top
bg

השוואת ביטוח משכנתא בקליק

השוואת ביטוח משכנתא בקליק3 שאלות ומצאת את הביטוח הזול ביותר

איזה ביטוח משכנתא מחפשים?

מה הגיל שלך?

מה שווי הנכס?

אנחנו תכף מוצאים לך ביטוח משתלם

למי הפוליסה?

קראתי ואישרתי את התקנון

אנא מלא שדות חובה!

ככה תבחרו ביטוח משכנתא

רכישת דירה היא אבן דרך חשובה בחיים. ובין אם היא למגורים או להשקעה, רובנו נאלצים לבקש מהבנק משכנתא בגלל מחירי הדיור הגבוהים וגם לבטח אותה עם ביטוח משכנתא.

מכיוון שאנחנו יודעים שמה שמעניין אתכם הוא לרכוש ביטוח זול למשכנתא שלכם, חשוב לנו לפני שאתם מתחייבים שתדעו כל מה שצריך על הביטוח הזה וגם את הדבר החשוב ביותר – איפה עושים את הביטוח המשתלם ביותר.

אם אתם כבר יודעים מה זה ביטוח למשכנתא ורק מחפשים לרכוש ביטוח אטרקטיבי, דלגו על החלק הראשון של המאמר.

מה זה ביטוח משכנתא?

כפי שכולנו כבר יודעים, משכנתא היא הלוואה שבנקים וגופים פיננסים נוספים מעניקים לטובת רכישת דירה. מכיוון שמחירי הדירות בארץ גבוהים מאוד, לרוב אותה ההלוואה תהיה בהיקף של כמה מאות אלפי שקלים (728 אלף שקל בממוצע ליתר דיוק כפי שפורסם ב ynet) והבנקים מחייבים את המבקשים של ההלוואה לרכוש ביטוח משכנתא.

מטרתו של הביטוח פשוטה – להגן על הבנקים במקרה שאנחנו לא נוכל לעמוד בתשלומים שלה במקרים ספציפיים עליהם נפרט בהרחבה בהמשך. ואתם, שמתכוונים להתחייב לעמוד בתשלומים גבוהים אלה בכל חודש, צריכים לדאוג לעשות את ביטוח המשכנתא הזול ביותר.

ביטוח אחד, שני כיסויים

הביטוח בעצם מורכב משני ביטוחים שונים; ביטוח חיים למשכנתא וביטוח מבנה למשכנתא. הנה קצת בהרחבה על כל אחד מהביטוחים:

ביטוח חיים למשכנתא

החלק הזה בביטוח מבטיח לבנק או לגוף אחר המלווה לכם את הכסף לטובת רכישת הדירה תשלום במידה וחס וחלילה הלך לעולמו. לתשומת לבכם, ביטוח זה אינו מהווה תחליף לביטוח חיים רגיל.

ביטוח מבנה למשכנתא

ביטוח מבנה, החלק השני של ביטוח המשכנתא מבטיח לבנק שהנכס יישאר במצב תקין לאורך כל תקופת ההלוואה. לדוגמה, במקרה של אסון טבע בדמות שריפה או שיטפון שבו הנכס נפגע, חברת הביטוח תשלם על תיקון ושיפוץ הנכס בשביל שיחזור למצבו המקורי.

 

יש גם אפשרות לכיסויים נוספים

בנוסף לכיסויי החובה בביטוח אותם יש לעשות כדי לקבל את המשכנתא, ניתן להוסיף (בתשלום כמובן) כיסויים נוספים שיגנו עלינו ממקרים נוספים. למשל בעת אובדן כושר עבודה, מחלה, נכות וכו'.

כיסויים אלו אינם נדרשים בכדי לקבל משכנתא אך מאוד יועילו במידה ומי מנוטלי המשכנתא אינו יכול להמשיך לעבוד ולהתפרנס.

כמה עולה ביטוח משכנתא?

בסופו של יום, מחיר הביטוח משוכלל מעלות שני הביטוח שהוזכרו לעיל (ביטוח מבנה וחיים).

הדברים הנבדקים על-ידי חברות הביטוח לפני הצעת המחיר הם שווי הבית או הדירה (מיקום, גודל וסוג הנכס) ומה הסיכון שנוטל ההלוואה לא יצליח להחזירה (לכמה זמן נלקחה, מהו גיל המבוטח ומצבו המשפחתי והבריאותי).

מכיוון שרוב המשכנתאות שונות אחת מהשנייה, ואף אחד מאתנו לא לוקח משכנתא זהה לאחרת, קשה יהיה לדעת כמה בערך עולה ביטוח משכנתא לפני שיש לפניכם את כל הנתונים. אך בשביל הסדר הטוב – על משכנתא ממוצעת* תשלמו בין 90 ל 150 ש"ח בחודש בתחילת הדרך.

* משכנתא ממוצעת – גובה המשכנתא, תקופת ההלוואה וגיל ממוצע בשנת 2018

שימו לב כי גובה ההחזר החודשי של משתנה ואינו נשאר זהה לאורך כל תקופת המשכנתא. לכן שאתם ניגשים לבחור חברת ביטוח, אין זה נכון לבחון כמה עולה ביטוח משכנתא רק בתחילת התקופה בלבד אלא לכל אורך המשכנתא.

חברות רבות מציעות הנחות לשנה או שנתיים הראשונות, מושכות לקוחות חדשים ולאחר מכן מעלות מחירים בעשרות עד מאות אחוזים. בחירה מושכלת תהיה בפוליסה שסה"כ התשלומים לאורך חיי המשכנתא הוא הזול ביותר.

משווים וחוסכים

השוואת ביטוח משכנתא בין חברות ביטוח שונות אינה דבר מורכב, אך היא אורכת זמן ויכולה קצת להתיש את מי שאין לו סבלנות.

תנו לנו לנסח את זה ככה, השוואת מחירי ביטוח משכנתא היא "טיפשה". בסופו של דבר, מכיוון שהכיסוי חייב להיות זהה עליכם למצוא את הביטוח הזול ביותר. ולכן, אחרי שיש לכם את הנתונים (גובה הכיסויים שצריכים להיות בביטוח עבור קבלת ההלוואה) – הדבר היחיד שצריך לעשות הוא ליצור קשר עם החברות השונות ולעשות השוואת מחירים.

כיום, יש מעל לעשר חברות דרכן תוכלו לעשות את הפוליסה. ויש לכם שתי אפשרויות, להתחיל להרים טלפונים לבד או לתת לנו לעשות את ההשוואה עבורכם. הנה שתי האופציות שלכם בהרחבה;

השוואת מחירים עצמאית

תפשילו שרוולים, קחו דף ועט ותתחילו להרים טלפונים.

במהלך השיחות תצטרכו למסור את פרטיכם האישיים ומידע על הנכס שאתם מתכוונים לרכוש.

לאחר שעשיתם את הסבב הראשון, בדקו אילו שלוש חברות הציעו לכם את המחיר הנמוך ביותר וצרו איתם שוב קשר לקבל הנחה במחיר.

טיפ חשוב – אל תשכחו לעדכן את נציגי המכירות שמעבר לצד השני של הטלפון שאתם מבצעים השוואת מחירים מקיפה (ככה מלכתחילה ההצעה שתקבלו תהיה נמוכה יותר מההצעה הסטנדרטית). 

השוואת ביטוח משכנתא על ידי גורם מקצועי

אופציה פשוטה הרבה יותר, היא לפנות אלינו, לאתרים אחרים או לסוכנויות ביטוח גדולות וותיקות שיכולות לבצע השוואה בין החברות השונות בקליק.

פניה אלינו תאפשר לכם לערוך השוואה בשיחה אחת, במקום להרים בעצמכם את הכפפה לעשות אותה באופן עצמאי.

לאחר שתמסרו לאחד הנציגים שלנו את הפרטים, נבצע בדיקה מרוכזת (מעיין "מכרז") מול החברות השונות ונמסור לכם את ההצעה המשתלמת ביותר.

זו הדרך הקלה ביותר לבצע השוואת מחירים בקלות ובמהירות.

באיזו חברה כדאי לעשות ביטוח משכנתא?

פי שאתם כבר יודעים עד עכשיו, ביטוח מומלץ הוא ביטוח זול. לכן, התשובה לשאלה איפה כדאי לעשות ביטוח משכנתא היא פשוטה – תעשו ביטוח בחברה שנותנת לכם את המחיר הזול ביותר לאורך זמן.

הנה שני טיפים ששווים המון:

לא משנה מה – אל תעשו את הביטוח בבנק

רכישת ביטוח משכנתא בבנק היא שגויה מסיבה פשוטה, הבנקים מרוויחים על גובה הפרמיה שאתם משלמים.

למען הסדר הטוב, כך זה עובד – הביטוח נעשה ע"י סוכנות ביטוח בבעלות בנק וכל סוכנות ביטוח שמוכרת פוליסה מקבלת אחוזים מהתשלום החודשי שאתם משלמים. ומכיוון שחברת הביטוח צריכה לחלוק את הרווחים שלה עם הבנק, מחיר הביטוח הדרך כלל עולה.

בנוסף, הבנקים מנצלים את העובדה שעברתם כל כך הרבה ביורוקרטיה עד שהגעתם לרגע החתימה על הסכם המשכנתא, כך שהם פשוט גורמים להצעה שלהם להישמע לגיטימית לגמרי – ולכם להאמין שאין טעם לבדוק בחברות אחרות.

אחת לשלוש שנים לפחות לבצע סקר שוק

במרוצת השנים מחירי הביטוחים השתנו (לטובה) כניסה של "שחקנים חדשים הגדילה את התחרות בין חברות הביטוח ובעקבות כך המחירים ירדו. אל תתעצלו והמשיכו לבדוק ולהשוות מחירים מתקופה לתקופה, זה יחסוך לכם כסף.

שימוש במחשבון משכנתא

קיימים מגוון מחשבונים אונליין שלכאורה מחשבים עבורכם מחירים של ביטוחי משכנתא. אך למען האמת, אף אחד מהם אינו מדויק מכיוון שאין אפשרות להזין בהם את כל הנתונים הדרושים כדי לחשב כיאות את מחירי הביטוח. רוב המחשבונים האלו שייכים לגופים פרטיים ולחברות ביטוח כך שיש אפשרות שהם יציגו את עצמם באור חיובי יותר משאר החברות בחישוב שיעשו.

ישנו מחשבון ביטוח משכנתא של משרד האוצר והוא אמין. אך גם הוא מתייחס רק לחלק אחד בביטוח (חיים) ואי אפשר להסתמך על המחירים שם כדי לחשב את העלות הכוללת.

לסיכום

1. הביטוח הטוב ביותר, הוא הזול ביותר.

2. השוו בין מספר רב ככל האפשר של חברות ביטוח כדי לקבל את ההצעה הטובה ביותר.

3. שימו לב למחירי הפוליסה לאורך כל חיי המשכנתא ולא רק בשנים הראשונות – בהצעה שתקבלו סביר להניח שיהיו לשנים הראשונות הנחות משמעותיות (במדרגות בדר"כ) כדי לגרום לכם לחתום על העסקה. ברגע שההנחות מתבטלות, המחיר עולה משמעותית.

4. אל תעשו את הביטוח בבנק.

5. אם אתם נעזרים במחשבון, שימו לב כי הוא מתייחס רק לחלק של אחד של הפוליסה ולא מדובר על סה"כ המחיר שאתם אמורים לשלם.

popimg

אנחנו כאן בשבילך

  קראתי ואישרתי את פרטי התקנון

  popimg

  איזה ביטוח משכנתא מחפשים?

  מה הגיל שלך?

  מה שווי הנכס?

  אנחנו תכף מוצאים לך ביטוח משתלם

  למי הפוליסה?

  קראתי ואישרתי את התקנון

  אנא מלא שדות חובה!
  close

  תקנון לורם

  בדיקה בדיקה

  popimg

  אנחנו כאן בשבילך

   קראתי ואישרתי את פרטי התקנון

   popimg