ביטוח תאונות אישיות

ביטוח תאונות אישיות – בשביל השקט הנפשי שלכם

ה "כוכב העולה" של עולם הביטוח הוא ללא ספק ביטוח תאונות אישיות. המחיר הזול שלו ומטריית ההגנה שהוא מספק גורמים לאחד מתוך ארבעה ישראלים לצרף פוליסה כזו לתיק הביטוח שלהם.

 

מה הופך את הביטוח הזה לכל כך אטרקטיבי ולמה כדאי שגם אתם תשקלו לעשות אחד? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על פוליסת תאונות אישיות.

 

מה זה ביטוח תאונות אישיות

בקצרה, הביטוח הזה נועד לפצות אתכם במקרה בו חס וחלילה נפגעתם בתאונה כלשהי. החלקתם ברחוב ונפצעתם או נשפך עליכם סיר מרק רותח? לא נעים במיוחד, אבל לפחות תוכלו לקבל צ'ק עסיסי מחברת הביטוח.

 

מבוטח יהיה זכאי לפיצוי בהתאם למקרים שסוכמו מראש בפוליסה ובניהם: מוות, נכות, שברים, כוויות, מצב סיעודי ואובדן כושר עבודה. התנאים והכיסויים משתנים בין חברת ביטוח אחת לאחרת וכדאי לעשות השוואה כדי למצוא את חברת הביטוח שמספקת את הפוליסה עם התנאים הטובים ביותר.

 

עכשיו אחרי שהבנתם מה זה ביטוח תאונות אישיות, הגיע הזמן שתחליטו אם בכלל כדאי לכם לעשות אחד ומתי זה ישתלם לכם.

 

ביטוח תאונות אישיות

ביטוח תאונות אישיות – לכל מקרה שלא יהיה

ביטוח תאונות אישיות האם כדאי

שאלת השאלות. ביטוח אחד או שניים בטוח כבר יש לכם ועכשיו אתם גם צריכים להחליט האם כדאי לעשות ביטוח תאונות אישיות ולשלם עוד כמה עשרות שקלים. לשם כך נצטרך להבין יחד מה המשמעות של פיצוי כספי במקרה של פציעה שתמנע ממכם להמשיך לתפקד ועד כמה אתם תזדקקו לו. בואו נתחיל;

 

למה אני החלטתי שכדאי לעשות ביטוח תאונות אישיות

הפחד הכי גדול שלי היה שלא אוכל לדאוג לעצמי ולהתפרנס. טפו טפו אני לא רעב ללחם אבל החשש ממקרה קטן שיכול להפוך את הקערה הטריד אותי. לכן השאלה שעלתה לי שרכשתי את הביטוח שלי לפני מספר שנים היא "מה הסיכוי שיקרה לי משהו ולא אוכל לעשות זאת?" וזו השאלה שאתם צריכים לשאול את עצמכם.

 

כפי שכבר קראתם קודם, הביטוח מכסה ממקרים כמו נכות, שברים, כוויות וכו'. לא מדובר בנכות זמנית או שלפוחית קטנה מהתבנית בתנור. מדובר במקרים חמורים יותר בהם אתם לא תהיו מסוגלים לתפקד כרגיל ולא תוכלו לעבוד ולפרנס, ובתור אחד שרוכב על אופניים על בסיס יומי, הבנתי שנפילה אחת (גם אם היא לא באשמתי) יכולה למנוע ממני לדאוג לעצמי ולחשובים לי מכל.

 

האם כדאי גם לכם לעשות ביטוח תאונות אישיות

פה אני צריך להיות ישיר אתכם ולשאול – מהם הסיכונים הקיימים בחיי היום יום שלכם וכמה כסף פנוי יש לכם?

 

אם אתם כל היום יושבים במשרד והצלחתם לחסוך מספיק כסף לימים שחורים שבהם חלילה לא תוכלו לעבוד, סביר להניח שאין לכם כ"כ צורך בביטוח. לעומת זאת במקרה בו אין לכם את החיסכון הזה וכל משכורת חשובה, סביר מאוד להניח שכדאי לעשות ביטוח תאונות אישיות.

 

הביטוח הזה הוא פריבילגיה למי מכם שרוצה להרגיש בטוח בכל צעד שהוא עושה ולא כל אחד צריך לעשות אותו. אם יש לכם ספק, צרו אתנו או עם מומחה ביטוח אחר קשר והעריכו יחד את הסיכונים שלכם. ביחד תוכלו לקבל החלטה מושכלת.

 

סיכום ביניים

אם אתם עובדים בעבודות פיזיות וכל פציעה (גם שבר קטן) יכולה למנוע מכם להמשיך לעבוד, ההמלצה החד משמעית היא שכדאי לעשות ביטוח תאונות אישיות. גם אם אתם עוסקים בפעילות גופנית, ספורט אתגרי, רוכבים על דו גלגלי או אופניים וכו' – כדאי לכם. בנוסף, הנושא הכלכלי גם הוא מאוד חשוב. אם יש לכם כסף בצד ואין לכם צורך בכסף במקרה בו חלילה לא תוכלו לעבוד מספר חודשים, וותרו על הביטוח.

 

ביטוח תאונות אישיות מחיר

מחירו של ביטוח תאונות נחשב זול יחסית מאשר שאר הביטוחים. למשל, המחיר של ביטוח בריאות פרטי יכול בקלות להגיע למאות שקלים בכל חודש – מחיר ביטוח תאונות אישיות בדרך כלל נמוך בהרבה.

 

כלקוחות יש לנו את האופציה לבחור באיזה מקרים נרצה לקבל פיצוי (לדוגמה רק במקרה של אובדן כושר עבודה ונכות) וככל שנבקש לקבל כיסויים מועטים יותר כך גם המחיר יצטמק בהתאם. בנוסף, ישנה את האפשרות לבחור כמה כסף נרצה לקבל כפיצוי במקרה ואחד מהמקרים הנ"ל חלילה יקרה. במידה ונבקש לקבל פיצוי גבוה מחיר הביטוח יעלה, ולהפך.

 

כפי שציינתי קודם, הדבר הנכון ביותר הוא לבצע השוואת מחירים מסודרת בין חברות הביטוח השונות כדי לקבל את הצעת המחיר הטובה ביותר לביטוח עם הכיסויים שמתאימים לכם. תוכלו לבצע השוואה בעצמכם או ליצור אתנו קשר ואחד הנציגים שלנו יבצע את ההשוואה עבורכם בקלות ובמהירות.

 

אגב, יכול להיות שהנכם כבר מבוטחים מבלי שידעתם על כך וכדאי לכם לבדוק זאת. כפי שפורסם ב "כלכליסט" חברות ביטוח רבות מנצלות את זה שאתם כבר לקוחות ויוצרות להציע לכם את הביטוח בדמות "שדרוג".

 

יתרונות וחסרונות

אם אתם עדיין מתלבטים אם לעשות את הביטוח או לא, ריכזנו עבורכם את יתרונות ביטוח תאונות אישיות וכמובן, גם את החסרונות שלו. קחו כמה דקות ועברו על החלק הזה בשקט, אחרי שתסיימו איתו כבר תבינו בדיוק אם כדאי לכם לעשות את הביטוח או לא.

 

יתרונות ביטוח תאונות אישיות

* הגנה בעת הצורך – ביטוח תאונות אישיות איכותי יגן עליכם ברגע שהכי תזדקקו לו. תאונות קורות כל הזמן, גם אם הן לא באשמתנו ובמקרים מסוימים עשויות להשבית אותנו כליל למספר שבועות או אפילו חודשים. אם תהיו מכוסים כמו שצריך הביטוח ישלם לכם ויעזור לעבור את התקופה הזו.

 

*  מחיר הוגן – לא בכל חברת ביטוח ולא עבור כל אחד אבל בדרך כלל ביטוח תאונות לא יגרום לכם לפשיטת רגל.

 

 

חסרונות ביטוח תאונות אישיות

* הגנה טובה, אך לא תמיד מספקת – פוליסת הביטוח שתרכשו עשויה להועיל למספר חודשים או שנים (תלוי בכיסויים שתחליטו לרכוש) אך יש מקרים שהתשלום מחברות הביטוח אינו מספק. למשל, אם תחליטו לרכוש ביטוח שמעביר פיצוי בגובה 8,000 ש"ח במקרה של שבר וחלילה תהיו מושבתים לחודשיים בגלל סיבה דומה, סביר להניח שהסכום לא יספיק לכם. וודאו כי אתם רוכשים ביטוח עם כיסוי מספק.

 

* לא מתאים לכולם – אם אתם לא צריכים את הביטוח, אל תעשו אותו. כחברה העוסקת בתחום השוואת ביטוחים אנחנו נתקלים לא מעט פעמים בלקוחות שמשלמים לחברות הביטוח כבר שנים עבור הביטוח הזה והסיכוי שאי פעם הם ינצלו אותו נמוך מאוד. עדיף לחסוך את הכסף הזה בכל חודש.

 

איור של מצפן

כדאי ללכת בכיוון? ביטוח תאונות אישיות

שאלות ותשובות

איזה תאונות מכסה הביטוח ?

שאלה טובה, הביטוח מכסה בגין תאונות שהתרחשו בכל מקום. בין אם זה בעבודה או בבית, בזמן הליכה ברחוב או בדרך למפגש עם המשפחה.

חברת הביטוח לא תשלם פיצוי במקרים בהם למשל המבוטח היה תחת השפעת אלכוהול, פגע בעצמו במכוון וכו'.

 

האם יש ביטוח תאונות לילדים ?

כן, וסביר להניח שהילד שלך כבר מבוטח. לפי חוק חינוך חובה כל ילד אשר נמצא במערכת חייב להיות מבוטח על ידי הרשות המקומית (לפרטים המלאים היכנסו לאתר כל זכות). מכיוון שמדובר בביטוח חובה הכיסויים שלו לא יהיו מקיפים כמו בפוליסה פרטית. עברו על פרטי הפוליסה שמגיעה לכם, אם היא מספיקה מעולה ואם לא תוכלו ליצור אתנו קשר כדי לקבל הצעה לפוליסה טובה יותר.

 

ביטוח תאונות אישיות ספורט אתגרי – יש דבר כזה ?

אם תבחרו בכך, הוא יכסה. אמנם לא כל חברת ביטוח מוכנה לבטח את אלו העוסקים בספורט אתגרי אך קיימות לא מעט חברות שכן מוכנות. קחו בחשבון שמכיוון שהסיכון של חברת הביטוח במקרים כאלו עולה, המחיר של הביטוח יהיה גבוה יותר. אך גם בגלל שהסיכון גבוה כדאי לכם לשקול בחיוב לבטח את עצמכם.

 

האם קיים ביטוח תאונות אישיות בחו"ל ?

ישנו ביטוח תאונות אישיות בחו"ל והוא בדרך כלל מגיע כחלק מביטוח נסיעות. אם אתם טסים לסקי לדוגמה, מומלץ לכם לעשות ביטוח שיפצה אתכם גם במקרה של תאונה ולא רק עבור ההוצאות הקשורות לטיפולים רפואיים.

 

סיכום

ביטוח תאונות יעיל מאוד עבור חלק מאתנו אבל לחלק השני בכלל אין צורך לעשות אחד. לפני שאתם עושים ביטוח מומלץ לחשוב היטב האם ההשקעה עשויה בסופו של דבר להשתלם לכם ואתם לא זורקים כסף לפח לשווא.

 

כדאי לבצע השוואה מסודרת שתחסוך לכם הרבה כסף וכאב ראש במהלך השנים בהן תהיו מבוטחים.  צרו אתנו קשר לקבלת השוואה מסודרת והצעה מעולה לביטוח.

 

 


התכנים באתר מבוססים על מידע שנאסף על ידי צוות האתר ונועדו לשמש ככלי עזר להחלטה בלבד. "בטוח, ככה עושים ביטוח" אינה סוכנות ביטוח, יועץ פנסיוני או יועץ השקעות והאמור אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי.