14/1/2020

יש לכם כרטיס אשראי של חברת MAX ? בקרוב יתקשרו להציע לכם ביטוח

חברת כרטיסי האשראי המוכרת MAX (לאומי קארד לשעבר) הגישה בקשה לרשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון להירשם כסוכנות ביטוח ולהתחיל לשווק ללקוחותיה, בנוסף לכרטיסי אשראי להלוואות, גם ביטוחים.

MAX התחילה כבר להכין את התשתית ליום קבלת הרישיון והחלה לבקש ממשתמשי האתר והאפליקציה אישור לאסוף מידע אודותיהם ולשווק ולשווק להם מוצרי ביטוח על סמך הנתונים.

"אחרי הבנקים שהחליטו להיכנס לעולם הביטוח ולהרוויח גם ממתן משכנתא וגם ממכירת ביטוח משכנתא, הגיע תורן גם של חברות כרטיסי האשראי". MAX היא לא חברת כרטיסי האשראי היחידה שהחליטה להיכנס לתחום. גם ישראכרט, הגישה בקשה וזהה וצפויה להתחיל לשווק ביטוחים בשנים הקרובות.

יש לא מעט מתנגדים למהלך

המתנגדים העיקריים למהלך הם סוכני הביטוח והבנקים, שיהיו המפסידים העיקריים ליכולות השיווק האגרסיביות של חברות האשראי, תקציבי הענק שלהן וכמות המידע האינסופי שיש להן על לקוחות פוטנציאליים.

הסוכנים והבנקים צפויים להרים קשיים על מתן האישורים הנדרשים אבל כמו שזה נראה כרגע, הסיכוי שלהם להצליח בכך קלוש. רשות התחרות, שקיבלה את המושכות מרשות שוק ההון הביטוח והחיסכון להחליט האם כניסת חברות האשראי לעולם הביטוח תתרום לתחרות או תפגע בה, החליטה כי הכניסה בהחלט תעודד את התחרות ומחירי הביטוח ירדו בהדרגה.

תפנית שכנראה תרגישו אותה בכיס

אמנם מוקדם לדעת מה יהיה כוחן של חברות האשראי בתחום ועל איזה גודל נתח שוק הן ישתלטו, אבל אפשר להניח שהשיווק יהיה אגרסיבי ו MAX תעשה ככל שביכולתה להשתלט במהירות האפשרית על כמה שיותר נתח שוק לפני שישראכרט תתחיל גם היא לצרף לקוחות.

אנחנו צופים ש MAX ישווקו ביטוחים במחירים נמוכים מאוד, אפילו אם זה יפגע ברווחים שלהן, וצופים שבחודשים הראשונים לפעילות יהיה משתלם להעביר את הביטוחים.

 

 


התכנים באתר מבוססים על מידע שנאסף על ידי צוות האתר ונועדו לשמש ככלי עזר להחלטה בלבד. "בטוח, ככה עושים ביטוח" אינה סוכנות ביטוח, יועץ פנסיוני או יועץ השקעות והאמור אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי