22/1/2020

סוכני הביטוח נגד כניסה של חברות האשראי לשוק הביטוח

ליאור רוזנפלד, נשיא לשכת סוכני הביטוח בישראל, עסוק בשבועות האחרונים בהעברת המסר של הלשכה וסוכני הביטוח לפיו עשרות אלפי אזרחים שעוסקים היום במכירת ביטוח ייפגעו "בצורה אנושה" במידה וחברות האשראי יקבלו היתר למכור גם ביטוחים.

רוזנפלד אמר בכנס של סוכנות הביטוח תלפיות שחברות האשראי עשויות להתנות את הגדלות מסגרות האשראי של הלקוחות ו/או מתן ההלוואות ברכישת ביטוח ובכך להניע בצורה לא חוקית את האזרחים שזקוקים לאשראי לרכוש גם ביטוח.

שינויים רבים בשוק הביטוח

בשנתיים האחרונות אנחנו עדים למלחמה ללא מעצורים בין רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון לבין סוכני הביטוח. הרשות, שמטרתה להגן עלינו, הצרכנים, מחוקקת לא מעט חוקים שמקשים על סוכני הביטוח ופוגעים בפרנסה שלהם (למשל, הרפורמה בביטוחי חיים מתחילת שנת 2019). בנוסף, הרשות פועלת כדי להגדיל את התחרות ובכל עת מאשרת את כניסתן של חברות ביטוח חדשות שרוצות לפעול בשוק הביטוח.

בשנה וחצי האחרונות, ליברה, ווי-שור (we-sure) ופספורטקארד (passportcard) קיבלו אישור לפעול כחברות ביטוח דיגיטליות. שלושת החברות האלה מוכרות ביטוח במחירים זולים יחסית דרך האינטרנט ואינן נעזרות בשירותיהם של סוכנים. כניסה של חברות ביטוח דיגיטליות חדשות מורידה בהדרגה את העבודה של סוכני הביטוח. 

זה לא כוחות

יכול להיות שהעמדה של נשיא לשכת סוכני הביטוח נכונה ואין סיבה שחברות האשראי יכנסו גם לעולם הביטוחים ויתחילו למכור ביטוחים ללקוחות. אבל אנחנו מעריכים ש"במלחמה" הזו חברות האשראי יצאו בראש מורם. 

בסופו של דבר, המטרה היא להוריד את המחיר של הביטוחים לאזרחים ולהקל עליהם בתהליך הרכישה. כניסה של חברות אשראי גדולות, בעלות אמצעים רבים בהכרח תגדיל את התחרות ותאלץ את חברות הביטוח הגדולות להוריד מחירים וליישר קו בכל מה שקשור לרכישת ביטוח דיגיטלית, שירות וחוויה טובה יותר ללקוח.

 

 


התכנים באתר מבוססים על מידע שנאסף על ידי צוות האתר ונועדו לשמש ככלי עזר להחלטה בלבד. "בטוח, ככה עושים ביטוח" אינה סוכנות ביטוח, יועץ פנסיוני או יועץ השקעות והאמור אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי.