15/1/2020

חברות ביטוח דיגיטליות נוספות בדרך לשבור את השוק

משה ברקת, הממונה על הרשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון של משרד האוצר, הודיע כי חברות ביטוח דיגיטליות נוספות כמו ליברה או ווי-שור (we-sure) בדרך להיכנס לשוק ולהתחרות מול חברות הביטוח הגדולות והוותיקות.

משה ברקת עדכן אמש כי כבר השבוע חברת ביטוח דיגיטלית תקבל אישור להתחיל לפעול ולשווק ביטוחים וכי יש עוד שתי חברות לפחות אחריה שממתינות לאישור. 

איך כניסה של חברות נוספות תשפיע על המחירים?

השבוע עדכנו כי חברת MAX (לאומי קארד לשעבר) פנתה גם היא בבקשה לקבל רישיון ולשווק ביטוחים וכתוצאה מכך סוכני ביטוח והבנקים (שגם הם משווקים ביטוחים דרך סוכנויות ביטוח בבעלותם) נלחצו ומנסים למנוע את התחרות ולמנוע את הורדת מחירי הפוליסות. כניסה של חברות ביטוח דיגיטליות נוספות בהכרח תגדיל את התחרות ונוכל לראות ירידת מחירים כמעט בכל סוגי הביטוח.

חברת ליברה הייתה החברה הראשונה בארץ שהרימה את הכפפה והחליטה להיכנס לשוק ביטוח הרכב ולהוזיל את העלויות על ידי מתן שירות דיגיטלי כמעט לחלוטין וחיסכון בכוח אדם. אחריה, חברת ווי-שור גם החליטה לשווק ביטוחי רכב ולתת שירות באמצעות האינטרנט בלבד. כניסה של חברות ביטוח דיגיטליות חדשות נוספות, תכריח את החברות הוותיקות ליישר קו ולהוריד את מחירי הביטוח.

 

 


התכנים באתר מבוססים על מידע שנאסף על ידי צוות האתר ונועדו לשמש ככלי עזר להחלטה בלבד. "בטוח, ככה עושים ביטוח" אינה סוכנות ביטוח, יועץ פנסיוני או יועץ השקעות והאמור אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי