (השוואה בלעדית לאתר בטוח)

הנה מה שאתם צריכים לדעת;

מה זה פוליסת חיסכון

פוליסת חיסכון או אולי אפילו פוליסה פיננסית, לא מעט שמות וכינויים נרשמו למוצר הפיננסי שתופס תאוצה בשנים האחרונות. בתי ההשקעות וחברות הביטוח מצאו נקודת תורפה – הם הבינו שכולנו לא מרוצים מהריביות אותן מציעים לנו הבנקים עבור החסכונות שלנו והשיקו מוצר מתאים.

ההשקעה בפוליסות חיסכון היא מתבצעת כדלקמן; בוחרים מסלול השקעה מתוך מגוון מסלולים (החל ממסלול סולידי בסיכון נמוך ועד למסלול עם סיכון גבוה) ומומחי ההשקעות של חברות הביטוח ובתי ההשקעות בוחרים באיזה ניירות ערך להשקיע את הכסף שלכם. אפשר להשקיע חסכון שהצטבר בהפקדה חד פעמית או על ידי הפקדות חודשיות לפוליסה (אפשרי גם שילוב של השניים).

במה זה שונה מחיסכון בבנק? בנקים לא ישקיעו עבורכם את הכסף בניירות ערך (אלא אם כן יש לכם כמה מאות אלפי שקלים פנויים לתיק מנוהל אישי). במקום זה, הם מכריחים "לסגור" את הכסף לתקופה מסוימת, ומבטיחים בתמורה ריבית מזערית שלרוב לא מצדיקה את הזמן שבו הכסף שכב ולא הייתה לכם אפשרות לעשות בו שימוש. 

פוליסת חיסכון – השוואה "נושמת"

חדש ובלעדי באתר בטוח! השוואה אמיתית ומעודכנת [לפי נתוני משרד האוצר] של 10 הפוליסות עם הביצועים הטובים ביותר מהשנה האחרונה. 

רוצים לשמוע על פוליסות נוספות עם ביצועים מעולים? צרו אתנו קשר ותוכלו לקבל גם הטבות בדמי הניהול.

פוליסת חיסכוןתשואה בשנה האחרונה
(12/2020 עד 11/2021)
דמי ניהול (ממוצעים)
הפניקס חברה לביטוח - מסלול השקעה מתמחה מניות למקבלי קצבה27.23%מהפקדה: 2.96%
מסך החיסכון: 1.00%
הפניקס חברה לביטוח - מסלול השקעה מתמחה מניות26.98%מהפקדה: 2.96%
מסך החיסכון: 0.73%
הכשרה חברה לביטוח - "בסט אינווסט" - ילין לפידות - מניות25.91%מהפקדה: 0%
מסך החיסכון: 0.86%
הכשרה חברה לביטוח - באמצעות בית השקעות מיטב דש - מניות25.33%מהפקדה: 0%
מסך החיסכון: 0.87%
חברת ביטוח כלל - מניות24.88%מהפקדה: 1.88%
מסך החיסכון: 0.95%
הראל - מסלול מניות24.82%מהפקדה: 1.74%
מסך החיסכון: 0.83%
הראל - מסלול משתתף ברווחים מניות24.82%מהפקדה: נתון חסר
מסך החיסכון: 2.19%
מנורה מבטחים - מניות24.81%מהפקדה: 2.93%
מסך החיסכון: 0.93%
מגדל - מסלול מניות23.06%מהפקדה: 2.56%
מסך החיסכון: 1.04%
הכשרה חברה לביטוח - באמצעות בית השקעות מור - מניות22.23%מהפקדה: 0%
מסך החיסכון: 0.83%

מתעדכן בכל חודש (תאריך עדכון אחרון 10/1/2022)

* דמי ניהול בהפקדה לחיסכון: נגבים מכל סכום שמועבר לחיסכון
** דמי ניהול מתוך סך החיסכון: נגבים מסך כל החיסכון בפוליסה

התשואות המוצגות בהשוואה הנ"ל הן תשואות מהשנה האחרונה בלבד ואינן מייצגות את העתיד לבוא. השוואה של פוליסות עושים במסודר אחרי שקלול של מגוון גורמים (ביצועים לאורך השנים, רמת סיכון, גובה דמי הניהול ועוד). מדובר בהשקעה פיננסית לכל דבר ועניין, ומומלץ לעשות אותה עם לווי של גורם מקצועי. 

לקבלת פטור מדמי ניהול בהפקדה – צרו אתנו קשר

איך עושים השוואת פוליסת חיסכון

השוואה של פוליסת חיסכון צריכה להיעשות בחכמה ולא כדאי לקבל החלטה פזיזה ולסגור עם החברה או היועץ פנסיוני הראשון שיוצר אתכם קשר. מדובר בהשקעה שבדרך כלל תהיה לטווח בינוני-ארוך והיא אמורה לייצר לכם רווח משמעותי אם תבדקו את הדברים כמו שצריך ותבחרו בפוליסה הנכונה.

