top
whitebg bigarrow bigarrow

רוצה לתכנן את הפרישה שלך?

  קראתי ואישרתי את פרטי התקנון

  תכנון פרישה

  ככה תתכננו את הפרישה שלכם ותחסכו זמן יקר וכסף

  אם הגעתם לכאן, זה סימן שאתם לא אוהבים להיות בערפל ורוצים לקחת שליטה לגבי כל מה שקשור לפרישה שלכם (ובצדק). רבים מאתנו לא מייחסים חשיבות כלל בכל הקשור לתכנון פרישה – וזו טעות גדולה.

  ככל שתקדימו להתחיל בתהליך תכנון פרישה, ככה תגיעו אליה יותר מוכנים כלכלית. לכן, בין אם אתם לקראת עזיבת מקום עבודה, יציאה לגמלאות או שאתם עדיין צעירים שאוהבים לחשוב קדימה – אתם צריכים להתחיל לתכנן כבר עכשיו.

  ישנן שתי דרכים לתכנן את הפרישה שלכם. הראשונה, היא להיעזר בשירותיו של מתכנן פרישה מקצועי. והשנייה, מתאימה יותר לאלו שאוהבים ללמוד ולאוטודידקטים שבינינו – למידה וחקר עצמי.

  תכנון פרישה מקצועי עם מתכנן פרישה

  הדרך העדיפה ביותר לתכנן את העתיד שלכם היא באמצעות אנשי מקצוע. כשזה מגיע לפרישה, מדובר על התעסקות רבה בפיננסים תוך ירידה דקדקנית לפרטים, היכרות עם חוקים וגם, היכרות מעמיקה עם עולם המיסוי.

  מתכנן פרישה או יועץ תכנון פרישה (שניהם יושבים על אותה משבצת בדיוק) מחזיקים בכל הכלים הדרושים לתכנון מושלם וללא טעויות אשר עשויות בהחלט לקרות למי שהחליט לתפוס פיקוד על כספי החסכונות שלו ולנווט שהמושכות בידיים שלו. 

  מתכנן או יועץ מקצועי יעבור אתכם על כל הדברים הנחוצים לכם כהכנה לפרישה;

  מיסוי

  צפויים לקבל מענק פרישה? צפו להתנהלות נכונה מול רשות המסים וייעוץ מס מקצועי אשר יסייעו להפחתת התשלומים למינימום האפשרי (במסגרת החוק).

  תכנון פנסיוני ופיננסי

  כמה כסף חסכתם במסגרת קופת גמל, קרן השתלמות וקרן פנסיה? האם יש חסכונות נוספים שניתן לייעד אותם לפרישה בדמות תיק השקעות, פיקדון בבנק וכד'?

  איזה משאבים תצטרכו אחרי שתפרשו? האם כדאי להפחית מעכשיו את הסיכון בניירות ערך ובהשקעות אחרות שבבעלותכם או שמא יש מקום להגדיל את הסיכון במטרה להגדיל את החסכונות?

  המטרה החשובה ביותר, כמובן היא לדאוג שאתם תהיו מוכנים הרמטית ליום הפרישה. ומתכנן פרישה מקצועי ידע לענות על שאלות אלו בהתאם לצרכים האישיים שלכם.

  איתור ביטוחים וכספים אבודים

  איתור ביטוחים וכספים אבודים הם חלק בלתי נפרד משלבי התכנון. 

  ביטוחים

  ככל שמתגברים הסיכונים הבריאותיים עולים ובמידה וישנם עדיין ילדים תחת חסותכם, חשוב שיהיו מכוסים לכל מקרה שלא יהיה. 

  במסגרת בדיקת ביטוחים, יתגלו אילו ביטוחים פרטיים יש לכם, אילו ביטוחים יש לכם מטעם מקום העבודה.

  לאחר הבדיקה, תחליטו יחד עם יועץ תכנון פרישה אילו ביטוחים כדאי לכם לרכוש. ברוב המקרים, ככל שמתבגרים הנטייה לעשות ביטוח בריאות פרטי הולכת וגדלה ובמידה ויש ילדים אשר זקוקים לתמיכה כלכלית והחסכונות לא מספיקים, לרכוש ביטוח חיים.

  כספים אבודים

  במידה וכבר יצא לכם לבדוק בעצמכם, מעולה. במידה ולא, ישנה אפשרות פשוטה ביום לבצע איתור כספים אבודים שנשכחו בחשבונות בנק ישנים או בקופות גמל וקרנות השתלמות שיכול להיות ששכחתם מהן במרוצת השנים. 

  יעוץ משפטי

   הכנת צוואה היא גם שלב שיש לבצעו בתהליך הפרישה. הטיפול בעניין זה הוא אף פעם לא נעים, וכדאי להיוועץ במתכנן מוסמך ולא להשאיר דברים לרגע האחרון.

  לקביעת פגישת היכרות עם מתכנן פרישה מקצועי (ללא עלות) צרו אתנו קשר.

  תכנון פרישה לפנסיה באופן עצמאי

  שמתקרבים לגיל פנסיה או שנאלצים לעשות תכנון פרישה מוקדמת, ישנם לא מעט דברים שיש לקחת בחשבון ולדאוג שיקרו שלב אחרי שלב.

  לכן, לנוחיותכם, ריכזנו את כל הדברים החשובים ביותר שאתם צריכים לעשות. 

  אם בכל שלב בדרך, אתם מרגישים שאתם צריכים להיוועץ בגורם מקצועי – נשמח שתצרו אתנו קשר.

  ביורוקרטיה

  מסמכים

  אלו המסמכים שאתם צריכים שיהיו ברשותכם על מנת לממש את זכויותיכם בצורה המיטבית;

  1) הסכם העסקה

  2) טפסי 161 מכל מקומות העבודה שלכם (טופס המאשר סיום יחסי עובד-מעביד ומרכז בתוכו את גובה מענק הפרישה, פיצויים וכל הכספים שנצברו בקופות השונות שבבעלותכם).

  3) הסכם פרישה (רלוונטי לתכנון פרישה מוקדמת בלבד) 

  סטטוס חסכונות פנסיונים וביטוחים

  יש לבדוק ולהפיק דוחות מסודרים של כל החסכונות הפנסיונים אשר עומדים לרשותכם (פנסיה, גמל וקרנות השתלמות). ובנוסף, את כל הביטוחים הפרטיים על שמכם מטעם מקום העבודה (ביטוח מנהלים וכו').

  זכויות סוציאליות

  יתרת ימי החופשה,  דמי הבראה ובמקרים מסוימים, גם ימי מחלה שניתן לפדות בעת סיום העסקה ויציאה לגמלאות. 

  כמו כן, יש לבדוק מול המעסיק האם יש תשלומים נוספים להם אתם זכאים (הודעה מוקדמת, "מצנח זהב" וכו') ומה היא המשכורת הקובעת לחישוב פיצויים.

  המיסים שצריכים לשלם

  דעו שעל כל מענק שתקבלו, כספי פיצויים וקצבאות פנסיה ישנם תשלומים לרשות המיסים שיש להעביר.

  פנו לפקיד שומה בעיר המגורים שלכם על מנת לברר מה התשלומים החלים עליכם ולהימנע מתשלום בתוספת ריבית במועד מאוחר יותר במידה ולא תשלמו בזמן.

  תכנון כלכלי משפחתי

  אתם חייבים לדעת בדיוק מהן ההוצאות של התא המשפחתי שלכם לעומת ההכנסות שאתם צפויים לקבל לאחר הפרישה ולעשות התאמות במידת הצורך.

  ברוב המקרים, ההכנסות בעת פרישה יורדות וההוצאות החודשיות צריכות לרדת גם הן.

  במידה וקיבלתם מענק ויש לכם כספים שחסכתם ואינם קשורים לחסכונות הפנסיונים, נסו להשקיע אותם כך שהתשואה תזכה אתכם בהכנסה חודשית קבועה שתתווסף לקצבת הפנסיה ותתמוך באורח החיים שאתם רוצים לשמר.

  שימוש לא מבוקר בכספי חסכונות עשוי להוביל אתכם ל"צוואר בקבוק" בו ככל שהזמן יחלוף ככה ההוצאות שלכם יהיו נטל גדול יותר עבורכם.

  חשוב להיות בתקשורת עם הילדים

  אם בעבר היו חלומות שקצבת הפנסיה בלבד תספיק לכל פורש לצאת לגמלאות, לצערנו, היום לא כולם מצליחים לפרוש ועל הילדים להיות מעורבים במצב הכלכלי כדי שיוכלו לתמוך בעת הצורך.

  שקיפות המידע חשובה מאוד, עשויה לעזור מאוד במהלך הדרך וגם למנוע סכסוכים בתוך המשפחה. למידע נוסף, ראו כתבה ב Ynet.

  במידה ויש לכם שאלות כלשהן, נשמח לסייע.

  close

  תקנון לורם

  בדיקה בדיקה

  popimg

  אנחנו כאן בשבילך

   קראתי ואישרתי את פרטי התקנון

   popimg