top
הסוף של ביטוח תאונות אישיות כפי שהכרתם אותו
whitebg bigarrow bigarrow

רוצה לקבל הצעה משתלמת?

  קראתי ואישרתי את פרטי התקנון

  הסוף של ביטוח תאונות אישיות כפי שהכרתם אותו

  אם יש משהו שאפשר להגיד על משה ברקת, הממונה על רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון במשרד האוצר זה שהוא בא לעבוד. אחרי "אין ספור" רפורמות שיזם והשינויים העתידיים שהוא פועל לבצע בעולם הביטוח, הגיע התור של ביטוח תאונות אישיות לעבור רפורמה מקיפה שמטרתה לשרת את האזרחים נאמנה.

  אחרי תלונות חוזרות ונשנות מצד אזרחים ורשות על כך שחלק מחברות הביטוח מכרו להם את הכיסוי באגרסיביות ולעתים, תך כדי הטעיה ("שדרוג של ביטוח הבריאות", "מבוגרים ממש חייבים לרכוש את הביטוח הזה" ושלל משפטי מכירה מתוחכמים), החל מ 31/1/2021 צפויים לחול שינויים חשוב בביטוח הזה אשר ימנעו מכירה סתמית של הביטוח. 

  מה זה בעצם ביטוח תאונות אישיות?

  ביטוח תאונות אישיות מעניק פיצוי למבוטחים בו במקרה של פציעה אשר נגרמה עקב תאונה (כל תאונה, לא רק תאונת דרכים) וכתוצאה נגרם למבוטח נזק בדמות שברים, כוויות, נכות, הגעה למצב סיעודי וגם במקרה מוות. בעת ההצטרפות המבוטח מחליט איזה סכום פיצוי הוא מעוניין לקבל בקרות מקרה ביטוחי והפרמיה (התשלום החודשי) נקבע לפי רמת הסיכון לחברת הביטוח.

  ככלל, הביטוח הזה חיוני לאנשים המתפרנסים מעבודת כפיים ופציעה יכולה למנוע מהם להתפרנס ואנשים אשר הסיכוי שלהם להיפצע גבוה (עוסקים באופן קבוע בספורט אקסטרים למשל) ולאחרונה אפילו התחילו למכור אותו כחלק מפוליסות ביטוח לאופניים חשמליים וקורקינט חשמלי.

  הבעיה החלה שנציגי חברות החלו למכור את הביטוח הזה לאנשים שלא באמת צריכים אותו ואלו שילמו מאות שקלים בחודש על כיסוי שהם כלל לא צריכים.

  מה השינויים הצפויים להיות בביטוח?

  רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון החליטה שתהליך מכירת ביטוח תאונות יהיה שונה ויעשה על-ידי בעל רישיון בלבד (הסוף למכירת הביטוח על-ידי אנשי מכירות מפופים שכל מטרתם היא לסגור כמה שיותר פוליסות בלי  רצון לתת ערך אמיתי למבוטח). תהליך המכירה יעשה בנפרד מתהליך המכירה של שאר הביטוחים ועל בעל הרישיון תהיה חובה להבהיר למבוטח הפוטנציאלי שמדובר על ביטוח תאונות אישיות ולהסביר באופן מדויק מה כוללת הפוליסה. וכמו כן, יצטרך להתבצע חידוש של הביטוח (בדומה לביטוח רכב) בכל שנתיים.

  בנוסף, תקבע הגדרה קובעה למילה "תאונה" בפוליסות של כל חברות הביטוח אשר תקשה עליהן לדחות תביעות של מבוטחים או לשלם פיצויים חלקיים. וגם, החברות יהיו חייבות לשווק פוליסה רחבה הכוללת כיסויים אחידים מינימליים מבלי יכול לגרוע מהם – רק להוסיף.

  שום דבר עדיין לא בטוח

  עד שמועד פרסום הפוליסות החדשות לא יגיע (31/1/2020), קשה לדעת בוודאות מה יהיו התנאים החדשים בביטוחי התאונות אישיות.

  רשות שוק ההון אמנם פועלת כדי להגן על ציבור המבוטחים אך חברות הביטוח שלא אוהבות כל כך שכופים עליהן שינויים צפויות לדחוף שינויים משל עצמן, להקפיץ את המחירים ואפילו, אולי, להפסיק לשווק את הביטוח עקב חוסר התכנות כלכלית (ממש כמו שקרה עם ביטוחי סיעוד פרטיים).

  במידה ושקלתם לרכוש את הביטוח, עכשיו זה הזמן ליצור קשר ולהתחיל את התהליך. ברגע שמועד שיווקן של הפוליסות הקיימות יסתיים לא תוכלו לרכוש אותן ולא ניתן לדעת בדיוק עד כמה הכיסויים בפוליסות החדשות יהיו משתלמים. לבטל את הפוליסה הקיימת או לעבור לחדשה תמיד ניתן אך לחזור אחורה ולרכוש את הפוליסות הנוכחיות אתם לא תוכלו.

  close

  תקנון לורם

  בדיקה בדיקה

  popimg

  אנחנו כאן בשבילך

   קראתי ואישרתי את פרטי התקנון

   popimg