כדי לבצע השוואת פוליסת חיסכון מדויקת ונכונה לכם – יש לעשות זאת רק באמצעות גורם מקצועי אמין, ורק בפגישה מסודרת. בפגישה, יועץ יוכל להכיר אתכם כמו שצריך, מה התשואה השנתית שאתם מצפים לה ומה רמת הסיכון שמתאימה לכם. רק על פי קריטריונים אלו, ניתן לבחור בפוליסה המתאימה. 

אתר בטוח עובד בשיתוף פעולה עם יועצים מנוסים ומקצועיים בלבד. לתיאום שיחה ופגישת הכרות, השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם האפשרי.

פוליסת חיסכון

"זמן שווה כסף"

יתרונות וחסרונות

יתרונות של פוליסות חיסכון

השקעה מותאמת אישית – פוליסת חיסכון מאפשרת השקעה במגוון מסלולים שונים. ניתן לבחור להשקיע את הכספים במגוון מסלולי השקעה בהתאם לאופי שלנו והמטרה של החיסכון. למשל, במידה ומדובר בחיסכון לעת זקנה, נבחר להשקיע באפיקים סולידיים כדי לא לסכן מדי את ההשקעה. במידה ומדובר בחיסכון לילד שיגדל, נוכל לבחור במסלול עם סיכון גבוה ולצפות לתשואה בהתאם. ככל ש"הסיכון" בפוליסה יהיה גבוה יותר, כך גם הסיכוי לתשואה גבוהה יותר.

גמישות ונזילות –  יש לכם כסף להשקיע כרגע? מעולה, תוכלו להעביר כסף לפוליסת החיסכון. אין לכם? לא נורא, אין חובה בהפקדה חודשית כזו או אחרת כמו במוצרי השקעה אחרים. בנוסף, הכסף שלכם לא "סגור". ניתן למשוך כספים בכל שלב, ללא נקודות יציאה או קנסות כאלה ואחרים.

מס מופחת – בפוליסת חיסכון לא משלמים מס על הרווחים עד שמושכים את הכסף, כך שהרווח שמצטבר ממשיך להיות מושקע ומס הכנסה לא חותך לכם חלק ממנו כל עוד הפוליסה בחיים ולא החלטתם למשוך ממנה כסף. ברוב המכשירים הפיננסים האחרים, מס הכנסה גובה עד 25% מכל הרווחים שלכם. בנוסף, אזרחים ותיקים עשויים ליהנות מפטור מלא ממס רווחי הון.

הכנסה חודשית – פוליסת חיסכון מאפשרת הפרשה של "קצבה חודשית" מהכסף שהשקעתם. צברתם סכום כסף גדול ואתם מפחדים לבזבז אותו? אתם יכולים לפתוח פוליסת חיסכון עם קצבה חודשית, ככה תוכלו להשקיע את הכסף וגם ליהנות מהכנסה חודשית קבועה במקביל.

חסרונות של פוליסות חיסכון

דמי ניהול – דמי הניהול של פוליסות חיסכון גבוהים באופן יחסי ועשויים להגיע ל 2% בשנה. בהשוואה לקופות גמל, קרנות השתלמות ותיקי השקעות מנוהלים מדובר בהפרש של עד 1.5%. דמי ניהול גבוהים פוגעים באופן ישיר ברווחים שלכם, כך שכדאי שתבחרו בית השקעות או חברת ביטוח שמתחשבת במשקיעים שלה וגובה את דמי הניהול הנמוכים ביותר (מבלי להתפשר על האיכות).

צרו איתנו קשר לקבלת הצעה לפוליסת חסכון עם דמי ניהול אטרקטיביים!

עלויות ניהול – מלבד דמי הניהול שחייבים להיות מפורסמים בכל מקום, יש גם עלויות ניהול שאותם רוב הגורמים לא ימסרו או ישקפו לכם. מדובר בעלויות בגין קניה ומכירה של ניירות ערך ונכסים פיננסים בהם החברה המנהלת מבצעת פעולות. העלויות האלו, משתנות גם כן בין פוליסה לפוליסה ויש לבדוק גם אותן טרם קבלת החלטה.

שקיפות – אם מעניין אתכם במה בדיוק השקיעו עבורכם את החסכונות שלכם, פוליסת חיסכון זה לא המוצר בשבילכם. הדוחות שמספקות חברות הביטוח ובתי ההשקעות יתנו לכם תמונה כללית על המצב מבלי להיכנס לפרטי פרטים.

מתלבטים כמה כדאי לכם לחסוך בכל חודש? תוכלו להיעזר במחשבון החיסכון של משרד האוצר.

תשואות של פוליסות

כמה פעמים ראיתם פרסומות הנושאת את הכיתוב "8% תשואה"? אז כן, יש דברים כאלה, אבל כדאי מאוד שלא תתבלבלו ותחשבו שזו הבטחה לרווח שיהיה לכם במידה ותחליטו להשקיע.

לרוב, החברות שמצליחות לייצר תשואה גבוהה בשנה שחלפה מפרסמות את התוצאות שלהן בכל מקום בתקווה למשוך אליהן משקיעים חדשים. אל תתפתו – תשואה של שנה האחרונה אמנם מעידה על ביצועים טובים אבל היא בהחלט לא מעידה על ביצועי העתיד. ובנוסף, יכול מאוד להיות שהתשואה שפורסמה שייכת להשקעה במסלול בסיכון גבוה, שלא בהכרח מתאים לכם.

מומלץ ליצור קשר עם גורם מקצועי כדי לקבל מידע מדויק ונרחב אודות פוליסה פיננסית שיכולה להתאים לכם ולהיעזר באותו גורם גם כדי לקבל תשואות שהפוליסה הצליחה לייצר כמה שנים אחורה. אמנם גם אם תבדקו תשואות עשרים שנה אחורנית הדבר לא יבטיח לכם תשואה בשנה הקרובה, אבל כן תוכלו לבחון את היציבות של ההשקעה. פוליסת חיסכון שתייצר עבורכם 5% תשואה בכל שנה מאשר חברה שבשנה הראשונה תייצר לכם 10% תשואה, בשנה השנייה תפסיד ובשנה השלישית תהיה סטטית ולא תייצר תשואה.  

 

איור של יד מעבירה מטבע ליד אחרת

תבחרו טוב בגוף שבו תהיה לכם פוליסת חיסכון

תשובות לשאלות נפוצות

האם התשואה (רווח) מובטחת?

לא, השקעה בפוליסה פיננסית אינה מבטיחה תשואה כלשהי.

האם ניתן למשוך את הכסף בכל שלב?

כן, הכסף אינו "סגור" וניתן לבקש למשוך אל חלקו או את כולו בכל רגע נתון.

מהו גובה המס שמשלמים על רווחים?

מס רווחי הון סטנדרטי – 25% מסך הרווחים (במעמד משיכת הכספים בלבד). גמלאים ובעלי הכנסה נמוכה עשויים ליהנות מפטור חלקי / מלא ממס, בכפוף לחוק במדינה.

איפה ניתן לראות תשואות של פוליסות?

קיימת מערכת השוואה בין הפוליסות השונות באתר של רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון.

האם יש עלויות או דמי ניהול עבור החיסכון?

כן, עבור ניהול החיסכון ישנם דמי ניהול בגובה עד 2% בשווי החיסכון. תלוי בחברה ובמסלול ההשקעה שאותם תבחרו.

לאיפה הכספים שלי מועברים? האם זה בטוח?

כשפותחים פוליסה בגוף אמין כמו חברות ביטוח מוכרת או בית השקעות ותיק, קיים פיקוח הדוק של המדינה וכל כספי הלקוחות מועברים לחשבונות נאמנות ומבוטחים ב 100%.

איזה אפשרויות הפקדה יש לי בפוליסות חיסכון?

ניתן להפקיד סכום חד פעמי לחיסכון או לבצע הפקדות תקופתיות (כל חודש, רבעון, חצי שנה וכו'). ניתן גם לשלב בין השניים. לדוגמה; לעשות הוראת קבע של 100 ש"ח בכל חודש ובמידה והצטבר סכום נוסף להעביר גם אותו.

פוליסת חיסכון בדקה

– ניתן לחסוך כסף באמצעות הפקדה חד פעמית ו/או הפקדות חודשיות לפוליסה.

– השקעה בפוליסת חיסכון כרוכה בדמי ניהול ולרוב אטרקטיבית יותר מהחסכונות השמרניים בבנקים.

– ניתן לבחור בין מגוון מסלולי השקעה ברמות סיכון שונות. ככל שהסיכון גבוה יותר, ככה גם הסיכוי לרווח גבוה יותר, ולהפך. 

– מומלץ להתייעץ עם יועץ פיננסי מקצועי לפני קבלת החלטה ולא לקבל החלטות פזיזות בנוגע לחסכונות שלכם. התייעצות נכונה והסקת מסקנות עשויה לחסוך לכם סכום לא מבוטל בגובה דמי הניהול שאתם משלמים וגם לייצר לכם רווחים גבוהים יותר.

 


התכנים באתר מבוססים על מידע שנאסף על ידי צוות האתר ונועדו לשמש ככלי עזר להחלטה בלבד. "בטוח, ככה עושים ביטוח" אינה סוכנות ביטוח, יועץ פנסיוני או יועץ השקעות והאמור אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי.