top
whitebg bigarrow bigarrow

רוצה לקבל הצעה משתלמת?

  קראתי ואישרתי את פרטי התקנון

  ביטוח דירה

  פשוט למצוא ביטוח דירה איכותי ומשתלם

  אם יש דבר שמבאס כמעט יותר מכל דבר אחר, הוא בטח נזק בלתי צפוי שנגרם לדירה שבבעלותכם או שחלילה, בזמן שישנתם או הייתם בעבודה, הדירה נפרצה ונגנבו מכם חפצים יקרי ערך. ביטוח דירה, נועד להגן עליכם מפני מקרים כאלו (ומקרים נוספים שנפרט עליהם בהמשך). חשוב מאוד שיהיה לכם אחד, וחשוב שיהיה במחיר משתלם.

  ביטוח דירה בקצרה

  ביטוח דירה, בעצם כולל בתוכו שני ביטוחים שונים; מבנה ותכולה. ניתן לרכוש את שני הביטוחים יחד וגם לחוד, תלוי בצרכים שלכם (בהמשך יפורטו המקרים בהם מומלץ לעשות את הביטוח).

  ביטוח מבנה

  ביטוח מבנה מכסה נזקים שנגרמו לדירה או לכל חלק המחובר אליה; צנרות, מרפסות, חצרות, דוודים וכד'. ברגע שנגרם נזק לדירה או חלקיה ויש ביטוח בתוקף, חברת הביטוח תדאג לשלם את ההוצאות ולדאוג ל"בנייה מחדש" והשבת המצב לקדמותו.

  בנוסף, ביטוח מבנה עם כיסויים מתאימים ידאג לשלם לכם פיצוי עבור שכר דירה / מגורים חלופיים במקרה בו הדירה לא ראויה למגורים בעקבות נזקים שנגרמו לה.

  ביטוח תכולה

  ביטוח תכולה נועד להגן על הרכוש שלכם, שנמצא בתוך הדירה בלבד (תכשיטים, יצירות אמנות, מכשירי חשמל וכד). ככה שבמקרה של פריצה וגניבת הרכוש, או כתוצאה מנזק שגרם לו, למשל, עקב הצפה או שריפה – חברת הביטוח תשלם לכם פיצוי לפי השווי המוסכם.

  איזה סיכונים מצדיקים רכישה של ביטוח דירה?

  למרות שהבית אמור להיות המקום הבטוח ביותר שלנו עלי אדמות, קיימים עשרות גורמי סיכון שיכולים להכות בכם בן רגע – מבלי התראה מוקדמת. ולכן, ביטוחי דירה פחות או יותר הכרחיים לכל מי שרוצה לישון בשקט.

  למעשה, ניתן לחלק את הסיכונים לשניים; סיכונים הקיימים לבעלי דירה והסיכונים הקיימים למתגוררים בדירה – בין אם מתגוררים בדירה בבעלות, ובין אם בדירה שכורה. הנה הסיכונים השכיחים ביותר; 

  סיכונים לבעלי דירות

  בעלי דירות צריכים לדאוג לביטוח מבנה במסגרת ביטוח דירה כדי להגן על עצמם מפני הנזקים הללו:

  נזקי אש – יודעים כמה דירות בישראל עולות באש ונשרפות כליל בכל שנה בעקבות קצר חשמלי, פגיעת ברק והתקלחות? לא מעט! בנוסף, בשנים האחרונות חלה עליה מטורפת במקרים בהם טעינה של סוללות קורקינטים ואופניים חשמליים גרמו לשריפה. נזק כתוצאה משריפה יכול לגרום לבעל דירה שאינו מבוטח להפסדי עתק.

  אסונות טבע – אמנם למזלנו אנחנו לא כמו ארה"ב שכל שני וחמישי משתוללת שם סופה אחרת, אבל גם בישראל יכולים להתרחש למבנה נזקים בגלל רעידת אדמה, שיטפון או סופה.

  נזקי מים – קרה לכם כבר שצינור שלך השכן מעליכם התפוצץ ומים החלו לחלחל לכם בקיר ולצבוע אותו בירוק? אנחנו מניחים שכן. קצת מים לא יעשו הרבה נזק אבל מה אם מדובר על פיצוץ צינור רציני שיגרום להצפה רצינית אצלכם בדירה? נזקים כאלו יכולים להסתכם בעשרות אלפי שקלים.

  מקורות חיצוניים – גם מקרים לא שגרתיים עלולים לפגוע לכם בדירה. התרסקות של מטוס, ונדליזם מכוון או פעולות טרור עשויים גם לגרום לנזק.

  סיכונים למתגוררים בדירות

  בנוסף לכל המקרים המצוינים לעיל, אשר עשויים לגרום גם לנזק לתכולה של המתגוררים בדירה מעבר לנזק שנגרם למבנה, מי שמתגורר בדירה צריך לעשות במסגרת ביטוח תכולה שיגן עליו מפני הסיכונים הללו; 

  גניבה – הסיוט הגדול שחוזרים הביתה ומגלים בית הפוך, הופך לסיוט גדול עוד יותר ברגע שמבינים שנעלמו פריטים יקרים, בעלי ערך סנטימנטלי או כסף מזומן. ביטוח דירה עם כיסוי תכולה יפצה אתכם בערך הפריטים שנגזלו מכם.

  נזקים לצד שלישי – מעסיקים עובד/ת משק בית או מארחים על בסיס קבוע? כל אדם שנפצע בגבולות הדירה שלכם יכול לתבוע אתכם על הנזקים שנגרמו לו, כדאי להיות מכוסים. הנה פירוט נרחב על ביטוח דירה צד ג';

  ביטוח דירה צד ג'

  כמעט כל סיטואציה בבית שלכם יכולה להיגמר באסון שמישהו יצטרך לשלם עליו; עוזרת בית שהחליקה ושברה רגל, טכנאי שהגיע לטפל לכם בכבלים ונפל מסולם ואפילו אורח שנתקע בכבל שהיה הרצפה ונשלח למיון כדי לעשות תפרים.

  בכל מקרה, העלות הנמוכה של ביטוח דירה צד ג' אל מול התועלת שלו שווה אותו. גובה הכיסוי המקסימלי, לרוב, עומד על 1,000,000 ש"ח (ניתן להגדלה). ובנוסף, כמעט בכל המקרים ניתן לרכוש כיסוי צד ג' רק במסגרת ביטוח תכולה. 

  במידה ואתם מעוניינים בביטוח צד ג' לדירה בלבד, צרו אתנו קשר לקבלת הצעת משתלמת.

  הרחבות אפשריות לביטוח

  מעבר לכיסויים הסטנדרטיים, ניתן להרחיב ביטוח דירה במגוון כיסויים נוספים:

  כיסוי לתכשיטים – בדרך כלל ניתן להוסיף בביטוח תכולה כיסוי לתכשיטים עד שווי של 15% מסכום הביטוח. אבל, ברוב המקרים זה לא מספיק מכיוון שישנם תכשיטים בשווי מאוד גבוה. ביטוח תכשיטים ייעודי יגן על כל התכשיטים שלכם בדירה וגם מחוצה לה. 

  כיסוי לאופניים – רוכבים על אופניים יקרות? ניתן לבטח אותם בנפרד במסגרת ביטוח תכולה.

  הפורץ הנוצץ – נתקעתם מחוץ לדירה ללא מפתח ואתם זקוקים לפורץ? אין בעיה, הביטוח יכסה.

  כיסוי לדוודים – פיצוי כספי במקרה שנגרם נזק לדוד בדירה שלכם.

  פעילות עסקית – מנהלים עסק מהבית? חובה להצהיר על כך כשרוכשים ביטוח ולוודא שאכן אתם מוגנים במקרה שחס וחלילה קרה משהו למבנה / תכולה / צד ג' במסגרת הפעילות העסקית.

  ביטוחי דירה במתכונות נוספות

  ביטוח דירה למשכנתא

  ביטוח למשכנתא, הוא בעצם ביטוח מבנה בתוספת ביטוח חיים. ההבדל בין ביטוח דירה לביטוח משכנתא נובע מכך שהבנק שמעניק את ההלוואה, רוצה לכסות את עצמו מפני כל תרחיש אפשרי שבו חלילה הכסף שהלווה לא יגיע אליו בחזרה.

  ביטוח מבנה למשכנתא מכסה את הבנק בכך שלא משנה איזה נזק מתרחש בנכס המשועבד כנגד המשכנתא – חברת הביטוח תשלם כדי להחזיר את מצב הנכס לקדמותו. ביטוח חיים למשכנתא דואג לכסות את יתרת ההלוואה לבנק במקרה של מות המבוטח, המונע ממנו להחזיר את הלוואת המשכנתא. 

  ביטוח דירה שכורה

  כששוכרים נכס, הבעלים שלו, מחויב על פי חוק לכלול את סעיף הביטוח בחוזה. במידה וחלק מתנאי ההשכרה הם שהשוכר מתחייב לרכוש ביטוח – עליו לכתוב זאת בהסכם. במידה והחובה לרכישת ביטוח היא על המשכיר – מחובתו לציין זאת גם כן.

  ככלל, אין הבדל בין ביטוח דירה שכורה לבין ביטוח רגיל. מדובר על אותו ביטוח שכבר קראתם עליו ואתם מכירים – ביטוח מבנה, ביטוח תכולה וגם ביטוח צד ג'. 

  חוק ביטוח דירה שכורה, הוא בעצם חוק שכירות הוגנת מטעם המדינה המסדיר את התנאים המחייבים בין משכיר לשוכר דירה. לאחרונה, תיקון חדש לחוק הסדיר גם את הנושא הביטוח. וכך נקבע; "השוכר לא יישא במישרין בתשלום דמי ביטוח בעד ביטוח הדירה המושכרת בביטוח מבנה".

  זאת אומרת, שהמשכיר צריך לשלם על ביטוח מבנה. ואילו ביטוח התכולה וצד ג', יכול לחול על השוכר אך אין חובה כזו. במידה והמשכיר מחליט לשלם גם ביטוח צד ג' זו זכותו (כמו שזכותו לבקש במסגרת החוזה שהשוכר יהיה זה שישלם על ביטוח תכולה וצד ג').

  מתי מומלץ לעשות ביטוח דירה?

  למעט ביטוח חובה לרכב או ביטוח משכנתא, אין חובה חוקית לעשות אף ביטוח. אבל, רכישת ביטוחים פרטיים כתוספת ומקור ל"שקט נפשי" מזמן הפכה גם את פוליסת ביטוח דירה למעיין פוליסה שלכל אחד כדאי שיהיה.

  המחיר הנמוך (עשרות שקלים בחודש בממוצע) לעומת התועלת שיש בהגנה עליכם מפני מקרים העשויים לגרום לנזקים של עשרות עד מאות אלפי שקלים – שווה למי שאוהב לישון בשקט. 

  כפי שציינו בחלק על הסיכונים למעלה, קיימים לא מעט סיכונים לבעלי דירות ולאלו המתגוררים בהן. סיכונים שביטוח לא יכול למנוע, אבל ככל הנראה יציל אתכם מהוצאה כלכלית לא קטנה במידה והם יתממשו.

  איך מוצאים ביטוח משתלם?

  ביטוח דירה – השוואה עושה את ההבדל

  השוואת ביטוח דירה היא המפתח לרכישת ביטוח איכותי במחיר משתלם. אנחנו נתקלים לא פעם בלקוחות שפנו לחברת הביטוח הראשונה שנתקלו בפרסום שלה ו"סגרו עסקה" – זו טעות.

  אמנם כל ביטוחי הדירה זהים פחות או יותר בכיסויים שלהם, אבל כל חברה מעריכה את הסיכונים החלים עליה באופן שונה ומחשבת את מחיר הביטוח ואת גובה הפיצוי המוסכם בינה לבין הלקוח בהתאם. 

  השוואה של ביטוח דירה בין חברות הביטוח, בהתאם לצרכים שלכם, עשויה להוביל להוזלה במחיר של עשרות אחוזים ולגרום לכך שהכיסויים בפוליסה שלכם יהיו טובים משמעותית. השתתפות עצמית נמוכה יותר, הרחבות ללא תוספת פרמיה ומחיר משתלם הם רק חלק מההטבות שתהיו זכאים ברגע שתשוו ביטוחים כמו שצריך.

  אנחנו יכולים לעשות השוואת ביטוח עבורכם בין חברות הביטוח הגדולות כדי להבטיח לכם ביטוח איכותי ביותר – במחיר משתלם. צרו אתנו קשר לבירור הצרכים שלכם והשוואה מהירה.

  טיפים לרכישת ביטוח דירה

  עושים לכם סדר עם חמשת כללי הזהב לרכישת ביטוח:

  1) העריכו את הסיכונים החלים עליכם ובחרו בסכום פיצוי שהולם את שווי הדירה ואת הרכוש המצוי בה.

  2) בצעו השוואת ביטוחי דירה בין חברות הביטוח לפני שאתם סוגרים עסקה. פרסומת טובה שבה נאמר "רק אצלנו 30% הנחה" – לא מבטיח שתקבלו פוליסה במחיר משתלם.

  3) השירות חשוב מאוד. בחרו בחברת ביטוח שמשלמת אחוז גבוה מהתביעות המוגשת לה באופן יחסי לחברות המתחרות. חלק מחברות הביטוח עושות הכל כדי להתחמק מתשלום תביעות כדי להגדיל את שורת הרווח לבעלי המניות.
  4) סוכנות ביטוח זו לא מילה גסה, והיא יכולה לדאוג לכם למחירים ולתנאים טובים יותר מאלו שאתם תוכלו להשיג באופן עצמאי. בנוסף, בקרות מקרה ביטוחי, הסוכנות והסוכן אשר אחראי על הטיפול בתיק שלכם. ידאג לתקשר מול חברת הביטוח עבורכם, להגיש את התביעה ולהשיג את כספי הפיצויים בהקדם האפשרי.

  5) תרעננו את הביטוח כל שנתיים – שלוש. בכל כמה שנים, צצות חברות ביטוח דיגיטליות חדשות שטורפות את הקלפים וגורמות לירידות במחירי הביטוח – בדומה "לליברה" ו – "ווישור (we sure)" שהגיחו לאוויר העולם בסוף שנת 2018.

  איפה כדאי לעשות ביטוח דירה

  המסקנה שלנו לגבי חברה שבה כדאי לעשות ביטוח, זהה למסקנה שלנו לגבי רכישת כל מגוון הביטוחים הקיימים – ביטוח עושים בחברה טובה, יציבה שדואגת כמה שיותר ללקוחות שלה.

  במקרה ושכחתם, חברות הביטוח הן גוף אשר מרוויח יותר כאשר הכסף נשאר אצלו והוא לא משלם תביעות ללקוחות שלו. לכן, ככל שחברת הביטוח מסרבת ליותר תביעות בגין נזקים שנגרמו לדירות – כך שורת הרווח שלה עולה.

  מדי כמה שנים, משרד האוצר מפרסם "מדד שירות" לחברות הביטוח במגוון אפיקים וכן, הוא מפרסם גם מדד שירות לחברות המבטחות לקוחות בביטוח דירה. המדד לא מתעדכן באופן תדיר, לכן, יש לבדוק את הנתונים העדכניים בטרם בחירה של חברת ביטוח ויש לקחת בחשבון גם את נושא המחיר.

  אין סיבה אמיתית לרכוש ביטוח במחיר שגובה פי שניים בחברה אחת מאשר בחברה אחרת רק בגלל שהיא עקפה אותה במעט במדד השירות ושביעות רצון הלקוחות.

  close

  תקנון לורם

  בדיקה בדיקה

  popimg

  אנחנו כאן בשבילך

   קראתי ואישרתי את פרטי התקנון

   popimg